Yoğurt Kabından Sepet Yapımı Videolu Anlatım

Yoğurt kabından sepet mi olurmuş demeyin. Evde kullanmadığınız ve çöpe atmak için beklettiğiniz malzemelerden o kadar farklı ürünler çıkıyor ki şaşırırsınız.İnternette yapacağınız ufak bir gezinti ile siz de birçok farklı ürünün yapılışını bulabilirsiniz. Asıl önemli olan kendi hayal gücünüzün ihtiyaçlarınızla birleşmesidir.

Bu sayede hem aile bütçenize katkı sağlayacak hem de şık bir ürün elde etmiş olacaksınız. Yoğurt kabından sepet yapımı da böyle bir ihtiyacın sonunda ortaya çıkmış.

İşte size ayrıntısı ile yoğurt kabı ile sepet yapılışı…Neler Okuyacaksınız?

Yoğurt kabından sepet nasıl yapılır

Yoğurt kabından sepet yapımı

Yoğurt kabından sepet için gerekli malzemeler:

  • yoğurt kabı,
  • kumaşlar,
  • makas,
  • maket bıçağı,
  • kâğıt,
  • kalem,
  • yapıştırıcı.

Öncelikle yoğurt kovasını maket bıçağı ile yarıdan keselim. Maket bıçağını kullanırken dikkat edelim.

Maket bıçağı yaralanmaları bir anda olan ve izi geçmeyen yaralanmalardır. Maket bıçağını kullanırken etrafınızda çocukların olmamasına özellikle dikkat edelim.Yoğurt Kabından Sepet Yapımı

Sap geçirmek için kovanın kenarından oyuk açalım.

Bunun için de maket bıçağını kullanabiliriz. Yoğurt kabına uygun kumaş parçası keselim. Kestiğimiz parçanın kenarlarından makine dikişi geçelim. Kumaşın tersi içeride olacak şekilde yoğurt kabı içine geçirelim.

MUTLAKA OKUYUN:  Halat Ipten Kapı Süsü Yapılışı Videolu Anlatım

Önceden oyuk yaptığımız yerleri bulalım ve kumaşın üzerinden hafif delikler açarak yoğurt kovasının sapını bu iki delikten geçirerek sepetimizin sapını oluşturalım.

Kâğıda sepette kullanacağınız şekilleri çizelim. Yıldız, ay, küçük figürler olabilir. ( Çizim yeteneğinize bağlı )Bunları kalıp olarak kullanacağımız için makasla kesip çıkaralım.

Bu şekilleri renkli kumaşların üzerine koyarak kalıpları kumaşın üzerine kalem ile çizelim. Makasla kestiğimiz kumaş parçalarını yapıştırıcı yardımıyla sepetin kenarlarına yapıştıralım.

Bir iple ( renkli olması daha güzel olacaktır. ) sepetin sap kısmını sararak süsleyebilirsiniz. Farklı renkte iki ip kullanırsanız daha şık duracaktır. İçine koyacağınız dikiş nakış malzemeleri ile çok güzel bir görüntü de yakalayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  En Kolay ve Pratik Oyuncak Bebek Yapımı
Yoğurt kabından sepet nasıl yapılır

Bunun haricinde farklı birçok şekilde değerlendireceğiniz yoğurt kabı ile sepet için siz de farklı malzemeler ile faklı sepetler oluşturabilirsiniz.

İsterseniz kovayı süslü iplerle örüp daha şık bir görüntü de elde edebilirsiniz. İsterseniz çocuğunuzun ufak parçalı oyuncakları için kullanabileceğiniz bu sepetler için kullanım alternatifiniz oldukça fazladır.

Hayatınızı planlayacağınız kendin yap planlayıcı yapımı için tıklayın.

Yoğurt kabından sepet yapımı videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x