Kız Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı

Bu yazımda sizlere kız bebek hırka modelleri ile kız bebek hırka yapılışı şekillerini sunacağım.

Kız bebek hırka modelleri ve yapılışları

Kız bebek hırka modelleri özellikle soğuk kış mevsimlerinde annelerin kurtarıcılarıdır. Bebeklerin çok hassas ve bağışıklık sistemi gelişmemiş bir yapıları olduğu herkesin malumudur. Bu sebeple bebekleri soğuktan ve özellikle ısı farkından korumak gerekir. Evin içinde kat kat giydirip dışarı çıkarken terletmek doğru bir yöntem olmaz.
Bebek hırka modelleri açıklamalı
Ev içinde evin sıcaklığına uygun kıyafetler kullanmak ve ufak değişimlerde de hırka gibi pratik giysileri tercih etmek daha doğru bir uygulama olacaktır. Kız bebek hırka modelleri böyle durumlarda kız bebekler için hem şık hem de sıcacık tutan yapısı ile çok tercih ediliyor. Bugün sizlere tığ ile bebek hırka modelinin yapılışını vereceğiz.
 • Elli zincir çekerek örgümüzü örmeye başlıyoruz.
 • Zincirin üzerine kırk yedi sık iğne yapın.
 • İkinci sırada on artırarak elli yedi sık iğne yapın.
 • Üçüncü sırada yine on artırarak altmış yedi sık iğne yapın.
 • Dördüncü sırada yetmiş yedi sık iğne yapın.
 • Beşinci sırada seksen yedi sık iğne yapın.
 • Altıncı sırada doksan yedi sık iğne yapın.
Bu şekilde altı sıra olacak şekilde sık iğne yapılır. Kol yerleri belirlenir ve işaretlenir. Örgü ön ve arka birlikte örülecek. Fıstık örneği yapabileceğiniz gibi kendinizin bildiği bir örneği de koyabilirsiniz. Örgünün belirlediğiniz bir yerden başlayarak bir boşluğa tığınıza ipi dolayın batın çıkarın. İpi uzatın ama örmeyin, tekrar aynı yere batın yine çıkarın uzatın ve şimdi ikisini birden örün bir fıstık oluşsun. İki zincir çekin ve yine aynı boşluğa batarak iki kere dolayıp örmeden batıp çıkarın ve ikisini birden örün, ikinci fıstık örneği oluşmuş olsun. İki zincir çekip aynı şekilde fıstıkları oluşturun.
Kız bebek hırka modelleri
Bir yan için dört, diğer yan için dört, arkası için de on bir ilmek ortalaması ile on dokuz tane sütün şeklinde örülerek istediğiniz boya gelene kadar örün. Kollar da bedende olduğu gibi altı sütün halinde yedi sıra olarak örülür. Bittikten sonra etek uçlarına ve yaka çevresine lastik görünümü vermek için sık iğne gidilir. Bir de daha önce yazmış olduğum bebek yelek modelleri yazımı okumanızı öneririm.

Kız bebek hırka örnekleri

Kız bebek hırka modelleri, rengârenk oluşu, farklı birçok modele sahip olması ile annelerin örgü tercihlerinde ilk sırada yer almaktadır. İsterseniz tığ ile isterseniz şiş ile farklı numaralarla örebileceğiniz kız bebek hırka modelleri için tercih tamamen size kalmış.

Kız bebek hırka yapılışı

https://www.youtube.com/watch?v=Y6qjQFw1Tjc
5/5 - (96 votes)
“Kız Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı” üzerine 2 yorum
 1. Bebek örgü hırka modelleri açıklamalı örnek kız bebekleri için çok güzel bir model. Değişik renklerle örülebilir. Nilüfer çiçeği gibi çok güzel bir hırka. Bebek hırkaları anlatımlı model tığ ile ördüğümüz zarif modellerden. Yıldız örneği ile daha önce farklı örgüler örmüştük. Hasır iple çanta örmüştük. Şapka modelleri nde, boyunluklarda kullandık.

  Yanıtla
 2. Bebek hırka modelleri açıklamalı çok güzel bir örnek. Bu örneği başka yerlerde farklı uygulamalarda görmüş olabilirsiniz. Ama bu model ile çok şık duruyor. Bebek örgü modelleri nde hırka olarak yapacağız. Dilerseniz farklı örneklerde de kullanabilirsiniz. Aynı tarz hırka ile başka modellerde kullanabilirsiniz.

  Yanıtla
Yorum yapın