Youtube Neden Açılmıyor, Youtube Nasıl Girilir?

Günümüzde milyonlarca kişi tarafından takip edilen Youtube, zaman zaman açılmıyor. Bu durum birçok kişinin Youtube neden açılmıyor veya Youtube nasıl girilir sorularının cevabını aramaya itiyor.

Youtube neden açılmıyor

Günümüzde günde milyonlarca insanın ziyaret ettiği video yükleme ve video izleme sitesi youtube 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Ekim 2006’da Google tarafından satın alınmıştır. Ülkemizde meydana gelen terör eylemleri sebebiyle zaman zaman Youtube ve Twitter’a erişim kısıtlı sağlanıyor ya da hiç sağlanamayabiliyor. Bunun temel nedeni vatandaşlarda panik havası oluşturmamak ve terör eylemlerinin halkı kışkırtarak amaçlarına ulaşmasını engellemektir. Aynı zamanda çeşitli güvenlik önlemleri almak için de zaman zaman sosyal ağlarda ve Youtube’da kısıtlamalar yapılabilmektedir. Kullanıcılar böyle dönemlerde diğer sitelere rahatlıkla girebilmektedirler. Teknik olarak Youtube girişini engellemek için bant genişliğinin daraltılması diğer adıyla boğazlama tabir ettiğimiz uygulama yapılmaktadır. Youtube nasıl girilir sorusu erişimin kısıtlandığı dönemlerde en çok cevabı aranan sorulardandır.
Youtube nasıl girilir

Youtube nasıl girilir

Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN ile bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz. VPN yöntemini en kolay ve ücretsiz olarak Chrome tarayıcılara eklenti olarak yüklenebilen Zenmate’i kullanabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli VPN uygulamaları ile mobil cihazlardan da youtube girişi yapabilirsiniz. Bu uygulamalar sizin internete farklı bir ülkeden bağlanıyormuş izlenimini vermektedir. Bu sebeple yurt içindeki kısıtlamalara takılmadan internete girilebilmektedir.

VPN ile Youtube’a giriş

Birçok VPN uygulaması ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ücretsiz uygulamaların bazılarında size ait özel bilgilere erişim izni verildiğini unutmayın. Bu sebeple ücretsiz VPN ya da başka bir uygulama indirirken neleri kabul ettiğinizi mutlaka bilin. Farkında olmadan kimlik dolandırıcılığının ya da özel bilgilerinizi elde eden bir uygulamanın kurbanı olabilirsiniz. Ücretli sunulan VPN hizmetlerinde daha hızlı bir bağlantı sözü veriliyor. Ödemeleri aylık ya da yıllık olarak yapabileceğiniz VPN hizmetlerindeki yıllık paketler daha avantajlıdır. Bazı VPN uygulamalarında önce ücretsiz bir deneme sürümü veriliyor, belli bir süre ya da belirli bir data alımının sonunda uygulama için ücret talep edilebiliyor. Bütün bu özelliklere dikkat ederek VPN uygulamasını tercih etmek ya da youtube nasıl girilir sorusuna takılmadan normal yolların açılmasını beklemek tamamen sizin tercihinizdir. VPN ile Youtube’a giriş yapmak isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek Chrome tarayıcılarına eklenti ekleyerek Youtube’a giriş sağlayabilirler.
5/5 - (21 votes)
“Youtube Neden Açılmıyor, Youtube Nasıl Girilir?” üzerine 2 yorum
  1. YouTube videosunun sesini duymanıza rağmen video oynatıcı ekranı yeşil veya siyah görünüyorsa şu adımları deneyin: Videoyu izlemek için farklı bir tarayıcı kullanın. Tarayıcınızın önbelleğini ve çerezleri temizleyin. Bu işlem işe yaramazsa sorun giderme ipuçlarını deneyin.

    Cevapla
Yorum yapın