Tığ işi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Sevgili hanımlar tığ işi bebek battaniye modelleri içerisinde yer alan ön diş bebek battaniye modeli ile karşınızdayım. Bebek battaniye modellerinden,  ön diş bebek battaniye modeli oldukça kullanışlı bebeklerinizi sıcacık saran modeli itibarı ile bebeğin vücudunu rahatsız etmeden kullanabileceğiniz rahat bir bebek battaniyesidir.

 Tığ işi bebek battaniyesi için gerekli malzemeler:

Tığ işi ön diş bebek battaniyesi modeli
Tığ işi bebek battaniye modelleri için tüysüz ipler tercih edilmelidir. Bebeğin sağlığı için tüysüz olmasını öneriyorum.
 1. 4 nolu tığ ( yüncülerde bulunur )
 2. 2.5 yumak beyaz ip ( yüncülerde bulunur )
 3. istenilen renkte 1 er yumak  3 ayrı renk ip ( yüncülerde bulunur )
Tığ işi demişken aklınızın bir köşesinde bulunması için tığ oyası yazma modelleri için bağlantıya tıklayarak bir göz atabilirsiniz.

Tığ işi bebek battaniye modelleri yapılışı:

Tığ işi bebek battaniyesi yapımı, ön diş bebek battaniye  modelini anlatarak başlıyoruz. Ön diş bebek battaniye modelini yapmak için öncelikle büyüklüğünü ayarlamamız gerek. İster 1 mt ister 90 cm arzuya göre zincir çekilir 2. sırasında zincirlerin üzerine sık iğne yapılır. 3. sırada sık iğnelerin üzerine 2 defada çekilen  trabzanlar yapalım.
Tığ işi bebek battaniyesi yapılışı
Trabzanın son ilmeğinde başka renk ipe geçelim. Tığ işi bebek battaniyesinde ön diş bebek battaniyesi modelinde 2. renk iple 1 zincir çekelim. İlk  ilmek sık iğne yapalım. İpi dolayalım alttaki trabzanların ön yüzünden 3. sünü  ortasından alarak 3 defada uzun çekerek trabzan yapalım. Hemen yanındaki ilmeğe 1 tane sık iğne yapalım. Alttaki trabzanlardan 5. sini ön yüzünden ortasından alarak 3 defada çekip uzunca trabzan yapalım. Bu işlemi ilmekler bitene kadar devam edelim. Aynı renk iple 2 zincir çekip dönelim.Ters yüzünden her ilmeğe 2 li trabzan yapalım. Ön diş bebek battaniye modelinde trabzanlar hep ters yüzüne konuluyor. İpi rengini değiştiriyoruz. 2 zincir çekip 2 sık iğne yapalım. İpi dolayıp alttaki önden aldığımız 3 seferde çektiğimiz ön diş görünümünde olan trabzanın belinden dolayarak ilmek alıp uzunca 3 seferde çekerek trabzan yapalım. Yanındaki ilmeğe 1 sık iğne yapalım. İşlemi aynı şekilde ilmekler bitene kadar devam edelim. Ters yüzünden 2 zincir çekip her ilmeğe trabzan yapalım. İpin rengini değiştirelim. 2 zincir çekip 2 sık iğne yapalım. Yukarıdaki işlemi tekrar edelim.
Tığ işi bebek battaniyesi nasıl yapılır
Modelimiz bu şekilde devam ediyor. Son sırada arzuya göre tığ işi bebek battaniyesinin 4 tarafını 2 sıra sık iğne veya 2 li trabzan la bitirelim. Kenar bordürünü yapmak için beyaz ipi 2 kat yapalım.Daha tok ve düzgün durması için. Ön diş bebek battaniyenin 4 tarafına 2 kat olan beyaz iple sık iğne yapalım. Tığ işi bebek battaniyenin köşelerine kolay dönmesi için aynı yere 4 sık yapalım. Bebek battaniyenin bordürü için 4 zincir çekelim aynı yere 3 defada çekerek 3 trabzan yapalım yandaki ilmeği de sayarak 3 . sık iğneye batarak  birleştirelim. Tekrar 4 zincir çekelim aynı yere 3 defada çekilen 3 trabzan yapalım.3. ilmeğe sik iğneyle birleştirelim. Bu işlemi bebek battaniyenin 4 tarfına uygulayalım. Sağlıkla kullanmanız dileğiyle…

Tığ işi bebek battaniyesi videolu anlatım

Tığ işi bebek battaniye modelleri için ön diş modeli aşağıdaki videoda da anlatıldı. Bu model erkek bebekler içindi, dilerseniz pembe tonları kullanarak kız bebekler için de yapabilirsiniz. Meraklı olanlar için seçilmiş en güzel bebek battaniyesi örnekleri için bağlantıya tıklamanız yeterlidir.
 
5/5 - (22 votes)
“Tığ işi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı” üzerine 3 yorum
 1. Hep merak etmişimdir tığ kullanarak el işi örgüleri nasııl yaparlar .Zor iş.Hele battaniye örmek çok daha zor.

  Cevapla
 2. Tığ ile battaniye işlemek hem eğlenceli hem de oldukça iyi bir tercih olacaktır hanımlar için. Özellikle anlatımlı tığ işi bebek ürünleri daha da cazip gelmekte. Bugün sizlere anlatımlı tığ işi bebek battaniyesi modellerini vermek istiyorum. Kendi bebeklerim için örmüş olduğum ürünler oldukça iyi bir görüntü ortaya çıkmasına vesile oldu.

  Cevapla
 3. Tığ işi sık iğne nasıl yapılır? Videolu Anlatım Şiş Oyası Pıtırcık Yapılışı Hem örmesi kolay hem kullanımı rahat olduğu için bebek battaniyeleri genelde tığ ile örülür. 3-4 numara kalın tığlar ile bebe yünü dahil bir çok ipten battaniye yapılabilir. Değişik motifler, kuzu ayıcık gibi sevimli motifler de en kolay tığ ile yapılır.

  Cevapla
Yorum yapın