Lastikli Bayan Örgü Bere Modeli Yapılışı Resimli Anlatım

Sevgili hanımlar bugün sizlere lastikli bere modelini anlatacağım. İnternette gezerken gördüğüm ve sizlerle paylaşmak için görselini derlediğim çok kolay bayan örgü bere modeli yapımını bu yazımda bulabilirsiniz. Örgü bereler kış günlerinde sürekli kullanılan kışlık giysiler arasında, önemli bir aksesuardır.

Lastikli bayan örgü bere modeli için gerekli malzemeler:

  1. Orta kalınlıkta 1 yumak ip (yüncülerde bulunur )
  2. 5 nolu şiş (yüncülerde bulunur )
  3. 4 nolu tığ (yüncülerde bulunur )

Bayan örgü bere modeli yapılışı:

Lastikli bayan örgü bere yapımını adım adım anlatmaya başlıyorum: 1. Adım:

1. Adım

Lastikli bayan bere yapımı için orta kalınlıktaki ipi 5 nolu şişe 94 ilmek olarak başlayalım. Kişilere göre azaltmak veya artırmak mümkündür. 2 ters 2 düz olacak şekilde lastik örelim. 2. Adım:

2. Adım

Lastiği arzumuza göre istediğimiz uzunlukta örelim. Katlayarakta kullanılabilir. Lastiği görseldeki gibi keselim. 3. Adım:

3. Adım

Lastiğin üzerine 4 nolu tığla 5 zincir çekelim. 2 diş atlayıp 3.dişe 4. dişe  2 li tarbazan yapalım. 4. Adım:

4. Adım

Görselde görüldüğü gibi tığa ip dolayarak en başa batalım. Aynı yere ipi dolayarak 3 kez batıp fıstık yapalım. 5. Adım:

5. Adım

Lastikli bayan berenin modeli oluşmaktadır. Fıstığı kapatalım. 6. Adım:

6. Adım

Hiç zincir çekmeden tarbzan yapılan yeride sayarak 3. dişe ve 4. dişe 2 li trabzan yapalım. 7. Adım:

7. Adım

Hiç zincir çekmeden ip dolayarak tarbzanların başına  gelerek 3 kez batıp fıstık yapalım. 8. Adım:

8. Adım

Lastikli bayan bere modeli örgüsünü, bu şekilde lastik bitene kadar bu işlemi devam edelim. 9. Adım:

9. Adım

Görselde görüldüğü gibi lastikli bayan bere modelinin ters yüzüne geldik, 5 zincir çekelim, 2 fıstığın arasına 2 li trabzan 2 tane yapalım. 10. Adım:

10. Adım

Trabzanlardan sonra hiç zincir çekmeden en başa dönüp ip dolayarak 3 defa batıp fıstık yapalım. Hiç zincir çekmeden 2 modelin arasına 2 li tarbazan 2 tane yapalım. 11. Adım:

11. Adım

Trabzanı yaptıktan sonra başa dönüp ip dolayarak 3 defa batıp fıstık yapalım. Bu işlemleri lastikli bayan berenin boyunun ne kadar olması istiyorsak tekrarlıyalım. Lastikli bayan bere örgüsünün uzunluğunun ne kadar olacağı size kalmıştır. Tamamen başı saran bir model de güzel olur, aşağıya doğru sarkan bir model de harika görünür. Lastikli bayan berenin uzunluğunu ayarladıktan sonra, iple zincir hazırlayalım. Hazırladığımız zinciri berenin model deliklerinden geçirerek büzelim. İsteğe göre zinciri uzun yaparak, fiyonkla da süslemek lastikli bayan bereye modern bir görünüm sağlar. Daha önce yazmış olduğum parmaksız eldiven yapılışı için tıklayın.

Bayan örgü bere modeli son hali:

lastikli-bayan-orgu-bere-modeli-yapilisi-resimli-anlatim-(12)

Lastikli bayan örgü bere modeli yapılışı son hali

Görselde de görüldüğü üzere lastikli bayan örgü bere modeli bitmiştir. Sıcacık günlerde sağlıkla giymeniz dileğiyle sevgiyle kalın. Bebekler için hazırlamış olduğum bebek atkı bere örnekleri için yazımı okuyabilirsiniz.
5/5 - (27 votes)

  1. Anonim: Üç boyutlu bir örgü modeli olan bu bere gerçekten çok farklı ve hoş duruyor. Tuğlalardan örülü bir duvar hissi verdiği için de tuğla desenli olarak adlandırılıyor. Kadın ve erkeklerin kolaylıkla kullanabileceği bu unisex bere modeli için uygun renk ve orta kalınlıkta ip ile 4 numara tığ kullanabilirsiniz. Reply
  2. Anonim: Bu örnek bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesi ve özelliklede atkı ve bere için ideal.Linke tıklayarak diğer bütün videolarımı görebilirsiniz.h... Reply