Karpuz Dilimli Bebek Patiği Yapılışı

Bebeğinizin patiğinin ön tarafında karpuz dilimi deseni ile farklı bir görüntü oluşturmak ister misiniz? Karpuz dilimli bebek patiği hem yapılışı kolay hem de şık bir görünüm kazandıran özelliği ile örgü patikler içinde çok tercih edilir.

Bebek patiği için isterseniz tek renk isterseniz iki renk kullanabilirsiniz. Tam bir karpuz dilimli bebek patiği olmasını istiyorsanız kırmızı ve yeşil ipleri de kullanabilirsiniz. Bu tarz bebek patiği için biz dört numara şiş kullandık.

Biraz farklı olması için bugün karpuz dilimli bebek patiği yapalım istedik. Dilerseniz aşağıdan bebek patik modellerine bir göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bebek patik modelleri çok farklı şekillerde yapılabiliyor.

Karpuz dilim bebek patiği nasıl yapılır?

Karpuz dilimli bebek patiği için biz yeşil ve beyaz ipler kullandık, siz farklı renkler de kullanabilirsiniz. İsterseniz tek renk de örebilirsiniz.

Karpuz dilimli bebek patiği için gerekli malzemeler
Karpuz dilimli bebek patiği için gerekli malzemeler

Öncelikle yeşil ipliğimiz ile 25 ilmek atıyoruz. Bu örgüyü haroşa tekniği ile yapacağız. 25 ilmek attıktan sonra son kısımda ipliğimizi bağlıyoruz.

Bu örgümüzde 25 sıra yukarıya kadar düz örgü yapacağız. Aynı şekilde arka sırada da 25 ilmek düz örgü öreceğiz. Bu şekilde önlü arkalı haroşalar 25 sıra yukarıya kadar olacak şekilde düz örgü örüyoruz.

Karpuz dilim bebek patik yapılışı
Karpuz dilim bebek patik yapılışı

25 sıra ördükten sonra baştaki 10 ilmeği kesiyoruz. Kalan 15 ilmeği de düz olarak öreceğiz. Daha sonra arkası ve önünü 3 sıra haroşa olarak düz örüyoruz.

Ardından beyaz renkli ipliğimizi ekliyoruz. Beyaz renk ile ördüklerimizde ön tarafta düz, arka tarafta ters örgü yapmamız gerekir. Beyaz renkli iple de 3 sıra örüyoruz.

Karpuz dilimli bebek patik yapılışı
Karpuz dilimli bebek patik yapılışı

Yeşil ipe geçiyoruz ve önlü arkalı düz örgü ile 3 sıra örüyoruz. Burada da haroşa örgüyü kullanıyoruz. Bu şekilde beyaz renkli iple 4, yeşil renkli iple 4 olmak üzere 3’er sıra öreceğiz.

Artık iğne ile birleştirme işlemini yapabiliriz. Birleştirme işlemini örgümüzün ön yüzündeyken ve dikiş işi belli olmayan örgü tekniği ile yapıyoruz.

Bu işlemin arkasından, ön yüzde iken öncesinde ördüğümüz yeşil ve beyaz renkli kısmın uçlarına iğne ile batarak büzüyoruz. Büzme işleminden sonra karşı tarafına batarak birleştiriyoruz.

Karpuz dilimli bebek patik modeli
Karpuz dilimli bebek patik modeli

Ponponumuzu hazırlayıp diğer birleştirmeleri de yaptıktan sonra bebek patiği hazır hale geliyor. Siz de bu pratik bebek patiğini deneyerek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: El işleri kategorisinde daha farklı örgü modellerini inceleyebilirsiniz.

5/5 - (38 votes)
“Karpuz Dilimli Bebek Patiği Yapılışı” üzerine 2 yorum
  1. Apr 2, 2020 – Karpuz dilimli bebek patiği yapılışı en tatlı küçük bebek patiği modelimiz, anne adaylarının kolayca yapabilecekleri çok kolay kız ve erkek çocukları için,

    Cevapla
  2. Karpuz Dilimi Bebek Patik Yapılışı Sizlerle Hemen Öğrenmek İçin Sayfayı Ziyaret et. En Güzel Modelleri Yapmaya Başla.

    Cevapla
Yorum yapın