Şal Yaka Bebek Yelek Yapımı Videolu Anlatımlı

Şal yaka bebek yelek modeli nasıl yapılır merak edenler için bu yazıyı hazırlamak istedim. Gerekli olan malzemeleri, yazılı, resimli ve videolu anlatımını yazımda bulabilirsiniz. Bebekler için kullanışlı, şal yakalı bebek yelek yapımı çok kolay olmakla beraber zevkle yapacağınıza inandığım bir model… Burada sizlere daha önce kaleme aldığım bebek örgüleri anlatımlı modellere yer verdim incelemenizi öneririm.

Şal yaka bebek yelek yapımı için gerekli malzemeler:

  1. Bebe yünü beyaz( istediğiniz renk olabilir.Yüncülerden bulabilirsiniz)
  2. 3,5  nolu  şiş  (yüncülerden alabilirsiniz)
  3. Bebek düğmesi 4 tane (yüncülerden alabilirsiniz istenilen renkte)

Şal yaka bebek yelek yapılışı ve anlatımı

Şal yaka bebek yeleğimiz istenilen renkte, erkek veya kız bebekler için yapılabilir.

Şal yaka bebek yelek yapılışı

Yalnız dikkat edilmesi gereken püf noktası erkek bebeklerde sol tarafa, kız bebekler de  sağ tarafa ilik açılır. Modelimiz 3 parçadan oluşmaktadır. 2 parça ön 1 parça arka olarak. Şal yaka bebek yeleğinin ön kısmı: 34 ilmek olarak başlıyoruz. 5 diş haroşa lastik yapıyoruz. Bant için 2 kenardan da 8 haroşa ortası düz 4 sıra örüyoruz, sonra 1 sıra haroşa örüp 4 sıra düz örüyoruz. Bu işlemi 9 haroşa olana kadar tekrarlıyoruz. Kol evine gelmiş oluyoruz.

Şal yaka bebek yeleği ön kısım yapılışı

Şal yaka modelii vermek için sağ önü sağdan,sol önü soldan haroşaları kaydırarak 20 haraoşa olana kadar örüyoruz Modelimizde eksilme, artırma yok. 34 ilmeğimiz duruyor, sadece kaydırma yapıyoruz.12 sıra daha örüp kol evi tarafından 14 ilmek kesiyoruz. 20 ilmeğimizi 12 sıra haroşa örüp kesiyoruz..Diğer ön parçamızı da aynı şekilde yapıyoruz. Şal yaka bebek yeleğin arka kısmı: 60 ilmek başlıyoruz. 5 diş haroşa lastik yapıyoruz.Kenar bantları için 2 taraftan 8 haroşa, ortası 4 sıra düz oluyor,tekrar bir haroşa 4sıra düz yapıyoruz.

Şal yaka bebek yeleği arka kısım yapılışı

Bu işlemi 16 diş haroşa olana kadar devam ediyoruz. Son sıralarda 3 diş haroşa örüp düz bir şekilde kesiyoruz.Şal yaka yeleğimizi dikerek tamalıyoruz… Bebek yelekleri için çok farklı modeller arıyorsanız bebek yelek modelleri yazımı okumanızı öneriyorum.

Şal yaka bebek yelek yapımı

Video anlatımlı şal yaka bebek yelek yapımı

Videomuzda da antaldığı gibi harika bir şal yaka bebek yeleği ortaya çıktı diyebilirim. Sayılarını orantılı bir şekilde artırarak yaş gruplarına uygun şal yaka yelekler yapılabilir. Hatta kendiniz için bile uygulayabilirsiniz.
5/5 - (98 votes)

  1. Anonim: Kayseri Yağlaması. Kendine İyi Bak 419. Bölümünde; Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel Kayseri yağlaması “Şebit” yapımı tarifi verdi. Malzemeler; 1 çay bardağı zeytinyağı. 400 gr. kıyma. 2 adet soğan. 3-4 adet biber. 3 adet domates. Reply
  2. Anonim: 1) Arka beden ve önlerin yan dikişini yaparken en alttan itibaren 40 diş haroşa boyunca dikiş yapalım, geri kalan kısım kol oyuntusuna kalacak. 2) Omuz için de 18 ilmeği dikelim ve ön tarafın uzun kalan kısmını da ense kısmına dikelim. Diğer taraf için de aynı işlemi uygulayalım. sal-yaka-cocuk-yelegi-yapimi-3. Reply