Kolay Burgulu Kemer Yapılışı Videolu Anlatım

Sevgili hanımlar sizlere bugün internette anlatımını gördüğüm ve çok beğendiğim burgulu kemer yapılışı hakkında bu yazıyı yazmak ve sizlere örgü modellerinde kullanabileceğiniz burgulu kemer modelini anlatmak istedim. Burgulu kemer modeli birçok yerde kullanılabilir. Aksesuar olarak giysileri tamamlar. Kolay yapılan bu yazımda anlatacağım burgulu kemer modeli yeni örgü öğrenenler dahil herkes yapabilir.

Burgulu kemer yapılışı için gerekli malzemeler:

  1. 4 nolu şiş (yüncülerde bulunur )
  2. 1 tane yumak orta kalınlıkta ip (yüncülerde bulunur )

Burgulu kemer yapılışı:

Burgulu kemer örneği 16 ilmekten oluşmaktadır. Yapılan işlere göre (örneğin atkı, bere, anne yeleği,erkek süveteri gibi) ilmek artırılabilir.Şimdi ben burgulu kemeri anlatacağım.
Kolay burgulu kemer yapılışı
26 ilmek başlayalım. 5 haroşa 2 ters 12 düz 2 ters 5 haaroşa 4 sıra örelim. 5. sırada 5 haroşa kenar için, 2 ters örelim. Düz örgünün 6 ilmeği çıkaralım öndeki 3 ilmeği önden arkadaki 3 ilmeği sonra şişe takalım, düz örelim. 6 ilmeği çıkaralım önceki 3 ilmeği önce arkadan kalan 3 ilmeği önden şişe takalım düz örelim. Ters tarafından düzü düz,tersi ters örelim. 4 sıra aynı işlemi tekrarlayalım. 5. sırada 5 haroşa 2 ters 3 düz 6 haroşa 3 düz 2 ters 5 haroşa örüyoruz. Tersinden haroşaları haroşa düzü düz tersi ters örelim .Bu işlemi 4 kez yapalım. Burgulu kemer örneğinin burgunun ortasında 4 diş haroşa olana kadar örelim. Ortadaki haroşa olan yerleri düze çeviriyoruz.Arkadan da düzü düz tersi ters örelim. Burgulu kemer modelinin ilk bugusu dıştan içe idi,şimdi içten dışa yapacağız.
Burgulu kemer nasıl yapılır
Kenarda ki 5 haroşa 2 ters örüp düzün 6 ilmeğini çıkaralım. İlk 3 ilmeği şişe önce sonraki ilmekleri arkadan sonra takıp düz örelim. Bu işlemi  diğer 6 ilmekte de yapalım düz örelim. Burgulu kemeri 6 sıra örelim. İlk başlangıçtaki işlemi tekrarlayalım. Örgülerinize kolaylıkla uygulayabilmeniz dileğiyle sağlıcakla kalın. Tığ işi yazma modelleri üzerine hazırlamış olduğum yazımı da okuyabilirsiniz.

Burgulu kemer yapılışı videolu anlatım

Videoda da izlediğiniz gibi her tür örgüde uygulayabileceğiz harika görünümlü süper bir modeldir. Burgulu kemer örneği kenar modellerde kullanılabilir. Özellikle erkek örgülerinde harika bir görünüm kazandırır. Atkı, kaşkol, bere vb gibi istediğiniz örgülere uygulayabileceğiniz süper bir burgu modelidir. Kolaylıkla yapabileceğiniz basit lif yapımı için tıklayın.
5/5 - (36 votes)
“Kolay Burgulu Kemer Yapılışı Videolu Anlatım” üzerine 2 yorum
  1. Sucukları ekmeklerin üzerine yerleştirin. Ortadaki sucukların üzerine gelecek şekilde yumurtalı sostan dökün. Daha sonra ince dilimlenmiş domatesleri yerleştirin. En üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpin. Pideleri önceden ısıtılmış 190 derece fırında pişirin. Pişen pideleri hemen servis edebilirsiniz.

    Yanıtla
Yorum yapın