Kolay Bebek Yelek Modelleri Ve Yapılışı

Sadece kış ayları için değil mevsim geçişlerinde ve serin bahar aylarında da kullanılan yelekler, çoğu zaman kurtarıcımız olmuştur. Her yıl yenilerinin eklendiği bebek yelek modelleri, bu yıl da birçok modeli ile hanımların seçimini zorlaştırıyor. Renk renk, farklı desenleri ve çok hoş görünümleriyle bebeğinizin sevimliliğine sevimlilik katacak bu yeleklerin yapımı da aslında çok zor değil. Birbirinden farklı ip seçimleri ile örülen bebek yelek modelleri için kaliteli ve sağlıklı ip kullanmanızı öneriyoruz. Özellikle iplerde kullanılan boyaların kanserojen olmamasına dikkat etmek gerekir. İpinizi doğru seçtiyseniz gerisi sizin marifetli ellerinize kalıyor. Daha fazla erkek ve kız kolay bebek yelek modelleri için bağlantıya tıklayın.

Erkek bebek yelekleri

Erkek yelek modellerinde mavi rengin bu yıl da ağırlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Ama sadece mavi renk değil bordo, gri ve ikili renklerin kullanımı da erkek bebek yelekleri için güzel bir uyum oluşturmaktadır. Erkek bebekler için kruvaze yelek modeli de hem yapımının pratik olması hem de şık durmasıyla tercih ediliyor.
erkek-bebek-yelek-modelleri-orgu
Erkek bebek yelek modelleri örgü
Erkek bebekler için sade, düz örgülerin yanında figürlerini daha sonradan yaparak ilave edeceğimiz bebek yelek modelleri dikkati çekiyor. Bu figürler, erkek bebekler için daha çok oyuncak araba, ayıcık, çeşitli hayvan figürleri olabiliyor. Bu figürleri örgü içinde de işleyebilirsiniz ancak bu örgüyü biraz daha zorlaştıracaktır.

Kız bebek yelekleri

Kız bebek yelekleri için daha çok alternatif var. Gerek renk gerekse model açısından kız bebek yeleklerinin çok daha fazla örneğini bulmak mümkün. Kapüşonlu kız bebek yelekleri örülebileceği gibi sade, tek örnek ve tek renk kız bebek yelekleri de tercih edilebilir.
kiz-bebek-anlatimli-yelek-yapilisi
Kız bebek anlatımlı yelek yapılışı
Etek kısmının uzun ve bir elbise görünümü verilen kız bebek yelekleri bu sene daha ön planda görünüyor.

Kolay bebek yelek modelleri anlatımlı

Klasik bebek yelek modelleri içinde olan düz model için 4 numara şiş kullanabilirsiniz.
yakadan-baslanan-kiz-bebek-orgu-yelegi
Kolay bebek yelek yapımı
9 aylık bebeğin giyebileceği yeleğin örüm aşamaları şunlardır: a) Şişe 42 ilmek at ve 42 sıra haroşa ör. b) Omuzların ayrım kısmına kadar ördükten sonra 7 sıra daha haroşa ör. c) Omuzlar için ayırdığımız 15 ilmeği, 7 haroşa 1 ilmek düz, ajur için bir ip dola ve 7 ilmek haroşa şeklinde yap. d) Yakanın birbirine bakan yönlerinde 7 ilmek sabit, toplamda 10 tane ajur(delik olan yerler) yaparak yaka ve kol oyuntusunu oluştur. e) 10 tane ajurdan sonra artırma yapma ve toplamda arka taraf gibi 42 sıra haroşa tamamlanınca bitir. f) Birleştirmeyi, yeleğin tersini çevirip tığla yap.

Kolay bebek yeleği nasıl yapılır video anlatım

https://youtu.be/xz-6tVKOAIU
5/5 - (74 votes)
“Kolay Bebek Yelek Modelleri Ve Yapılışı” üzerine bir yorum
Yorum yapın