Yalancı Selanik Kolay Nasıl Örülür?

Sevgili hanımlar merhaba, bugün sizlere yalancı selanik nasıl örülür ile yalancı selanik örneklerinden bahsedeceğim. Yalancı selanik örgü modeli kış günlerinin vazgeçilmezleri olan atkı, bere, uzun kapüşonlu ceketler vb. gibi pek çok örgüye uygulanabiliyor.  Yalancı tarzda selanik yapılışı oldukça kolaydır. Dilerseniz hemen anlatmaya başlayalım:

Selanik için gerekli malzemeler

Selanik için gerekli malzemeler hemen hemen her yerde bulabileceğiniz şekilde diyebilirim. Bunlar;
  1. 1 yumak orta kalınlıkta ip (yüncülerden bulabilirsiniz.)
  2. 4  nolu şiş (yüncülerden bulabilirsiniz.)

Kolay yalancı selanik yapılışı:

Kolay yalancı selanik modelini ne  yapacaksak örneğin; atkı yapalım. Büyüklüğünü kendimiz ayarlayarak başlayalım. İlk sırada 3 ters 1 düz örelim. 2. sırada  3 tersin ortasını düz örelim, 3 ters örelim, 1 düz 3 ters olarak yapalım.
Yalancı kolay selanik resimli anlatım
Yani modelin iki tarafında da aynı görüntü olacak. Selanik örgü modeli, hem ön yüzünden hem arka yüzünden ilk sıralarda konur ve öyle devam eder. 3 ters 1 düz olarak örülür. Kolay yalancı selaniğin ilmek sayılarını yapılan işe göre 4 ve 4 ün katları artı  1 ilmek olarak hesaplanır. Özellikle erkek giysilerinde kullanılan harika bir modeldir. Kış günlerinin soğuğunu kolay yalancı tarzda selanik örgüsüyle sıcacık geçirmeniz dileğiyle, sevgiyle kalın. Çift ilmekli lastik örgü bağlantısı ile İngiliz lastik örgü nasıl yapılır detaylarıyla birlikte öğrenebilirsiniz.
Açıklamalı selanik örneği

Yalancı selanik örnekleri

Selanik örgüsü kış günlerinde kalın örgülerimize uyguladığımız oldukça zevkli bir modeldir. Yalancı selanikle birlikte kullanacağımız kışlık giysileri çoğaltmak mümkündür.
Yalancı tarz selanik örneği
Atkı, bere, kaşkol, kapşonlu uzun hırkalar, erkek ceketleri vb gibi giysilere uygulanan harika bir modeldir. Tunuş işi gömlek patik yapımını merak edenler için harika bir anlatımı da bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz.

Yalancı selanik örgüsü videolu anlatım

Videodan kolay selanik örgü modelini izleyerek daha rahat yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kışlık kıyafetler üzerinde model olarak yaparsanız daha güzel bir görünüm ortaya çıkar. Gerçek selanik örgüsü kolay nasıl örülür merak edenler için gerçek selanik örgüsü yazımı okuyabilirler. Yorumlarınızı bekliyorum. https://youtu.be/edDNJi2dQx0
5/5 - (11 votes)
“Yalancı Selanik Kolay Nasıl Örülür?” üzerine bir yorum
  1. Kolay gelsin. Bu güzel örgünün birde yalancı versiyonu vardır.Oda ne demeyin yalancı selanik örgüsü modelinden bahsediyorum. Peki yalancı selanik örgüsü nasıl yapılır ? Merak ediyorsanız bir önceki yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz Yalancı Selanik Örgüsü Nasıl Örülür ? konumuzu incleyebilirsiniz.

    Yanıtla
Yorum yapın