Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir?

Stüdyo daire tasarımı son dönemde bu tip dairelerin artması ile gündeme gelmektedir. Bu daireler genellikle 1+1 ya da sadece tek odadan oluşmaktadır. Dolayısıyla alanınızın dar olması stüdyo daire mobilyaları ve stüdyo dairedeki diğer eşyaları rantabl kullanılmasını gerekli kılmaktadır. Gelin hep birlikte stüdyo daire nasıl döşenir sorusuna yanıt aramaya çalışalım.

1+1 daire dekorasyonu

Stüdyo dairelerde en büyük sorun alanın darlığıdır. Bu sebeple uygulayacağınız yöntemlerin genellikle dairenin içinin ferah olmasını sağlayacak çözümler getirmesini hedeflemek gerekir.
1+1 daire dekorasyonu
Bu noktada özellikle duvarların etkili kullanılması stüdyo daire dekorasyonu için vazgeçilmezdir. Mesela televizyonunuzu duvara monte etmeniz size alan sağlayabilir. Yine kitaplık kullanmak yerine duvara monteli raflar kullanmak alanı doğru değerlendirmenizi sağlayacaktır. Özellikle tek odanın olduğu stüdyo dairelerde kapanıp açılabilen yatak sistemleri size ciddi hareket alanı sağlayacaktır.
1+1 daire dekoru
Bunun dışında asma tavan şeklinde, alt tarafı boş olan ve kullanılabilen ranza tipi yataklarla da aynı alan sağlanabilir. Stüdyo daireler alışana kadar küçük gelebilir. Küçük odaları büyük göstermenin yolları isimli yazımı okuyarak neler yapacağınızı planlayabilirsiniz.

Stüdyo daire dekorasyon fikirleri

Stüdyo dairelerde kullanılan renkler de ortamın ferah görünmesine yardımcı olacaktır. Örneğin dairenin tabanını aynı renkle döşediğinizde 1+1 daire daha geniş bir görünüm kazanacaktır. Yine aynı şekilde duvar renkleri de tek renk olmalıdır. Stüdyo dairelerde kullanılan renkler canlı ve koyu olmamalıdır. Açık ve pastel renkler aydınlatma ve görüntü için tercih edilmelidir.
Stüdyo daireler
Stüdyo daire aydınlatmaları da alanın genişliği ve ferahlığı için önemlidir. Bu sebeple perdelerin ışık geçirgenliği yüksek olmalı ve ışık almayan bölümler muhakkak led lambalar ile aydınlatılmalıdır. Stüdyo dairelerin önemli sıkıntılarından biri de ortamın dağınıklığının çabuk ve olduğundan fazla görünmesidir. Bu görüntüden kurtulmanın yolu 1+1 daire içindeki dolapların yeteri kadar olması ve bunların doğru konumlandırılmasıdır. Bu dairelerde sadelik ve kullanışlılık esas olacağı için abartılı ve çok renkli eşyaların kullanılması dairenin boğulmasına neden olacaktır. Bu sebeple minimalist fikirlerle oluşturulan eşyalara sahip bir daire hem size hem de misafirlerinize ferahlık ve güven hissini verecektir. Minimalizm akımı hakkında merak ettiklerinizi minimalizm isimli yazımda bulabilirsiniz.
Minimalist stüdyo daire dekorasyonları
Stüdyo daire tasarımlarında genellikle Amerikan mutfak tarzı benimsenmiştir. Bu mutfak tarzı sebebiyle beyaz eşya tercihlerinizi doğru yapmanız gerekir. Desibel düzeyi az, mutfak dolapları ile uyumlu beyaz eşyaları seçmeniz stüdyo dairenizi daha şık bir hale getirecektir.

Stüdyo daire dekorasyon örnekleri

Aşağıdaki daireleri incelemek için görsellere tıklayabilirsiniz.
5/5 - (57 votes)
“Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir?” üzerine 2 yorum
  1. Sıcak ve fonksiyonel olan stüdyo daireleri kendi zevkinize göre konforlu ve şık. Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir? Search for: Moda; Güzellik; Yemek; Düğün;

    Yanıtla
Yorum yapın