Uygun Fiyata Bankalar, Holdingler, Ev ve İş Yerleri İçin Çelik Para Kasaları

Çelik para kasası modelleri, çelik para kasası fiyatları ve çelik para kasaları ile ilgili detaylı bilgilere bu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.Para kullanımı, hayatımızın ekonomik yanını oluşturan hiç değişmeyecek en önemli araçlarından bir tanesi. İnsanlar hayatını devam ettirebilmek ve hayat standartlarını yukarı taşımak için hep para kazanma çabası içerisine girmiştir.

Bu durum zamanla paranın işleyişini, kullanımını ve saklanmasını sağlayacak olan bankaları ve bankacılık sistemini oluşturmuştur.

Bu sistem bir parçası konumunda olan bireyler, zaman zaman birikim yapmak ve kazançlarını koruma altına almak için banka para kasalarını kullanmaktadır.Çelik para kasaları

Bu yazımda sizlere banka para kasaları, banka emanet kasaları ile holdinglerin para kasaları hakkında bilgiler sunacağız.

Ayrıca ev tipi para kasaları ile banka emanet kasaları arasındaki farklar ile banka kasalarının özellikleri, güvenliğinin nasıl sağlandığı ve güncel fiyatları hakkında da bilgiler sunacağız.

PİYASADA ÇELİK PARA KASASI ÜRÜNLERİ İÇİN GÖKERLER LTD. ŞT. İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ: http://www.gokerler.com.tr/Celik-Para-Kasasi,LA_123-2.htmlİlk olarak herkesin daha iyi anlayabilmesi için banka emanet para kasalarını ev tipi kasalar ile kıyaslama yaparak başlayalım:

Banka emanet para kasaları ile ev tipi kasalar arasındaki farklar

Bireylerin evinde tutmak istediği; para, yedek anahtar, ziynet eşyalar ve ruhsatlı silah gibi değerli eşyaları ev tipi kasalarda saklayabilmektedir.

Bu tarz para kasaları oldukça küçüktür. Çünkü evde kolaylıkla saklayabilme ya da kamufle edebilme kabiliyetine sahip olmaları gerekir.

Bu nedenle çok ağır da değildir. Ayrıca güvenlik mekanizması olarak elektronik dijital şifreli ve anahtar mekanizması kullanmaktadır.

MUTLAKA OKUYUN:  Hanımlara Mutfak Düzenleme Önerileri
Banka emanet para kasaları

Banka emanet kasalarına bakacak olursak, ev tipi kasalara göre daha ağır olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca kullanılan saç kalınlığı da normal bir kasadan biraz daha fazladır, bu durum da güvenliği artırmaktadır.(ortalama saç kalınlığı 0,8 mm’dir.)

Ayrıca banka kasalarında kullanılan kasalar yangın ve doğal afetlere daha dayanıklıdır. Bu tarz kasalar ham çelik malzemeden yapıldığı için evde kullanılan bireysel kasalara göre daha sağlamdır.

Banka emanet kasalarının ev tipi kasalardan bir diğer farklı tabi ki güvenliktir. Bankalarda 7/24 saat güvenlik kameraları ile banka kasalarının güvenliği sağlanmaktadır.

Bu imkan çoğu evde bulunmamaktadır, banka emanet kasaları ile ev tipi kasaların arasındaki en büyük fark da budur aslında.

Banka kasalarının özellikleri

Banka kasalarını iki başlık altında incelemek gerekir. Birincisi banka para kasaları; ikincisi ise, banka emanet kasalarıdır.

Banka para kasası ticari kasalar olarak da adlandırılır. Bu tarz banka kasaları, bankanın kendi para kasasıdır ve ATM’deki ve veznedeki paralar deste deste bu alanda saklanmaktadır.

Bu tarz banka ticari kasaların özelliklerinden en önemlisi TSE standartlarında olması ve En-1143-1 gibi kalite belgelerini almalarıdır.

Ticari kasaların içerisinde ayrı bir kilitli dolap bulunduğunu belirtmek gerekiyor ayrıca bu tarz kasaların kilit dilleri alt, üst, ön, arka gibi kısımlarla yapılıyor.

Banka iş yeri çelik para kasaları

Genellikle iki anahtara sahip olan bu kasalarda kasa anahtarının birinin açılma olasılığı yaklaşık 1/250 bin ihtimaldir.

Ticari banka kasaları kilitli bloklara sahiptir ve delinmelere karşı önleyici levhalar yerleştirilmiştir.

MUTLAKA OKUYUN:  İyi Bir Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bununla birlikte kapaklarda beton vardır ve kapak kalınlığı ortalama 30 mm’dir.

Banka kasalarının en önemli özellikleri içerisinde yangına dayanıklılık gelmektedir. Bu kasalar ortalama 500 dereceye kadar yangınlara karşı dayanıklıdır ve 2 saat süre boyunca bekleme kapasitesi vardır.

Banka ihtiyaç ve güvenlik önlemlerine göre elektronik dijital kilit ile birlikte mekanik şifreli kilit takılabilir.

Ticari banka para kasaları ortalama boyutları yükseklik 110 cm, genişlik 65 cm ve derinlik 65 cm şeklindedir. Genellikle bu kasaların ağırlığı ise ortalama 700-800 kg aralığındadır.

Bankanın kendi renklerine göre kasa tasarımlarını yapan firmalar yer almaktadır. Kasanın dış kaplaması için renk kartelasından istenilen renk seçimi yapılabiliyor.

Banka emanet kasaları ise, bankanın müşterilerine sunduğu ve güvenliğini bizzat kendisinin sağladığı küçük, orta ve büyük boyutlarda sunduğu banka hizmetlerinden biridir.

Bu tarz emanet kasaları banka ile yapılan yıllık anlaşma ile kiralanmaktadır. Bu noktada halk arasında kiralık banka kasası olarak da geçmektedir.

Banka emanet kasası boyutlarına baktığımızda küçük kasaların ortalama 12 cm, 25 cm ve 41 cm şeklinde boyutlara sahip olduğu bilinmektedir.

Daha fazla alana ihtiyaç duyanlar için orta boy kasalar mevcuttur. Bunların boyutları ise 17 cm, 25 cm ve 41 cm şeklinde boyutlandırılmaktadır. Büyük boy emanet para kasası boyutları ise 27 cm, 25 cm ve 41 cm şeklindedir.

Değerli eşyalar, belgeler, hırsızlık ve diğer risklere karşı kiralık kasa ile büyük ölçüde güvenle saklanabilir.

Banka kasalarının güvenliği

Ticari banka kasalarında ve banka emanet kasalarında güvenlik en önemli durumu oluşturmaktadır. Çünkü güvenliği sağlamadan hizmet sunmak mümkün değildir.

MUTLAKA OKUYUN:  +13 Tane Kapalı Cam Balkon Dekorasyonu Örnekleri

Bu noktada bankaların bir takım güvenlik önlemleri aldığını söylemek mümkün. Örneğin, bankalardaki kasalar 7/24 saat güvenlik kameraları ile izlenmektedir.

Emanet çelik para kasaları

Ayrıca yangın, doğal afet ve hırsızlık durumlarında devreye girebilen alarm sistemlerine sahiptir.

Herhangi bir durum yaşandığında alarm sistemi devreye girerek emniyet birimleri ve banka güvenlik elemanlarına bilgi sağlanmaktadır. Böylelikle bankada bulunan kasaların güvenlikleri sağlanmaktadır.

Banka kiralık kasa fiyatları

Türkiye’de banka kasalarında kasa ücreti yıllık olarak alınmaktadır. Her banka kendi fiyat politikasını uyguluyor. 2017 yılı baz alındığında en küçük kiralık kasa ücreti ortalama olarak 250 Türk Lirası’ndan başlamaktadır.

Banka emanet kasaları boyutlarına göre değiştiği için küçük, orta ve büyük kasa fiyatları da farklı farklı alınmaktadır.

Örneğin, küçük kasa yıllık ücreti en düşük 250 Türk Lirası’yken, orta boy emanet kasa yıllık ücreti 300 Türk Lirası’dır. Daha büyük bir kaya ihtiyaç duyuyorsanız ödemeniz gereken en düşük kasa ücreti 420 Türk Lirası’dır.

Banka çelik para kasaları

Banka emanet kasalarında 1 yıllık ücret ile birlikte kasa açma parası olarak depozito ücret alan bankalar da bulunmaktadır. Örneğin 250 Türk Lirası’na kiralanan bir kasa için ortalama depozito ücreti 200 Türk Lirası’ndan başlamaktadır.

Bu ücret kasa kapatıldığında ya da yıllık sürenin dolmasıyla birlikte kasa sahibinin banka hesabına iade edilmektedir.

Türkiye’de kiralık kasalar genellikle düğün sonrasında takılan altın ve paraların korunmasını sağlamak için kiralanıyor. Düğün sonrasında balayında sorun yaşamak istemeyen çiftler banka emanet kasalarını tercih ediyor.

Banka kasalarında fiziksel altınların tutulma nedenleri arasında, Türkiye’de altın fiyatlarının sürekli yükselmesi ve artan hırsızlık olaylarıdır.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x