Kışın Evlenenlere Kış Balayı Fikirleri

Düğün sezonu diye tabir edilen yaz mevsiminde veya havaların ısınmaya başladığı zamanla soğumaya başladığı zaman dilimi arasında, her yıl binlerce insan muradına erip evleniyor. Haliyle kış ayında evlenenler için de kış balayı fikirleri bir hayli önemli oluyor. Düğün telaşı çok ayrı bir koşturmaca ve organizasyon gerektirirken balayı ise daha farklı ve alternatifi daha bol olabiliyor. Kışın evlenen çiftlerin evlenme sebepleri bazen tanışma yıl dönümleri bazen de çeşitli şartlar olabilir. Her ne olursa olsun kış balayı fırsatları yaza göre daha ekonomik ve farklı olacağı kesindir. Herkesin bildiği gibi ölü sezon diye tabir edilen kış aylarında ülkemizde çok ucuza tatil yapma imkânınız var. Tabii bu seçeceğiniz tatil mekânına göre değişecektir.

Kışın balayı için nereye gidilir

Kışın evlenenlere Kartepe kayak merkezi
Kışın balayı alternatifleri çok olsa da bunu biz iki ana başlık altında değerlendirebiliriz. Yurt dışı ve yurt içi kış balayı mekânları. Yurt dışı balayı için yakın yerlerden başlarsak Kıbrıs güzel bir alternatif olacaktır. Yılın her mevsiminde otellerde çeşitli organizasyonlarla misafirlerin ağırlandığı Kıbrıs da temiz hava ve denizin muhteşem dinlendiriciliği ile listenizde yer alabilir. Tarihi güzellikleri, sanatı, müziği, Akdeniz mutfağının örneklerini istiyorsanız kış balayı düşünceniz için İtalya’yı mutlaka düşünmelisiniz. Kışın balayı düşüncenize yurt dışından iyi alternatiflerden biri de özellikle Budapeşte, Prag ve Viyana şehirlerini kapsayan Orta Avrupa turu olabilir. İster bireysel olarak eşinizle isterse kafile halinde katılabileceğiniz bu turların en büyük özelliği, şehirlerin mimarisi ve kültürünü bir arada görme imkânı yakalamanızdır.

En güzel kış balayı fikirleri

Bolu Gölcük kış balayı fikirleri
Yurt içi kış balayı fikirleri için de birçok alternatiften en belirgin olanlarını sıralayalım. Son dönemde yaygınlaşan kaplıca turizmi için yeni inşa edilen oteller de kışın balayı düşünceniz için iyi birer alternatiftir. Özellikle Bursa, Afyon, Gönen, Yalova gibi kaplıca mekânlarının otellerindeki hizmetlerden memnun kalacağınıza eminim. Yeni evli çiftlerin doğa ile baş başa kalabileceği, kışın manzarasını doyasıya yaşayabileceği bir diğer kış balayı fırsatları da kış turizminin olduğu mekânlardır. Uludağ, Kartal kaya, Palandöken, Ilgaz, Kartepe’deki kayak merkezlerinin olduğu alanlar seçilebileceği gibi Yedigöller, Sapanca, Ağva, Abant’ın olduğu Doğa ile iç içe olan yerler de seçilebilir.
5/5 - (64 votes)
“Kışın Evlenenlere Kış Balayı Fikirleri” üzerine 3 yorum
  1. Bunun yanı sıra, bu balayı seçeneklerinin en güzel yanlarından birinin de, cep yakmayacak makul fiyatlarla yapılabilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Kış mevsiminde balayı yapmak isteyen çiftler için ilk tavsiyemiz, ülke dışı seyahatlerden yana çünkü sanıldığının aksine hem bütçeye uygun seçenekler sunması, hem de daha …

    Yanıtla
  2. Kışın Sıcak Balayı Yapmak İstiyorum Diyenlere: Dubai Şimdi biraz tuzlu bir yerden devam ediyoruz: Dubai. Arap kültürünün en zengin şehirlerinden Dubai, teknolojik olanakları ve kış mevsiminde bile sıcacık denizi ile kış balayı rotalarında tercih edilen noktalar arasında yer alan bir şehir.

    Yanıtla
Yorum yapın