Peygamberimizin Mutlu Yuvası-Hilal Çelikkol Kara Kitap Tanıtımı

Peygamberimizin Mutlu Yuvası kitap seti yazar Hilal Çelikkol Kara tarafından kaleme alınan ve öğrenciler tarafından beğeniyle okunan bir kitap seti. 5 ayrı kitaptan oluşan Peygamberimizin Mutlu Yuvası 10 yaş ve üzeri için tavsiye edilen islamî çocuk kitapları arasında yer almaktadır. Özellikle 5. ve 6. sınıf seviyelerinde öğretmenler ve veliler tarafından okutulması öneriliyor.
Peygamberimizin Mutlu Yuvası
Peygamberimizin Mutlu Yuvası kitap seti 5 farklı kitaptan oluşuyor. Bunları merak edenler için sıralayalım:
  1. Hz. Hatice
  2. Hz. Fatıma
  3. Hz. Aişe
  4. Hz. Ümmü Seleme
  5. Hz. Zeynep

Peygamberimizin Mutlu Yuvası Kitap Tanıtımı

Peygamberimizin Mutlu Yuvası Arka Kapak
Peygamberimiz, sevgili eşi Hz. Aişeyi çok severdi. Ve ona olan sevgisini sık sık dile getirirdi. Bununla da yetinmez, sevgisini göstermek için ona sevimli isimler takardı. Mesela beyaz tenli olduğu için zaman zaman Hümeyra yani Kırmızıcık derdi ona. Hz. Âişe de Peygamber Efendimizi çok severdi. Ve onun kendisini ne kadar çok sevdiğini bilirdi. Ama yine de bunu duymaktan çok hoşlanırdı. Bir gün, Peygamber Efendimize: – Beni nasıl seviyorsun, diye sordu. Peygamber Efendimiz: – Kör düğüm gibi, diyerek onu ne kadar çok sevdiğini ifade etti. Hz. Aişe bu sevgiye layık bir hanımdı. Güzel ahlakıyla ve ilmiyle örnek bir hanımefendiydi. Sayfa Sayısı: 400 Baskı Yılı: 2011 Dili: Türkçe Yayınevi: Nesil Çocuk Yayınları Sayfa Sayısı : 400 İlk Baskı Yılı : 2011 Dil : Türkçe ISBN: 9789752699267
Daha önce kaleme aldığım çocuklar tarafından beğeniyle okunan Acar Dedektif Eda kitap tanıtımı için tıklayın. Hilal Çelikkol Kara‘nın kaleminden çıkan Peygamberimizin Mutlu Yuvası kitaplarını tek tek öğrencilerin bakış açısıyla değerlendirmek istedik.

1. Hz. Hatice Kitap Yorumları

Hz. Hatice kitabının bizzat okuyucuları tarafından yapılan olumlu ve olumsuz eleştirileri aşağıdan okuyabilirsiniz.
Hz Hatice kitap yorumu
Kitabı sevmemin en temel nedeni, Hz. Hatice’nin yaşamında gerçekleşen olaylar ve bu olaylar arasında Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in de yer alması. Bu kitap şu açıdan da okunması güzel olur;Hem İslam dininin geçmişi hakkında bilgi ediniyoruz hem de kitap okumuş oluyoruz.Önermemin diğer bir nedeni akıcı ve anlaşılır bir dil kullanılmış.Bu kitabı ve serisini okumalıyız.

Evrim ERDAL – Kahta Girne Ortaokulu

Bu kitapta Hz. Hatice’nin dürüstlüğünü, ahlakını, merhametliğini, ve yardım severliğini anlatmışlar. Bu sayede tüm öğrenciler anlattığım maddeleri anlayabilecek ve örnek alacaklardır. Ayrıca bu kitabı okudukça Peygamber Efendimiz’in ve eşinin birbirlerine nasıl davrandıklarını öğrenebiliriz. Böylece çocuklarda birbirine yardım edip, kol kanat gezeceklerdir.Yani bu kitabı tüm öğrencilerin okuması gerek.

Arzu IŞIK – Kahta Girne Ortaokulu

2. Hz. Fatıma Kitap Yorumları

Hz. Fatıma kitabının bizzat okuyucuları tarafından yapılan olumlu ve olumsuz eleştirileri aşağıdan okuyabilirsiniz.
Hz. Fatıma kitap yorumu
Hz.Fatıma hikayesi çok güzel bir hikaye. Örnek alınabilecek bir hanımdı. Bir de babasına çok düşkündü. Bu hikayeyi hem babasına düşkün olanlar, Hz.Fatıma’yı seven kişiler ve herkes okusun. Aldığınızda ‘’Bu ince ben okumam demeyin’’. Ben okudum ve herkesin okumasını isterim.

Dilan YETKİN – Kahta Girne Ortaokulu

3. Hz. Aişe Kitap Yorumları

Hz. Aişe kitabının bizzat okuyucuları tarafından yapılan olumlu ve olumsuz eleştirileri aşağıdan okuyabilirsiniz.
Hz. Aişe kitap yorumu
Bu kitapta Hz.Aişe döneminde yaşanlar anlatılıyor. Çok geliştirici ve çok eğitici bir kitap. Az ve öz. Hz Aişe’nin ne kadar iyi ne kadar temiz olduğunu anlatıyor. Babasını en iyi dostu olan Hz.Muhammed(s.a.v) ile evlenmiştir. Hz Muhammed(s.a.v) çok temiz ve çok iyi biridir ki anlatmaya kelimeler,cümleler yetmez. Kitabı okudum ve çok beğendim. Kesinlikle okumalısınız.

Dilan TUTUŞ – Kahta Girne Ortaokulu

Galataray Destan Fenerbahçe Efsane adlı kitap tanıtımı için yazımı okuyabilirsiniz.
5/5 - (73 votes)
“Peygamberimizin Mutlu Yuvası-Hilal Çelikkol Kara Kitap Tanıtımı” üzerine bir yorum
  1. Hilal Çelikkol Kara adlı yazara ait Peygamberimizin Mutlu Yuvası 2: Hz. Aişe kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın

    Yanıtla
Yorum yapın