Kolay Para Biriktirme Yolları Nelerdir?

Para biriktirme taktikleri ile para biriktirme öğrenci için vazgeçilmez olmalıdır.Zor zamanlarında kullanmak, istediği bir ürünü almak, sağlık için harcamak vb. birçok sebepten dolayı gerek öğrenciler gerekse diğer insanlar tasarruf yapmalılar.

Yapılan bu tasarrufla ticaret yapan ve parasını katlayan çok kişi vardır. İnsanların çoğu anı yakalamak derdinde, hâlbuki parayı biriktirme ile çok daha güzel anları gelecekte yakalayabilecekken hazırdakini tüketmek bazı insanların daha hoşuna gidiyor.

Para biriktirme taktikleri
Para biriktirme taktikleri

En iyi para biriktirme taktikleri

Para biriktirmenin en iyi yolu ile daha az zorlanarak, günü ıskalamadan, hayatımızda olağanüstü değişiklikler yapmadan nasıl gerçekleştirebiliriz?MUTLAKA OKUYUN:  ilk Yardım Nasıl Yapılır?

İşte bu sorunun cevapları:

1) Alış – veriş merkezlerine ihtiyacınız yoksa gitmeyin. Alış – veriş merkezleri gezilecek yerler değil para harcanacak yerlerdir. İnsanların çoğu “İhtiyacım yok şöyle bir dolaşayım.” diye evden çıkarlar ve poşetlerle eve gelirler. Dolaşmak istiyorsanız parklar ve bahçeler size yeter.

2) Hayal edin. Bu sizi para biriktirme konusunda motive edecektir. Çok istediğiniz bir ürünü almak (ev, araba, bilgisayar, tablet vb.) ya da tatile çıkmak gibi ilerideki hedeflerin gerçekleştiğini hayal etmek para biriktirme konusunda size ciddi yardımlar sağlayacaktır.MUTLAKA OKUYUN:  Pratik Makyaj Nasıl Yapılır?

3) Her gün kumbaranıza para atın. Attığınız miktar sizi çok üzmeyecek bir miktar olsun. Örneğin, 5 TL atabilirsiniz. Ay sonunda 150 TL ‘ye sahip olduğunuzu görünce birikimlerin azdan çoğalarak ne kadar da değerli hale geldiğine şahit olacaksınız.

4) Mümkünse bazı ürünlerde ikinci eli tercih edin. Sıfırına vereceğiniz iki katı para yerine eğer işinizi görecekse ikinci el ürün kullanın.

5) Kredi kartı sayınızı düşürün. Mümkünse bir tane kredi kartı kullanın ve bu kartın da taksit özelliğini kapatın. Taksitli alış veriş para biriktirme konusunda en büyük düşmanlarınızdandır. Paranız varsa ve ihtiyacınız gerçekten varsa bir ürünü alın, paranız yoksa almayın.

MUTLAKA OKUYUN:  Buzdolabı Kaplama Sticker Nasıl Yapılır?
para-biriktirme-yollari
Para biriktirme yolları

6) Üyelikleri kapatın. Okumadığınız dergilere abone olmayın. Spor salonlarına bir hevesle kaydolduktan sonra yolunu unutmuşsanız aboneliğinizi iptal edin.

7) Giderlerinizi takibe alın. Yapacağınız her türlü harcamayı yanınızda taşıdığınız küçük bir deftere ya da telefonunuzun not bölümüne kaydedin. Ay sonunda yapılmaması gereken harcamaları tespit edin ve bu harcamaları bir sonraki aya yapmayın.
İnanın, başaracaksınız.

Para biriktirmenin basit yolları videolu anlatımAbone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x