Twitter Neden Açılmıyor, Twitter Nasıl Girilir?

Zaman zaman twitter politik ve güvenlik nedeniyle kapatılabiliyor. Böyle durumlar twitter neden açılmıyor, twitter nasıl girilir gibi sorular soruluyor. İşte bu soruları cevap veren bir yazı hazırlamak istedim.Twitter neden açılmıyor

Twitter nasıl girilir? twitter neden girilmiyor? Gibi sorular zaman zaman arama motorlarında cevapları en çok aranılan sorular arasına girmektedir.

Twitter açılmıyor

Ülkeler kendi güvenliklerini sağlamak için zaman zaman internetle ilgili tedbirler almaktadır. Bu tedbirler bazen etkili olurken bazen de tam olarak sonuca ulaşamayabiliyor.

Özellikle terör gibi ulusal güvenliği tehdit eden ya da izlendiğinde halkı kin ve nefrete sevk edecek birtakım görüntülerin yayılmasını engellemek için sosyal ağlarda “boğazlama” tabir edilen önlemler alınmaktadır.MUTLAKA OKUYUN:  WordPress Nedir, Kurulumu ve Kullanımı Nasıldır?

Böyle zamanlarda twitter nasıl girilir soruları çok fazla gündeme gelmektedir. Bu soruların cevabına geçmeden önce bu kısıtlamaların internette talep edilen ya da o site için gerekli bandın daraltılması ile ortaya çıktığını söylemek gerekir.

Türkiye’den twitter’a giren günlük insan sayısı ortalama bellidir. Bu trafiğin kaldırılabilmesi için yeteri kadar bant genişliği gerekir. Siz ülke olarak bunu kısarsanız insanlar daha yavaş erişim sağlamış olur.

Bunu otoban örneği ile açıklayabiliriz. Günlük olarak dört şerit gidiş dört şerit geliş bir yol kapasitesine sahip otoyolda trafik sıkışıklığı yaşanmazken siz bunu tek şerit gidiş tek şerit geliş şeklinde kısıtlarsanız uzun kuyruklar oluşacaktır.MUTLAKA OKUYUN:  Youtube Neden Açılmıyor, Youtube Nasıl Girilir?

Olağanüstü dönemlerde yapılan sosyal ağ kısıtlamalarının özellikle de twitter kısıtlamasının en basit teknik anlatımı budur. Peki, bu dönemlerde twitter’a girilebilir mi?

Zaman zaman erişime kapatılan Youtube’a, Youtube nasıl girilir yazımı okuyarak giriş sağlayabilirsiniz.

Twitter nasıl girilir

Twitter’a kendi ülkenizdeki güvenlik sorunu nedeniyle bağlanamıyorsanız başka ülkelerin servis sağlayıcılarından bağlanabilirsiniz.

Twitter nasıl girilir

Yukarıda verdiğim örneği devam ettirirsek, daralan ve kısıtlanan yolu tercih etmeyerek alternatif başka bir yolu kullanarak hedefinize ulaşmak mümkündür. Böylece twitter nasıl girilir sorusunun yanıtı daha iyi anlaşılmış olacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Windows 10 Format Atma Nasıl Yapılır?

VPN ile Twitter’a giriş

Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN ile bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz.

VPN ile Twitter ‘a giriş

VPN uygulamaları çoğu zaman ücretsiz uygulamalardır. Bu sebeple diğer ücretsiz uygulamalarda olduğu gibi erişim izni istenilen maddelere dikkat etmeniz gerekir.

Bazı uygulamaların kimlik bilgilerini ya da özel bilgileri almak amaçlı yazılmış olabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Kullanıcı yorumları, firmanın kurumsallığı da VPN uygulamalarındaki tercihlerinizi belirleyen etkenlerden olmalıdır.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x