Kolay Amigurumi Tavşan Yapımı

Bu yazımda sizlere son dönemlerde oldukça moda olan kolay amigurumi tavşan yapımı hakkında bilgiler vereceğim. Amigurumi de neymiş diyorsanız bu teknik hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları amigurumi yazımda bulabilirsiniz.

Amigurumi tavşan yapımı

Amigurumi oyuncakların yapımı hem zevkli hem de ortaya çıkan ürün çoğu kişi tarafından takdir ediliyor. Bugün sizlerle amigurumi tavşan nasıl yapılıyor sorusuna cevap arayacağız.
Amigurumi tavşanlar nasıl yapılır
Amigurumi örme oyuncaklarda başlangıç çok önemlidir. Sihirli halka ile başlarız ancak bu halkanın doğru bir şekilde kapatılmış olması da önemlidir. Amigurumi tavşan örerken de diğer amigurumi oyuncak modelleri örerken de ipi sündürmeden örme işlemini yapmak gerekiyor.
Amigurumi tekniği tavşan yapılışı
Eğer ipin formunu bozarak örerseniz örme oyuncakların incelik ve kalınlık farkının oluşmasına neden olur. Amigurumi oyuncak tavşan yaparken elyaf koyumu da önemlidir. Elyafı el ile ve oyuncağa forum vererek koymalıyız. Rastgele ve düzensiz elyaf doldurmaların oyuncağın yamuk olmasına neden olacağını unutmayalım.
Amigurumi tavşan yapımı
Elyafın yeterli seviyede olup olmadığını anlamanın yolu da elyafa karşıdan bakmak olmalıdır. Ara ara oyuncağın duruşunu test edersek elyaf seviyesini de ayarlamış oluruz. Amigurumi oyuncaklara elyaf doldurma işleminin örerken yapıldığını da belirtmek gerekir. Hemen hemen her türlü ip ile amigurumi oyuncak örülebilir ancak akrilik, koton ve bambu iplerle örülen amigurumi oyuncakların daha uzun süre dayandığı gözlemlenmiştir.
Amigurumi oyuncak tavşan yapım aşamaları
Özellikle bu ipler tüylenme yapmadıkları için ilk günkü formunu yıllarca koruyabilmektedirler. Amigurumi tavşan yaparken bu kurallara dikkat etmelisiniz. Amigurumi oyuncak tavşan için boncuk elyaf, iplik, göz ve tığ yeterli malzemelerimizdir. Kafa, kollar, bacaklar, kuyruk, kulaklar ve gövde ayrı ayrı alttaki modellere bakılarak örülebilir. Ayrı örülen bu parçalar daha sonra birleştirilerek amigurumi tavşan hazır hale gelir. Eminiz çocuğunuz bu hediyeyi çok beğenecektir. Amigurumi bebek yapımı için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

Amigurumi oyuncak tavşanlar

Amigurumi tavşanlar, çocuklar tarafından çok beğenilmektedir. Özellikle pelüş oyuncaklara karşı alerjisi olan ve her oyuncak ile rahatça oynayamayan çocukların ve annelerinin tercih ettiği amigurumi oyuncaklar, hem sağlıklı hem de sevimlidir. Siz de bu oyuncak modellerinden örebilir ya da satın alarak çocuğunuzun güvenle oynamasını sağlayabilirsiniz.

Derya Baykal amigurumi tavşan yapımı videolu anlatım

5/5 - (20 votes)
“Kolay Amigurumi Tavşan Yapımı” üzerine 2 yorum
  1. Elyaf dolduruyoruz. Birinci bacak bitti. İkinci bacak da aynı şekilde örülüp ip kesilmeden gövdeye devam edilir. Gövde İkinci bacak bittikten sonra 3 zincir çekilerek ilmek kaydırma ile birinci bacağa bağlanır. 1) Birinci bacaktan 12x, 3 zincir üstüne 3x, ikinci bacaktan 12x, 3 zincir üstüne 3x (30) 2-3) 30x 4) (14x, 1v)*2 (32) 5-15) 32x

    Cevapla
Yorum yapın