Kolay Krokodil Bayan Bot Yapımı Videolu Anlatım

0

Sevgili hanımlar sizlere krokodil bayan bot nasıl örülür anlatmaya çalışacağım. Kış günlerinin vazgeçilmezleri arasında olan modern görünümlü, harika krokodil bayan bot yapımı çok kolay ve zevkle yapacağınıza inandığım bir modeldir.

Genellikle şişle örgü bot yapımı ya da krokodil bayan bot yapımı şeklinde aranan ve krokodil patik tabanı ile yapılması uygun olan krokodil patik modellerini yazımızda bulabilirsiniz.

Şişle örgü bot yapımı

Krokodil bayan bot yapımı gerekli malzemeler:

  1. 1 yumak orta kalınlıkta ip ( yüncülerden bulabilirsiniz )
  2. 5 no lu tığ ( yüncülerden bulabilirsiniz )

Krokodil bayan bot taban yapımı:

Öncelikle krokodil bayan botunun tabanını yapacağız. 37 nolu ayak için 38 zincir yapıyoruz. Zincirlerin üzerine 18 sık iğne yapalım. 2o tane trabzan yapalım.Köşede aynı yere 5 trabzanla artıralım.Tekrar 2o trabzan 18 sık iğne yapalım, köşede aynı yere 5 sık iğne yapıp birleştirelim.

Krokodil bayan bot taban yapımı

2. sırada da 1. sırada ki  işlemi tekrar edelim köşelerde 5 tane aynı yere çift batalım. 3. sırada da her tarafını trabzan yapalım köşelerde yani topuk ve burun kısmında 1 tek trabzan  1 çift trabzan yapalım.

4. sırada her tarafı trabzan yapıyoruz. Topuk ve burun kısmında 1 tek trabzan 1 çift trabzan olacak şekilde 4 tane artıralım. 5. sırada her tarafını artırmadan  trabzan yapıyoruz taban bitti.

Krokodil patik tabanı

Krokodil bayan bot taban yapılışı videolu anlatım:

Krokodil bayan bot yapımı:

Krokodil bot yapımı için hazırladığımız tabanın üzerine 2 zincir çekelim. Tabandaki  trabzanların  arkadan beline dolayarak trabzan yapalım. Tabanın her tarafını bu şekilde tamamlayalım.

Bot şeklinde patik nasıl yapılır

Topuk çizgileri de belli olması için. Artırma eksiltme yok. 2. sırada  2 zincir çekelim. Trabzanların beline dolayarak bir önden 1 arkadan trabzan yapalım.

3. sırada 2 zincir çekelim aynı işlemi artırma eksiltme olmadan devam edelim. 4.sırada trabzanları burun kısmına kadar örelim.

Tabanı 2 ye katlayalım burun kısmının ortasında ki 3 trabzanı birlikte alarak trabzanla birleştirelim. 5. sırada da aynı işlemi devam edelim burun kısmında 3 trabzanı birlikte alarak trabzanla birleştirelim.

Aynı işlemi 12 sıra olana kadar devam edelim. Krokodil bayan botunun boğaz kısmına geldik.

Bot tarzı patik modelleri

Krokodilleri yapmak için 5 zincir çekelim. Aynı yere trabzan yapalım.2 zincir çekelim 1 trabzan atlayarak trabzan yapalım.Aynı yere tekrar batalım.

Bu şekilde krokodilleri yapmak için küçük üçgenler yapalım.Toplam 18 tane olacak. 2 zincir çekip 1 üçgen atlayarak krokdil botun iç kısmını kendimize çevirerek üçgen trabzanlara 5 trabzan yapıyoruz.

2 zincir çekip yanındaki trabzana 5 dolgu yapıyoruz. Zincir çekmeden üçgenin ortasına batalım. 9 tana krokodil olacak.

Tekrar krokodil yuvaları yapmak için 5 zincir çekelim aynı yere batalım. 18 tane küçük üçgenleri tekrar yapalım. 2. sırada krokodili 2 krokodilin arasına denk getirelim. İşlemi 5 sira krokodil olana kadar devam edelim.

Krokodil bayan bot yapımı

Krokodil bayan botumuz tamamlanmıştır. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Krokodil boyunluk yapımı konusunu tüm detayı ile anlattığım yazımı okumak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Krokodil bot yapılışı videolu anlatım

Videoda da görüldüğü gibi yapımı oldukça kolay olan krokodil bayan botu, modern görünümlü, kış günlerinde renkleri ile de giysilerimizi tamamlayan, sıcacık güzel bir giysidir.

Aksesuar olarak da kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.