Kolay Kravat Nasıl Bağlanır Resimli Videolu Anlatım

Kravat nasıl bağlanır sorusunu yanıtlamadan önce kravatla ilgili birkaç bilgi verelim. Çeşitli kumaş ve derilerden yapılmış boyuna takılan ve kendine has bağlama şekli olan boyun bağlarına kravat denir. Kelime dilimize Fransızcadan geçmiştir. Fransızlarda da bu kullanım, Hırvatların boyunlarına bağladıkları bezlerden dolayı Fransızcada “ Hırvatlar” anlamına gelen “croates veya cravates” kelimelerinden gelmektedir. Çeşitli bağlama şekillerinin olduğu kravatlar için çoğu insan öğrendiği tek bir şekli sürekli uygular. Hâlbuki farklı gömlekler için farklı kravat modelleri ve farklı bağlama şekilleri, kıyafetinizi tamamlayacak ve daha şık bir atmosfer oluşturacaktır. Kravat nasıl bağlanır sorusuna cevap alırken vücut yapınız, gömleklerinizin yaka şekilleri ve kravat tipiniz belirleyici olacaktır. Ayrıca Kravatın uzunluğu da kemer altı hizasına göre ayarlanmalıdır. Çok uzun ya da çok kısa kravatlar şıklığınızı engelleyecektir. Kravatlardaki pilenin olması ya da olmaması ise tamamen kişinin tercihine ve beğenisine göre değişkenlik gösterir.

Kravat nasıl bağlanır resimli anlatım

kravat-nasil-baglanir-resimli-anlatim
Kravat nasıl bağlanır resimli anlatım
Klasik bağlama yöntemi olan basit düğüm çoğu kimsenin sabahları hızlıca ve pratik bir şekilde uyguladığı kravat bağlama metodudur. Basit düğüm ya da Klasik bağlama yöntemi hem ince kumaşlı kravatlarda hem de kalın kumaşlı kravatlarda sıkça kullanılmaktadır. Aşağıdaki anlatımla siz de kolayca kravat bağlayabilirsiniz.

İnce kravat nasıl bağlanır

kolay-kravat-baglama-teknikleri
Kolay kravat bağlama tenikleri
Four in hand de denilen ( dört el kravat bağlama tekniği ) bağlama tekniği tüm yaka tiplerinde kullanılır ve dünyada en çok kullanılan bağlama tekniklerindendir. Üçgen kravat bağlama tekniğine göre daha kolay bir bağlama tekniğidir. Günlük kullanım için de tercih edilebilecek bu bağlama tekniği size şık bir görünüm katacaktır.

Üçgen kravat nasıl bağlanır

Windsor bağlama tekniği olarak da bilinen bu teknik, kravat bağlama teknikleri arasında en zor olanıdır. İtalyan yaka ya da geniş aralıklı yakalara sahip gömleklerde kullanılmalıdır. Sivri yaka ya da dik yakalı gömleklerde kullanılmamalıdır. Kısa boylu ve dar omuzlu kişilerde güzel bir görüntü oluşturmayacağı için bu kişilerin bu bağlama tekniğini kullanması da doğru değildir. İri yapılı ve uzun boylu insanların kullanması gereken bir bağlama tekniğidir.

Kravat kolay nasıl bağlanır videolu anlatım

En kolay kravat nasıl bağlanır

5/5 - (16 votes)
“Kolay Kravat Nasıl Bağlanır Resimli Videolu Anlatım” üzerine 2 yorum
  1. Kravat bağlama, kravat nasıl bağlanır? başlıklı makalemin sonuna geldik umarım yardımıc olabilmişimdir. Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. En İyi Erkek Kravat Modelleri Hemen inceleyin!

    Yanıtla
Yorum yapın