Ok Google Cihazımı Kur Nasıl Yapılır? Hey Google Hemen Aktif Edin

Ok Google Cihazımı Kur nasıl kurulur ? Sizlere bu Google asistan özelliğini nasıl aktif edeceğinizi anlatmak istiyoruz. Siri’yi daha önce duymuşsunuzdur. IOS işletim sistemine sahip olan cihazların vazgeçilmezi olan SİRİ, android cihazlar içinse Google Asistan karşı karşıya diyebiliriz. Nedir bu Ok Google?

Ok Google ya da diğer adı ile Hey Google

ok google

Akıllı cihazınız android ise yada Apple dışında bir tablete sahipseniz cihazınızın sesinizi tanıması için bu asistanı kurabilirsiniz. Ok Google ya da Hey Google şeklinde cihazınıza seslenerek Google sanal asistan ile iletişime geçebilirsiniz. Sorduğunuz tüm soruların cevabı Google tarafından naklen sizlere aktarılacaktır.

Google’nin altyapısını kullanan birçok cihazda zaten bunun temeli mevcut arkadaşlar. Google home birçok telefonda mevcut dolayısı ile bu özellikte otomatik entegre edilmiş oluyor. Ama Google asistana dair hiçbir uygulama kullanmıyorsanız o zaman Ok Google Cihazımı Kur özelliğini nasıl aktif edeceğinizi sizlere aktaralım.

👌 Ok Google Cihazımı Kur Özelliğini Aktif Etme

Öncelikle bir test yapalım. Telefonunuza Ok Google ya da Hey Google diye seslenir misiniz? Ses yok mu? Google size cevap vermedi mi? Anlaşıldı o zaman kurulum talimatlarına doğru alalım sizleri. Şuan Google ile aranızdaki diyalog iyi değil anlaşılan. Hemen sizleri Google asistan ile kavuşturalım.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.googleassistant&gl=TR

 • Yukardaki linke tıklıyoruz.
 • Uygulamayı telefonumuza, tabletimizi artık her neyse cihazımıza indiriyoruz.
 • İndirme işlemi bitince uygulamayı açıp ayarlar kısmına giriyoruz.
 • Telefon butonuna tıklıyoruz
 • Ok Google” butonuna tıklayıp tiki atıyoruz.

İşte her şey bu kadar. Bulamayanlar için görsel ekliyorum.

Ok Google Cihazımı Kur Kurulum Ayarları
Ok Google Cihazımı Kur Kurulum Ayarları

Dipnot: cihazınızın mikrofunu açık değilse ayarlar kısmına girip onu da aktif etmeyi unutmayınız.

☑️ Ok Google Cihazımı Kur Mibox4 İçin Nasıl Aktif Edilir ?

Ok Google Cihazımı Kur Mibox4

Ok Google Cihazımı Kur Mibox4 için hayat kurtaran bir özellik diyebiliriz. Sunmuş olduğu avantajları ile eski tip televizyonları akıllı televizyona dönüştürmek için muhteşem bir araçtır Mibox4’ün kendileri. Alternatif modelleri olsa da android tv box denildiğinde akla ilk gelen cihazdır. Bu cihazda ise Google asistanı kullanmak ayrı bir lüks katacaktır. Mibox4 için ok google cihazımızı kur sisteminin nasıl yapıldığını anlatalım. Bu sayede sizlerde tv boxlarınızı artık kolay bir şekilde kontrol ederek sanal dünya da daha rahat gezintiler yapın.

 • Cihazın içerisinde yer alan Google Play Store uygulamasına giriş yapınız.
 • Yukarda vermiş olduğum linke bu cihaz üzerinden giriş yapmanız zor olacağı için Play Store uygulamasının arama kısmına “Google Assistant” yazın.
 • Çıkan Pegi 3 tarafından sunulan uygulamayı cihaza kurun.
 • Sonrasında yine yukardaki görsele benzer ayarlar kısmına girin ve “OK Google” butonunu aktif edin. İşte bu kadar.

☎️ Ok Google Cihazımı Kur Redmi Note 8 – Note 7 İçin Nasıl Kurulum Yapılır ?

Ok Google Cihazımı Kur redmi note 8-7Redmi cihaz serisi çıktığı günden beri özellikle Türkiye’de büyük ilgi gördü. Fiyat performans olarak değerlendirildiği zaman oldukça işlevsel olan bu cihazda Google Asistanı kullanmak keyifli olacaktır. Aslında bu cihaz ile diğer telefon modelleri arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Yani kurulum anlamında diyorum.

Bu yazıya cihazınızın üzerinden giriş yapınız, bu sayfada yer alan linke tıklayarak Google Asistanı kurarak ayarlar kısmından aktif ettiniz mi sonuç başarılı olacaktır.

Yok ben bu yazıya giremem diyorsanız telefonunuz Türkçe ise Google Asistan, İngilizce ise Google Assistant yazarak uygulamayı play store üzerinden bulabilirsiniz. Eğer telefonunuz farklı bir dilse zaten bu yazıyı okuyor olamazsınız diye düşünüyorum.

Kalın sağlıcakla. Yapıp yapmadığınızı yorumlarda belirtin lütfen, takıldığınız noktalarda yardımcı olayım.

Bkz: Youtube erişim sorununuz varsa bu yazımızda tam cihazınıza layık: Youtube neden açılmıyor

Ok Google neden çalışmıyor?

Cihazı fişe takın ve açık olduğundan emin olun. Cihaz ile mobil cihaz aynı ağa bağlanmalı ve mikrofon açık olmalıdır.

Cihaz eşleştirme nasıl yapılır?

Bluetooth aksesuarlarını eşleştirin.
Ekranı yukardan aşağıya kaydırın.
Cihaz eşleye tıklayın.
Cihazı seçin ve bluetooth adına dokunun.
Ekranda başka bir talimat varsa uygulayın.

4.7/5 - (15 votes)
“Ok Google Cihazımı Kur Nasıl Yapılır? Hey Google Hemen Aktif Edin” üzerine 7 yorum
 1. çok teşekkürler hızlıca yaptım artık hey google falan dediğin zamanda açılıyor arama sms yada internette bişi aramak için kullanşlı oldu

  Yanıtla
 2. Ok Google Cihazımı Kur adımları; Buraya giriş yapın. Buradan uygulamayı telefon ya da tabletinize y ükleyin. Uygulama inince açın ve ayarlar kısmına giriş yapın. Telefon menüsüne dokunun. Ok Google seçeneğine dokunup tiki aktif edin. Aşağıdaki görselden de nasıl yapacağınıza bakabilirsiniz. Ok Google Cihazımı Kur Mibox4

  Yanıtla
 3. Kurulum nasıl yapılır? Hey Google hemen aktif edin. Sesli komutları kullanarak Google Assistant’ı etkinleştirin.

  Yanıtla
Yorum yapın