Kolay 89 Tane Etamin Kanaviçe Şablonları

Sevgili hanımlar merhaba, sizlere bu yazımda kanaviçe nedir ve kanaviçe nasıl yapılır bu konularda bilgi vererek etamin kanaviçe şablonları hakkında bilgiler sunacağım.

Kanaviçe nedir?

Kanaviçe delikli kumaş üzerine, renkli iplerle, eskiden beri yapılan ev süslemelerinde kullanılan motiflerdir.

Etamin kanaviçe şablonları

Uzun zaman deforme olmadan kullanılan evlerimizin aksesuarlardır.

Kanaviçe nasıl yapılır?

Kanaviçe düz kumaş üzerine de yapılır. Etamin dediğimiz delikli kumaş üzerine de uygulanır. İstenilen model uygulanabilir. Kanaviçe düz kumaş üzerine uygulanacaksa eğer iplikçilerde satılan kanaviçe telası almalıyız. Düz kumaş üzerine kanaviçe telasını modele göre kesip dikeriz. Daha sonra kanaviçe telasının üzerindeki deliklere göre modeli yerleştiririz. Model bittikten sonra kanaviçe telası tek tek söküp arasından yok ederiz. Etamin de ise farklıdır. Etamin kumaş üzerinde delikler olduğundan, diğerine göre çok daha basit kanaviçe modeli uygulanır. Özellikle etamin üzerine kanaviçeyi seccadelerde sıkça kullanırız. Keçeden neler yapılır merak edenler için harika bir içerik!

Yeni kanaviçe örnekleri

Etamin kanaviçe şablonları seçiminde uygulanacak alan önemlidir. Kanaviçeyi oda takımları ,seccade,sedir üzerine klasik yastıkların üzerine örtü olarak da kullanabiliriz.

1. Kanaviçe gül şablonu:

Etamin üzerine kanaviçe gül şablonu nu yapmak için görselde görüldüğü üzere 2 renkli kanaviçe ipi gereklidir Kanaviçeyi  etamin üzerine yapacaksak eğer etamin iğnesi kullanılır. Etamin iğnesinin ucu put olduğundan kanaviçe daha kolay işlenir.

Etamin kanaviçe gül şablonu

Gül şablonunda gördüğümüz yeşil renkli kanaviçe ipini etamin iğnesine takalım. Modeli koyacağımız yeri tespit edelim ve başlayalım. Kanaviçe modeli tamamen  X  işaretinden oluşur. Sayarak  X  işaretlerine göre renklerini de göz önünde tutarak modeli oluştururuz.

2. Kanaviçe kalp şablonu:

Etamin üzerine kanaviçe kalp şablonu da  X işareti ile başlanır. Model kullanılacak yere göre ayarlanır.Renkleri tespit edilir.

Etamin kanaviçe kalp şablonu

Etamin iğnesi kullanılır.Kırmızı ip takılır,  X ile başlanır. Kanaviçe kalp şablonunu sürekli sayarak  X işareti ile model tamamlanır. Renklerini de kendimiz ayarlayabiliriz.

3. Kanaviçe çiçek şablonu:

Etamin üzerine çiçek şablonun da görüldüğü gibi  X şareti ile başlanır.

Etamin kanaviçe çiçek şablonu

Modeldeki gibi renklerini belirleyerek uygulayacağınız yere göre X  işaretlerini sayarak modeli her yere yapabiliriz.

4. Kanaviçe kiraz şablonu:

Etamin kanaviçe şablonları içerisinde kiraz modeli şablonunu mutfak takımlarında kullanılabilir. Renklerine göre etamin üzerine kiraz modeli de X işareti ile uygulanır.

Etamin kanaviçe kiraz şablonu

Her defasında sayarak yapacağımız her türlü modeli  X  işaretleriyle tamamlarız.

5. Kanaviçe kedi şablonu:

Etamin kanaviçe kedi şablonunu da bebek takımlarında kullanmak mümkün.

Etamin kanaviçe kedi şablonu

Renklerini ayarlayarak ve  X işaretlerini sayarak istenilen her yere her modeli kolaylıkla uygulamak mümkün. Amigurumi ile tanışma zamanı! Amigurumi bebek yapımı için daha önce kaleme aldığımız yazıyı okuyabilirsiniz.

89 tane etamin kanaviçe şablonları

Etamin kanaviçe şablonları modellerini çoğaltmak mümkündür. Kareli kağıtlara istenilen modeli  şablon olarak çıkardıktan sonra heryere uygulanabilir. Kanaviçe eskiden beri odaları süslemek için kullanılan modası hiç geçmeyen hemen hemen her çağda farklı biçimlerde kullanılan bir aksesurdır. Günümüzde kanaviçeler modern bir şekilde organize edilerek karşımıza çıkmaktadır. Örneğin, pike takımları görünüşleri ve kullanımı bakımından misafirlere kullanılan süper takımlardır. Bu şekilde örnekleri çoğaltmak mümkündür.
https://youtu.be/qUU_7M8ri0g\u0026pp=ygUrS29sYXkgODkgVGFuZSBFdGFtaW4gS2FuYXZpw6dlIMWeYWJsb25sYXLEsQ%3D%3D
5/5 - (75 votes)

  1. Anonim: Surface Studio vs iMac – Which Should You Pick? 5 Ways to Connect Wireless Headphones to TV. Design Reply
  2. Anonim: Etamin işi seccade örnekleri yapılıyor. Kanaviçe kolye modelleri yapılıyor. ... Ben tüm şablonları tek tek inceledim ve en güzel modelleri , yeni modelleri seçmeye çalıştım. Reply