Kolay Amigurumi Tavşan Yapımı

Bu yazımda sizlere son dönemlerde oldukça moda olan kolay amigurumi tavşan yapımı hakkında bilgiler vereceğim.Amigurumi de neymiş diyorsanız bu teknik hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları amigurumi yazımda bulabilirsiniz.

Amigurumi tavşan yapımı

Amigurumi oyuncakların yapımı hem zevkli hem de ortaya çıkan ürün çoğu kişi tarafından takdir ediliyor. Bugün sizlerle amigurumi tavşan nasıl yapılıyor sorusuna cevap arayacağız.

Amigurumi tavşanlar nasıl yapılır

Amigurumi örme oyuncaklarda başlangıç çok önemlidir. Sihirli halka ile başlarız ancak bu halkanın doğru bir şekilde kapatılmış olması da önemlidir.MUTLAKA OKUYUN:  Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür?

Amigurumi tavşan örerken de diğer amigurumi oyuncak modelleri örerken de ipi sündürmeden örme işlemini yapmak gerekiyor.

Amigurumi tekniği tavşan yapılışı

Eğer ipin formunu bozarak örerseniz örme oyuncakların incelik ve kalınlık farkının oluşmasına neden olur. Amigurumi oyuncak tavşan yaparken elyaf koyumu da önemlidir.

Elyafı el ile ve oyuncağa forum vererek koymalıyız. Rastgele ve düzensiz elyaf doldurmaların oyuncağın yamuk olmasına neden olacağını unutmayalım.Amigurumi tavşan yapımı

Elyafın yeterli seviyede olup olmadığını anlamanın yolu da elyafa karşıdan bakmak olmalıdır. Ara ara oyuncağın duruşunu test edersek elyaf seviyesini de ayarlamış oluruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Şişle Örebileceğiniz Bebek Patik Modelleri ve Yapılışı

Amigurumi oyuncaklara elyaf doldurma işleminin örerken yapıldığını da belirtmek gerekir.

Hemen hemen her türlü ip ile amigurumi oyuncak örülebilir ancak akrilik, koton ve bambu iplerle örülen amigurumi oyuncakların daha uzun süre dayandığı gözlemlenmiştir.

Amigurumi oyuncak tavşan yapım aşamaları

Özellikle bu ipler tüylenme yapmadıkları için ilk günkü formunu yıllarca koruyabilmektedirler.

Amigurumi tavşan yaparken bu kurallara dikkat etmelisiniz. Amigurumi oyuncak tavşan için boncuk elyaf, iplik, göz ve tığ yeterli malzemelerimizdir.

Kafa, kollar, bacaklar, kuyruk, kulaklar ve gövde ayrı ayrı alttaki modellere bakılarak örülebilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Kolay Çocuk Panço Yapılışı

Ayrı örülen bu parçalar daha sonra birleştirilerek amigurumi tavşan hazır hale gelir. Eminiz çocuğunuz bu hediyeyi çok beğenecektir.

Amigurumi bebek yapımı için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

Amigurumi oyuncak tavşanlar

Amigurumi tavşanlar, çocuklar tarafından çok beğenilmektedir. Özellikle pelüş oyuncaklara karşı alerjisi olan ve her oyuncak ile rahatça oynayamayan çocukların ve annelerinin tercih ettiği amigurumi oyuncaklar, hem sağlıklı hem de sevimlidir.

Siz de bu oyuncak modellerinden örebilir ya da satın alarak çocuğunuzun güvenle oynamasını sağlayabilirsiniz.

Derya Baykal amigurumi tavşan yapımı videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x