Kapalı Balkon Dekorasyonu için 5 Harika Fikir

Millet olarak balkon kültürüne sahibiz. Balkonda çay içmek, kahvaltı yapmak, kitap okumak hatta televizyon izlemek adeta tabiatta bir köşede bu işleri yapmak gibi keyif verebiliyor. Bu istekler kapalı balkon dekorasyonu meselesini gündeme getiriyor.Eskiden sadece soğuktan korunmak için plastik kullanılarak yapılan kapalı balkonlar artık çok daha farklı özelliklerede cam kullanılarak yapılabiliyor.

Camların hareket edip açılabilmesi de balkonun ve evin havalandırılmasından ferahlık kazandırılmasına kadar birçok özelliği beraberinde getiriyor.

Cam balkon dekoru

Günümüzde geliştirilen yeni cam teknolojisi ile de kışın soğuk havayı, yazın da güneşin zararlı ışınlarını absorbe edecek şekilde üretilen camların kullanılması kapalı balkon dekorasyonu için harika bir avantaj oluşturuyor.MUTLAKA OKUYUN:  Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri için Muhteşem Öneriler

Kapalı balkon dekorasyonu yaparken önerilenler

Kapalı balkon dekorasyonu için önemli konulardan biri kapatılan balkonun camlarının kayar cam şeklinde dizayn edilmesidir. Kayar camlar gerek temizlikte gerekse ortamın havalandırılmasında size avantaj sağlayacaktır. Sabit camların olması özellikle temizlik konusunda sizi yorar.

Kapalı balkon dekorasyonu yaptıracaksanız eski tip pencerelerde kullanılan PVC malzemesi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tip balkonlar sizin dışarıyla olan irtibatınızı kesecektir.

Mutfak balkonunu kiler olarak kullanmak istiyorsanız bunun için renkli cam kullanmak daha doğru olacaktır. Çerçevesiz renkli camlar dışarıdan içeriyi göstermezken içerisinin aydınlık olmasına da mani olmazlar.Kapalı cam balkon dekorasyonu

Günümüzde giderek artan kullanıma sahip renkli camlar, genellikle birbirine çok yakın binaların balkonlarında insanların daha rahat etmesi ve mahremiyet için tercih ediliyor. Eğer balkonunuzun önü açıksa biz renksiz camları öneriyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  İyi Bir Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kapalı balkon dekorasyonu için belirleyici olan balkonunuzun metrekaresidir. Son dönemlerde inşaat firmaları müşterilerinden gelen isteklerle belirledikleri konut projelerinde genellikle dairenin bir balkonunu geniş tutuyorlar.

Bu genişlik bazen misafir ağırlayacak kadar fazla olabiliyor. Geniş bir balkona sahipseniz ve bunu cam balkon şeklinde kapalı hale getirmişseniz, hayatınızda keyifli anlar sizleri bekliyor demektir.

Yeri gelmişken aklınızda bulunmasını önerdiğimiz küçük odaları büyük göstermenin 5 yolu yazımı da okumanızı öneriyoruz.

[affiliate_news2 id=”682″]

Kapalı balkon dekorasyonu için kullanacağınız oturma ve dinlenme eşyaları çok farklı özelliklerde olabilir. Genelde tercih edilen hafif, ağaçtan mamul, pratik bahçe mobilyalarıdır.

MUTLAKA OKUYUN:  Hanımlara Mutfak Düzenleme Önerileri

Ama siz dilerseniz köşe takımından tekli koltuğa kadar her türlü mobilya çeşidini kullanabilirsiniz. Yeter ki yeriniz uygun olsun.

Kapalı cam balkon sistemleri

Kapalı balkonlarda bir masa kullanmak istiyorsanız mekânın ferahlığını bozmayacak ve ortamı sıkıştırmayacak, gerekirse ince uzun bir masa tercih edilebilir.

Kapalı balkon dekorasyon örnekleri

Birbirinden güzel, farklı metrekarelere sahip kapalı balkonlar kendi evinizin balkonunu dekore etmek için sizlerin beğenisini bekliyor.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak farklı tarzda kapalı cam balkon dekorasyon örneklerini görüntüleyebilirsiniz.

[affiliate_news2 id=”4521″]


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x