Tunus işi Gömlek Patik Yapılışı Videolu Anlatım

Sevgili hanımlar bu yazımda sizlere tunus işi gömlek patik yapılışını anlatacağım. Yapımı çok kolay, görünümü çok güzel olan bu patiği herkes yapabilir. İsterseniz kendinize isterseniz de aile bütçenizi katkıda bulunmak için yapabilirsiniz.

Tunus işi gömlek patik için gerekli malzemeler:

  1. 1 yumak  beyaz çoraplık ip (yüncülerden alabilirsiniz )
  2. Afgan tığı (tuns işi yapmak için yüncülerden alabilirisiniz )
  3. 8  tane düğme (yüncülerden alabilirisiniz )
  4. Az miktarda renkli ip evde kalanlardan.
  5. 3 nolu tığ (yüncülerde bulunur )

Tunus işi gömlek patik yapılışı:

37  nolu ayak için 30 zincir çekiyoruz.Tığla 12 tane tunus işi olarak ilmekler alalım. Renkli iple 6 ilmek ,beyazla tekrar 12 ilmek alalım.Bitiminde ilmekleri çift çekerek en başa gelelim. Bu işlemi 20 sıra artırma eksiltme yapmadan tekrarlayalım. Tunus işi gömlek patiğin burun kısmında eksiltmeler yapalım.ilk başta ki ve sondaki ilmekleri çift alarak eksiltelim.

Tunus işi gömlek patik yapılışı videolu anlatım

İlmekler 14  tane kalana kadar örelim. Renkli ipi koparalım.Bir sıra beyazla örelim. Tunus işi gömlek patiğin burun kısmı oluştu.Tekrar 30 ilmek olana kadar baştan ve sondan dolayarak artıralım. Tunus işi gömlek patiğin taban kısmını yapmak için artırma eksiltme yapmadan 20 sıra örelim. Tersini çevirelim kenarlarını sık bir şekilde dikelim. Tunus işi gömlek patiğin ön yüzünü çevirelim. Ön yüzünden 6 ilmek arka yüzünden 30 ilmek tekrar ön yüzünden 6 ilmek toplam 42 ilmek düz bir şekilde tunus işi örelim. Bu işlemi 19 sıra olana kadar devam edelim. Ayak büyüklüğüne göre fazla yapılabilir. Tunus işi gömlek patiğin tabanı bitti.İpi keselim. Yanlardan 16 şar ilmek bırakalım ortadan 10 ilmek alalım. İlk ve son ilmekleri yanlardan 1 er alarak birleştirelim.Topuk kısmı oluştu. Yanlarda ki ilmekler bitene kadar örelim. Beyaz ipi keselim. Renkli iple ön yüzün renkli olan yerin tam ortasından başlayarak 3 nolu tığla tunus işi patiğin etrafına sık iğine yapalım. Sık iğneyi iki sıra yapalım, birleştirelim. Tunus işi gömlek patiğin gömlek yakası modelini vermek için 8 zincir çekelim. Tunus işi yaparak her bir sırada sık iğnelerden biriyle birleştirelim. Bu işlemi patiğin boğaz kısmının tamamını yaparak dolanalım.

Tunus işi gömlek patik

Son sıra da yaka kısmından başlayarak sık iğne ile bitirelim. Tunus işi gömlek patiğin düğmelerini dikelim. Sağlıklı günlerde giymeniz dileğiyle. Daha farklı bir model arayışındaysanız sizlere çiçekli patik yapımı yazısını okumanızı öneriyorum.

Tunus işi patik modelleri

Tunus işi patik modelleri internette çok fazla bulunuyor. Hem zamanı iyi değerlendirmek hem aile bütçenize katkıda bulunmak için aşağıdaki modelleri zevkle yapabilirsiniz.

Tunus işi patik videolu anlatım

Videoda anlatıldığı gibi tunus işi gömlek patik yapımı çok kolaydır. Zevkle yapacağınıza inanıyorum. Renkleri ve ebatları tamamen size kalmıştır. Bir başka model olan bulmaca patik yapımını öğrenmek için tıklayın. https://www.youtube.com/watch?v=wKPq0q8Uku0
5/5 - (30 votes)

  1. Anonim: Tunus işi patik yapılışı için 24 zincir çekiyoruz ama daha derin olmasını isterseniz, 26 zincir çekebilirsiniz. Daha sonra her bir ilmeğimize batıp 1 ilmek elde ediyoruz. İlk ilmeğimizi tek olarak, diğer ilmeklerimizi 2’şer olarak çekiyoruz. Diğer sırada ise ilmeklerimizi çekerek devam ediyoruz ve 2 sıra bu şekilde gidip geliyoruz. 3. Reply
  2. Anonim: Bu yazımızda sizlerle Tunus işi gömlek başlıklı patik yapılışını video anlatımlı olarak paylaşacağız. Daha önce Tunus işi patik modeli paylaşmıştık, ancak bu biraz daha farklı, üzerinde bulunan düğmeler ve yaka katmanıyla tıpkı bir gömleği andıran, tunus işi gömlek patik modeli anlatımlı olarak sizlerle, Reply