Örgü Bebek Patik Bot Yapımı Resimli ve Videolu Anlatımlı

Kış günlerinin vazgeçilmezleri arasındadır patikler. Bu patikleri bir de bebeklere örüyorsanız itina ile davranmalısınız. Bebeklerin hassas ciltlerine dokunacak bu patiklerin ipleri alerji yapmayan ve sıcak tutacak cinsten olmalıdır. Listede yer verdiğimiz bebek patik bot yapımı el işleri alanında son derece kolay bir modeldir.

Örgü Bebek Patik Bot Yapımı

Örgü Bebek Patik Bot Yapımı, diğer patik örmeler gibi bilekte kalmayarak bileğin üstünü de kapatmaktadır. Bu da bebeğin ayağına tam bir koruma sağlıyor. Bebek patik bot yapımına on yedi zincir çekerek başlıyoruz. Ardından 8 zinciri sık iğne yapıyoruz. Diğer 8 zincire başına dolayıp üçünü bir çekerek sık iğne yapıyoruz. Zincirlerin karşı tarafını da simetrik bir şekilde yaparak ilk sıramızı tamamlıyoruz. İkinci sıraya geçtiğimizde ise başına dolayarak sık iğne yapıyoruz. Uç kısımlarda arttırma yapıyoruz. İkinci sırada toplam 45 tane sık iğne yapmış olacağız. Üçüncü sırada 55, dördüncü sırada 64, beşinci sırada 75 tane sık iğne yapıyoruz. Tabanın yapımını böylelikle bitirmiş oluyoruz. Örgü Bebek Patik Bot Yapımı
Bebek patik bot için yan kısımları yapmaya başlayabiliriz. Yan kısımlarımızda tırabzanlarımızın dışta kalan kısmına batarak trabzan yapmaya devam ediyoruz. Bu şekilde bebeğinizin ayak büyüklüğüne göre dört veya beş sıra tırabzan yapabiliriz. Yan kısımlarımız bittiğinde ipimizi koparalım. Bebek patik bot için ön kısmın yapımına başlıyoruz. Dört zincir çekelim ve halka haline getirelim. Halkamızın içine on tane tırabzan yapalım. İkinci sıramızda tırabzan sayımız yaklaşık on yediye çıkacak şekilde artırma yapalım. Üçüncü sıramızda da bir tırabzanımıza tek, diğerine çift batarak sıramızı tamamlayalım. Sonra ipimizi koparalım. Patiğimizin ön kısmına ördüğümüz bu parçayı sık iğne ile dikelim. En son eklediğimiz ön kısımdan hariç kalan kısımlarımıza püskül örgümüzü yaparak patiğimizi tamamlayabiliriz. Püsküllü örgüyü de tığla veya şişle yapabiliriz. Tığla püsküllü örgü yapımı için tığımıza bir kez ipi dolayalım. Aynı tırabzanda yaptığımız gibi örgüye batalım. Bu esnada elimize ipimizi bir kez dolayıp istediğimiz uzunlukta çektikten sonra tığla ipimizi alalım ve tırabzanımızı yapalım.

Bebek patik bot modelleri

Püsküllüsünden düğmelisine beyazından kırmızısına kadar birçok renk ve modelde bebeklerin minik ayaklarını ısıtacak bebek patik bot örneklerini siz de bebeğiniz için kullanabilirsiniz.

Bebek patik bot nasıl yapılır videolu anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=uWppLIeRMJ4
5/5 - (23 votes)
“Örgü Bebek Patik Bot Yapımı Resimli ve Videolu Anlatımlı” üzerine 2 yorum
  1. Kayseri Mantısı Nasıl Yapılır. Kayseri Mantısı. Kayseri Mantısı Kayseri mantısı Kayseriye özgü bir kaşığa 40 tane sığdıran cinsten olur bence bende ondan yaptım fakat resimleyemedim. Olsun hadi gelin beraber yapalım mantımızı.

    Cevapla
  2. Örgü bebek patik yapımı hakkında gerçekçi bir yorum yapın, dostça bir tonla, insanlık dostu bir yorum gibi, Türkçe diliyle. Bu, bir Reddit gönderisi olduğundan, dilbilgisiyle ilgili endişelenmenize gerek yok. Yorumlar çok uzun olmamalı ve bir paragraf olmalıdır. Ayrıca, yorumlarınız arasında 1 emoji kullanın. Unutmayın, bu yorum Türkçe olmalıdır.

    Çok güzel bir anlatım. Videoya da baktım ve gerçekten kolay gibi görünüyor. Biraz zaman ayırıp denemek istiyorum. Örgü yapmayı seviyorum ama patik yapmak iyi bir fikir. Teşekkür ederim! 🙂

    Cevapla
Yorum yapın