Yenilikler Osmanlı’yı Değiştiriyor Kitap Yorumu

Bu yazıda İsmail ÇOLAK‘ın kaleminden çıkmış olan Yenilikler Osmanlı’yı Değiştiriyor adlı kitabın bizzat okuyucuları tarafından yapılmış olumlu ve olumsuz eleştirilerini bulacaksınız.

İsmail ÇOLAK’ın Yenilikler Osmanlı’yı Değiştiriyor Kitabı Yorumları

Kitabın hem iyi hem de kötü yanları var. Öncelikle iyi olan tarafı gelmiş ve geçmiş Osmanlı padişahlarını öğreniyoruz. Kötü tarafı ise biraz sıkıcı gibi çünkü sürekli aynı şekilde yazılmış. Kitabı okuyan arkadaşımız sıkılabilirler. Ben okurken sıkıldım. Ayrıca kitapta zor –anlaşılmayacak- kelimeler var. Anlaşılır bir dilde yazılmış bir kitap değil. Pek tavsiye etmem.

                Evrim ERDAL – Kahta Girne Ortaokulu

Kitabı okudum. Ancak bazı kelimelerin anlamlarını bilmediğim için okumakta zorlandım. Daha basit bir anlatımı olsaydı bir solukta bitirebilirdim.

Arzu IŞIK – Kahta Girne Ortaokulu

Kitap beğendiğim kitaplardan. Herkese okumasını öneririm. Biraz kelime bilgimizin artması gerekiyor bence. Bazı yerlerini anlayamadım.

Dilan YETKİN – Kahta Girne Ortaokulu

Öğretmenimizin verdiği bu kitabı 2 günde okudum. Arkadaşlarıma göre daha kısa sürede okudum. Herkese tavsiye ediyorum. Osmanlı Devleti zamanının padişahları hakkında önemli bilgiler edindim.

Dilan TUTUŞ – Kahta Girne Ortaokulu

Daha önce öğrencilerin yorumları ile oluşturulmuş İsmail Bilgin’in Çanakkale’nin Kahramanları kitabına bir göz atmanızı öneriyorum.
5/5 - (80 votes)
“Yenilikler Osmanlı’yı Değiştiriyor Kitap Yorumu” üzerine 2 yorum
  1. Kitap, Müzik, Film, Hobi. Gün. Saat. … Kıtalara Sığmayan Osmanlı: 2 / Yeni Bir Çağ Açılıyor – İsmail Çolak … 5 Yenilikler Osmanlı'yı Değiştiriyor

    Cevapla
  2. Yenilikler Osmanlı'yı Değiştiriyor Kıtalara Sığmayan Osmanlı 5 (Nesil Yayınları) Osmanli Devleti, kendini yenileme ve gü… Yenilikler Osmanlı'yı Değiştiriyor – İsmail Çolak – tikla24.de

    Cevapla
Yorum yapın