Kolay Bere Yapımı Videolu Anlatımlı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere iki şişle kolay bere yapımı hakkında harika fikirler vereceğim. Kış günlerinin vazgeçilmezi olan berenin yapımı oldukça kolaydır. Yeni örgü öğrenenlerin bile yapabileceği çok zaman almayan bir modeldir.Kolay bere yapımı için gerekli malzemeler:

Kolay bere yapımı için gerekli malzemeler
  1. Bir yumak kalın berelik beyaz ip (istenilen renk olabilir, yüncülerden alınabilir)
  2. 5 ve 6 nolu şiş(yüncülerde bulunur)
  3. Evde kalan artık renkli çok az ip(lastik yapımına yardımcı olması için)

Kolay bere yapımı anlatımlı:

Kolay beremize 5 nolu şişimizle, renkli olan ipimizle, 42 ilmek alarak başlıyoruz. Düz olarak 4 sıra yapıyoruz, daha sonra beyaz ipimizi ters olarak örüyoruz, sonra düz örüyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Harika Bebek Tulumu Örgü Fikirleri

Bu işlemi 8 sıra devam ediyoruz. 6 nolu şişimizle 1 ilmek ördüğümüzden 1 ilmek aşağıdan renkli ipin üzerindeki ters ilmeği şişimize takarak ters örüyoruz. Artık beremizin lastiği bitti.

Kolay bere yapımı

Alttaki renkli ipi ilmek çekerek yok etmeliyiz.(renkli ipi sonundaki ipi çektiğimizde beyaz ipten ayrılır)Üst kısma geçtiğimiz için ilmeklerimiz 2 katı olacak.Bu işlemi ilmekler bitene kadar devam edelim. Sonunda ilmeklerimiz 84  olacak. Ters yüzünden de 1 düz 1 ters örelim. Ön yüzüne geldik şimdi model koyacağız.

İlk ilmeği alıyoruz, 2. ilmeği ters örüyoruz, 1 ilmek artırıyoruz, 2 ilmek kesiyoruz, 1 ters, 1 artır 2 kesiyoruz. Bu şekilde devam ediyoruz, ilmekler bitene kadar en son 2 ilmek kalacak ve ters olarak  örülecek.

MUTLAKA OKUYUN:  Keçeden Neler Yapılır?

Bu model ters olarak örülüyor kesmeler de dahil. Her iki yüzünden de aynı işlem tekrar ediliyor. Başta ve sonda 2 ilmeğimiz hep var ve ters örülüyor. Bir karış olana kadar model devam ediyor.(siz istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz)Beremizin son sırasına geldik artık. Ve büzmek için ilk 2 ilmeği örüp artırdığımız ilmekleri keserek tek ilmek yapıyoruz. Fazla ilmeklerimiz yarıya düşüyor.

En son sıramızda, 1 örüp 1 artırıyoruz ilmeklerimizi bu şekilde tamamlıyoruz. Beremizi büzmek için 1 ilmek alıp artırdığımız ilmekleri boşa çıkarıyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Çeyizlik Yeni Lif Modelleri ve Örnekleri

İlmekler buyuyor şişimize bu şekilde tüm ilmekleri geçirip ipimizi uzun bir şekilde kesiyoruz. Bolalan ilmeklerimizin içinden geçirerek sıkı bir şekilde büzerek bağlıyoruz.

Şişle bere nasıl örülür

Kalan iple yan kısmını dikiyoruz.İsteğe göre beremizin büzülen yerine ponpon dikilebilir.

Daha önce kaleme aldığım daha farklı bir bere modeli için lastikli örgü bere modeli yazımı okumanızı öneriyorum.

Video anlatımlı bere yapımı

Videoda da açıklandığı üzere, yapımı çok kolay, zaman almayan, herkesin yapabileceği, harika ürünler ortaya çıkarmanız mümkün.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x