Tığ işi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Sevgili hanımlar tığ işi bebek battaniye modelleri içerisinde yer alan ön diş bebek battaniye modeli ile karşınızdayım.Bebek battaniye modellerinden,  ön diş bebek battaniye modeli oldukça kullanışlı bebeklerinizi sıcacık saran modeli itibarı ile bebeğin vücudunu rahatsız etmeden kullanabileceğiniz rahat bir bebek battaniyesidir.

 Tığ işi bebek battaniyesi için gerekli malzemeler:

Tığ işi ön diş bebek battaniyesi modeli

Tığ işi bebek battaniye modelleri için tüysüz ipler tercih edilmelidir. Bebeğin sağlığı için tüysüz olmasını öneriyorum.

  1. 4 nolu tığ ( yüncülerde bulunur )
  2. 2.5 yumak beyaz ip ( yüncülerde bulunur )
  3. istenilen renkte 1 er yumak  3 ayrı renk ip ( yüncülerde bulunur )

Tığ işi demişken aklınızın bir köşesinde bulunması için tığ oyası yazma modelleri için bağlantıya tıklayarak bir göz atabilirsiniz.MUTLAKA OKUYUN:  Krokodil Bayan Bot Yapımı Videolu Anlatım

Tığ işi bebek battaniye modelleri yapılışı:

Tığ işi bebek battaniyesi yapımı, ön diş bebek battaniye  modelini anlatarak başlıyoruz. Ön diş bebek battaniye modelini yapmak için öncelikle büyüklüğünü ayarlamamız gerek.

İster 1 mt ister 90 cm arzuya göre zincir çekilir 2. sırasında zincirlerin üzerine sık iğne yapılır. 3. sırada sık iğnelerin üzerine 2 defada çekilen  trabzanlar yapalım.

Tığ işi bebek battaniyesi yapılışı

Trabzanın son ilmeğinde başka renk ipe geçelim. Tığ işi bebek battaniyesinde ön diş bebek battaniyesi modelinde 2. renk iple 1 zincir çekelim. İlk  ilmek sık iğne yapalım.İpi dolayalım alttaki trabzanların ön yüzünden 3. sünü  ortasından alarak 3 defada uzun çekerek trabzan yapalım. Hemen yanındaki ilmeğe 1 tane sık iğne yapalım.

Alttaki trabzanlardan 5. sini ön yüzünden ortasından alarak 3 defada çekip uzunca trabzan yapalım. Bu işlemi ilmekler bitene kadar devam edelim.

MUTLAKA OKUYUN:  Bebek Atkı Bere Nasıl Yapılır?

Aynı renk iple 2 zincir çekip dönelim.Ters yüzünden her ilmeğe 2 li trabzan yapalım. Ön diş bebek battaniye modelinde trabzanlar hep ters yüzüne konuluyor. İpi rengini değiştiriyoruz. 2 zincir çekip 2 sık iğne yapalım.

İpi dolayıp alttaki önden aldığımız 3 seferde çektiğimiz ön diş görünümünde olan trabzanın belinden dolayarak ilmek alıp uzunca 3 seferde çekerek trabzan yapalım.

Yanındaki ilmeğe 1 sık iğne yapalım. İşlemi aynı şekilde ilmekler bitene kadar devam edelim. Ters yüzünden 2 zincir çekip her ilmeğe trabzan yapalım.

İpin rengini değiştirelim. 2 zincir çekip 2 sık iğne yapalım. Yukarıdaki işlemi tekrar edelim.

Tığ işi bebek battaniyesi nasıl yapılır

Modelimiz bu şekilde devam ediyor. Son sırada arzuya göre tığ işi bebek battaniyesinin 4 tarafını 2 sıra sık iğne veya 2 li trabzan la bitirelim.

Kenar bordürünü yapmak için beyaz ipi 2 kat yapalım.Daha tok ve düzgün durması için. Ön diş bebek battaniyenin 4 tarafına 2 kat olan beyaz iple sık iğne yapalım. Tığ işi bebek battaniyenin köşelerine kolay dönmesi için aynı yere 4 sık yapalım.

MUTLAKA OKUYUN:  +19 Tane Erkek ve Kız Kolay Bebek Yelek Modelleri

Bebek battaniyenin bordürü için 4 zincir çekelim aynı yere 3 defada çekerek 3 trabzan yapalım yandaki ilmeği de sayarak 3 . sık iğneye batarak  birleştirelim.

Tekrar 4 zincir çekelim aynı yere 3 defada çekilen 3 trabzan yapalım.3. ilmeğe sik iğneyle birleştirelim. Bu işlemi bebek battaniyenin 4 tarfına uygulayalım. Sağlıkla kullanmanız dileğiyle…

Tığ işi bebek battaniyesi videolu anlatım

Tığ işi bebek battaniye modelleri için ön diş modeli aşağıdaki videoda da anlatıldı. Bu model erkek bebekler içindi, dilerseniz pembe tonları kullanarak kız bebekler için de yapabilirsiniz.

Meraklı olanlar için seçilmiş en güzel bebek battaniyesi örnekleri için bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

 


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x