Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür?

Son dönemlerin şık eldiven modellerinden olan parmaksız eldiven için kullanım alanı oldukça geniştir. Sadece bayanlar için değil çocuklar ve erkekler için de kullanılan bu modelin parmaklarını rahat kullanmak zorunda olan, ince iş yapan çalışanlar için de kullanıldığını söylemeliyiz.Parmaksız eldivenlerin örmekleri, aslında tahmin edildiğinden daha kolay, nasıl mı?

İşte size parmaksız eldiven yapılışının anlatımı…

Bu arada kolay yelek nasıl örülür merak edenler için hazırladığım kolay yelek yazımı da burada bulabilirsiniz.Parmaksız eldiven yapılışı anlatımlı

Parmaksız eldiven yapılışını anlatmadan önce malzemelerimizden bahsedelim. Kullanacağınız ipin kalınlığı tamamen sizin isteğinize kalmış.

MUTLAKA OKUYUN:  +20 Tane Bebek Panço Örnekleri
Derya Baykal parmaksız eldiven yapımı

Elinizin uzunluğuna ve kalınlığına bağlı olarak hem ip tercihini hem de şiş tercihini yapabilirsiniz. 2,3,4 veya 5 numaralı şiş kullanabilirsiniz. Süper inci, baby veya lolipop ip tercih edebilirsiniz.

Şişinize 41 ilmek atarak başlıyoruz. Bu ölçüden daha küçük isterseniz 35 – 39, daha büyük isterseniz 43 veya 45 ilmek atarak da başlayabilirsiniz. 41 ilmek attıktan sonra 2 parmak lastik örün.Daha sonra 20 ilmek düz örün ve 21.ilmeğin yanından 1 ilmek çıkararak hem çıkardığınız ilmeği hem de 21.ilmeği düz örün.

Devamında 22.ilmeğin dibinden bir ilmek çıkarınız ve çıkardığınız ilmeği ve 22.ilmeği de düz örün ve sıra sonuna kadar düz örmeye devam edin. Örgünün iki tarafından 20’şer ilmek ortadan da 1 ilmekten artan ilmekler olacak şekilde ilerleyin.

MUTLAKA OKUYUN:  Bayan Babet Patik Yapımı Videolu Anlatımlı
Parmaksız eldivenlerin yapılışı

Arka sıra tamamen ters örülecek ve artırma olmayacak. Ortadaki artırmalar 18 ilmek olduğunda düz taraftan, 20 ilmek ördükten sonra aradaki 18 ilmeği keserek diğer 20 ilmeği düz örüp sırayı tamamlayın.

Arkadan 20 ilmek ters örüp kestiğiniz boşluğu tutarak ve diğer 20 ilmeğe geçerek sıkılaştırıp yine 20 ilmek ters örerek sırayı tamamlayın. 4 parmağınızın uçları kalacak şekilde örgüyü düz olarak örüp,2 parmak da lastik örgü örerek eldiveni tamamlayın. İç kısmından dikip ters çeviriniz, eldiveniniz giyilmeye hazır.

Parmaksız eldivenler

Bebek atkı bere modellerinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız “Bebek atkı bere nasıl yapılır?” yazımı okumanızı öneriyorum.

MUTLAKA OKUYUN:  Basit Lif Yapımı Örneği Videolu Anlatım

Kolay örülen parmaksız eldiven örnekleri

Parmaksız eldiven modellerinin çok farklı örgü ve model ile örülebileceğini söyleyelim.

Kısa bilekli, uzun bilekli, düğme aksesuarlı, tül ve çiçek süslemeli, el ve bilek örgüsünün farklı olduğu modeller olmak üzere birçok şık ve sizin el yapınıza uygun parmaksız eldiven modeli seçmek mümkündür.

Farklı renklerde ve tek renk parmaksız eldiven örmek ve kıyafetinizle kombinlemek de tercihinize kalmış.

Parmaksız eldiven yapımı video anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x