Şişle Örebileceğiniz Bebek Patik Modelleri ve Yapılışı

El işine meraklı her anne, minik ayakların sıcak ve sağlıklı koruyucuları olan bebek patik modelleri için zamanını ayırmıştır. Bu ayrılan zamanların tatlı telaşı bebeklerin minik ayaklarına patiklerin giydirilmesi ile kaybolup gider.

Bebek patik modelleri ve yapılışları

Bu sebeple gerek anneler gerekse anneanne ve babaanneler birden fazla bebek patik modelleri için yarışırlar. Bu yarışın kazananı bebekler olur.

Açıklamalı bebek patiği yapılışı

Bugün sizin için paylaşacağımız örnek, bebek patik modelleri arasında en kolay örneklerden biridir. Patiğimizi 3,5 numara şiş ile öreceğiz. Şişe 65 ilmek atıyoruz. 65 ilmeğin 17 ilmeği önü olacak kalan 48 ilmekte ikiye bölünerek yanlarını oluşturacak. Yanı için 24 ilmek haraşo ördük, 17 haraşo daha örüyoruz fakat 17. ilmeği yandaki ilmekle beraber alarak kesme yapıyoruz. 2 ilmek birden alınacak.

Kız bebek patiği yapılışı

Geriye dönüyoruz ilk ilmeği örmeden alıp diğer 16 ilmek düz olacak fakat yine son ilmeği yandaki ilmekle beraber alacağız. Burada hep 17 ilmek örülecek. İlk ilmekler örmeden alınıp son ilmekler de yandaki ilmekle beraber alınacak. 2 yanda bıraktığımız 24 ilmek giderek azalacak. Patikleri nasıl öreceğinizi merak ediyor farklı bir anlatım görmek istiyorsanız bebek patikleri nasıl yapılır yazıma bakabilirsiniz.

Erkek bebek patik modelleri ve yapılışı

Erkek patik modelleri kızlarınkine oranla daha sade ama şık duran modellerdir. Kızların renkli ve süslü patiklerinin yanında erkek bebek patikleri biraz daha sönük kalıyor. İşte size erkek bebek patiği yapımının anlatımı: 15 zincir çekerek tabanımızın yapımına başlayalım. Üzerine 12 trabzan yapalım ve 4 sıra 12 trabzanla devam edelim. 5. Sıramızda sağdan ve soldan 1’er trabzan eksiltelim. Sonraki sırada eksilttiğimiz 2 trabzanı tekrar sağdan ve soldan arttıralım.

Erkek bebek patiği yapılışı

10. sıraya kadar 12 tırabzanla örmeye devam edelim. 11. 12. ve 13. sıralarda sağdan ve soldan 1’er trabzan eksilterek, 6 trabzanla tabanı bitirelim. Etrafına iki sıra sık iğne geçtikten sonra 1 sıra da pembe iple gidelim. Ancak 50 tane sık iğne sayımızı geçmeyelim. Burun kısmımız için sadece 9 tane sık iğneyi yanlara tutturarak 3 sıra örelim. Sonraki sıramızda 3 zincir çekelim, 2 sık iğne atlayalım, gelen sık iğneye ipsiz batalım, 3 zincir çekelim, 2 sık iğne atlayıp sonraki deliğe 2 tırabzan batalım. 3 zincir çekelim, 2 trabzan atlayalım, gelen deliğe 2 trabzan batalım… Bu şekilde 2 delik atlayıp, 3 zincir çekerek ve aynı deliğe 2 trabzan yaparak döne döne 6 sıra pembe, 1 sıra yeşil, 1 sırada gri iple örelim ve bitirelim. 2’li trabzanların üst üste gelmemesine dikkat edelim.

Bebek patik modelleri

Daha fazlasını görmek istiyorsanız bebek patik örgü modelleri yazıma göz atabilirsiniz.
5/5 - (69 votes)

  1. Ceyda: Bebek patik örme işi gerçekten çok güzel bir uğraş.Modellerinizde çok harika. Reply
  2. Anonim: T ığ ve iki şişten oluşan bebek patiği yapımı Bebek patiği yapımı Alt kısmı tığ işi taban olarak hazırlanmıştır. 1, 1,5 yaş için uygundur. 2 Renk patik ipi kullana bilirsiniz. 3 Numara 3 adet şiş kullanımı Tığ İlk olarak 21 zincir çekelim, ve taban kısmını hazırlıyoruz. Sık iğne ve trabzan tekniği ile taban modeli yapalım. Reply
  3. Anonim: Şiş örgü modellerinden şahane bir örnek. Bebek patikleri tarifleri. Hem erkek bebek patikleri için uygun hemde kız bebek patik modelleri için uygun. Bebek Reply