Kolay Pratik Kendin Yap Planlayıcı

Kendin yap planlayıcı sahibi insanlar günlük hayatta “ aaa bunu unutmuştum.” Cümlesini çok az kullanırlar. Planlı yaşamak isteyen her insanın yanında planlayıcı bulunması gerekir.Bu planlayıcıya aynı zamanda yeni fikirleri ve aklınıza gelip unutma endişesi yaşadığınız düşünce ve cümleleri de yazabilirsiniz. Bugün sizlerle keçeden kendin yap planlayıcı yapımını gerçekleştireceğiz. Önce malzemelerimizi verelim.

Kendin yap kolay planlayıcı

Kendin yap pratik planlayıcı için gerekli malzemeler

  • Kalın ve ince keçe
  • Fermuar ( 1,5 metre kadar )
  • Silikon
  • Makas
  • Bloknot
  • Süslemek için eva,
  • Ponpon,
  • Etiket
MUTLAKA OKUYUN:  Eski Kazaktan Ceket Nasıl Yapılır?
Planlayıcı için gerekli malzemeler

Kendin yap planlayıcı yapılışı

Kendin yap planlayıcı için dış kısmını keçeden oluşturacağız bunun için 38X25 ebadında iki adet keçe hazırlayalım. Bu keçelerin biri kalın biri ince olursa daha çok işimize yarar.

İnce olanı içi için, kalın olanı ise dışı için kullanacağız. Öncelikle kalın keçeye fermuarı yapıştıracağız. Bunun için keçenin ortasını tespit edip tam ortasından keçenin çevresine silikon yardımıyla fermuarı yapıştırıyoruz.Fermuardan arta kalan kısmı kesebilirsiniz. Fermuar yapıştırma işleminin ardından ince keçeyi kendin yap planlayıcının içine gelecek şekilde kenarlarından silikon ile yapıştırıyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  En Kolay ve Pratik Oyuncak Bebek Yapımı
Kolay kendin yap pratik planlayıcı

Kendin yap planlayıcının iç yüzeyine koyacağımız bloknotun eni kadar keçeyi maket bıçağı ile kesiyoruz. Buraya bloknotumuzu koyabiliriz. Kendin yap planlayıcının diğer kanadına da keçeden kare kesip yapıştırabilirsiniz.

Bu karenin üst tarafına kapak görevinde bir keçe yapıştırıp bunları da cırtlar yardımı ile tutturabilirsiniz. Planlayıcının orta bölümüne yine silikon tabancası kullanarak kalem koymak için lastik yardımı ile bir bölüm oluşturabilirsiniz.Planlayıcınızı süslemek ise tamamen sizin kişisel beğeninize ve elinizdeki materyallere kalmış. Planlayıcınızdaki bloknot alanına dilerseniz bölümler oluşturabilir ve bu bölümleri etkin olarak kullanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Halat Ipten Kapı Süsü Yapılışı Videolu Anlatım

Planlayıcının dış yüzeyini biz yıldızlarla süsledik. İrili ufaklı yıldızlar, kendin yap planlayıcı için ayrı bir şıklık kattı.

Kendin yap planlayıcı videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x