Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mutfak dekorasyonu, ev hanımlarının hayatlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri alanı ilgilendirmesi sebebiyle önemlidir.



Mutfağınız hangi boyutlara sahip olursa olsun mutfakta çok fazla kullanılan çeşme, buzdolabı ve ocak arasında geçiş trafiğini engelleyecek bir aksesuar ya da eşya olmamalıdır.

Mutfak dekorasyonu sırasında bu özelliğe dikkat etmeyen hanımlar mutfakta oldukça fazla efor sarf etmektedirler.

Köşe dolapların derin olması, hanımların bazı ürünleri almasını zorlaştırmaktadır. Bu sebeple bu dolapların mekanizmalarını kendine doğru gelebilen sistemden yaptırılması hem kullanışlılık hem de şıklık açısından önemlidir.



Modern mutfak dekorasyonu fikirleri

Mutfakta dekorasyon için en önemli konulardan biri de dolapların doğru yerleştirilmesi ve mutfakta atıl durumda kalacak bir alanın olmamasıdır.

MUTLAKA OKUYUN:  En Güzel Akrilik Mutfak Dolapları Fikirleri

Özellikle buzdolabı üstü gibi kısımların dolapla değerlendirilmesi mevsimlik kullanacağımız mutfak eşyalarının saklanması için bize alan açacaktır.

Dolapların raf genişliği ve raf sayısı da doğru ayarlanmalıdır. Tencereleri ve tabakları aynı dolapta saklamayacağımıza göre bu rafların seyyar olarak düzenlenmesi ve gerektiği durumlarda değiştirilebilmesi de önem kazanmaktadır.



Mutfak aydınlatması, mutfağın ferahlığı ve iş yapılabilme kabiliyetiyle doğrudan ilgilidir. Gündüzleri gün ışığından azami faydalanmalıdır.

Bunun için gerekirse ve uygunsa pencere boyutlarını artırabilirsiniz. Led ışıklar ve mutfağınızın tavan uzunluğuna bağlı olarak kullanacağınız avize aydınlatmaları ile mutfağınızı daha şık ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Kapalı Balkon Dekorasyonu için 5 Harika Fikir

 

 

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri

Küçük mutfak dekorasyonu için temelde iki tip yaklaşım söz konusudur. Birincisi görüntü açısından ferahlık sağlamak ikincisi ise kullanışlı dolap ve eşyalar seçerek alanı tam olarak değerlendirmektir.

Beyaz renk ya da açık renkler mutfakta kullandığınız eşyalar da dâhil olmak üzere özellikle duvarlarda kullanılırsa mekânın daha ferah görünmesine katkı sağlayacaktır.

Küçük mutfak dekorasyonu

Diğer mutfaklarda olduğu gibi küçük mutfak dekorasyonu için de aydınlatmaların doğru olması ferahlığı sağlamada önemlidir.
Küçük mutfaklar için özellikle duvarlarda boş alan bırakmayın.

MUTLAKA OKUYUN:  Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri için Muhteşem Öneriler

Bu mutfağınızı eşya ile boğun anlamına gelmiyor. Boş alanları hem şık hem de sade olacak şekilde ama muhakkak kullanışlı olması kaydıyla doldurmanız önem taşımaktadır.

Özellikle yapı marketlerde mutfak reyonlarında son dönemlerde karşılaştığımız fonksiyonel mutfak ürünlerini tercih etmeniz küçük mutfaklar için size pratiklik kazandıracaktır.

Mutfak dekorasyon ürünleri

Mutfak dekorasyonu açısından son yıllarda oldukça farklı ürünler üretilmektedir. Bu ürünlerdeki temel hedef kullanışlılıktır.

Mutfak dekorasyonu ürünleri

Özellikle kullanabileceğiniz ve şık ürünleri alabilirsiniz ama unutmamak gerekir kullanmayacağınız bir ürünü ne mutfağınız için ne de evinizin herhangi bir bölümü için asla satın almayın.

Mutfak dekorasyonu resimli örnekleri


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin




0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x