Kahverengi Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?

Ev dekorasyonunda en önemli hususlardan birisi de mobilyalar ile perdeler arasındaki ahenk ve uyumdur. Evinizdeki koltuk takımınıza uygun bir perde tercihi yaptığınızda evinizde başarılı bir dekorasyon çalışması yapabilirsiniz.

Evinizdeki kahverengi koltuk takımına uygun perde bulmanız ise oldukça kolay. Birçok renkle uyum sağlayabilen kahverengi koltuk takımına uygun fon perde ve perde seçimini birkaç noktaya dikkat ederek seçmelisiniz. Kahverengi koltuğa hangi renk perde ya da kahverengi koltuğa uygun perde nedir diye soruyorsanız tüm ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sütlü kahve, taba gibi tonlarda olan kahverengi koltuk takımlarının salonunuzda şık ve uyumlu olması için perdeniz ile de uyum içinde olması gerekiyor. Bu uyumu çok kolay şekilde birkaç adımda yakalamanız mümkündür.

Kahverengi Koltuk Takımına Uygun Fon Perde Renkleri

Kahverengi koltuklara uygun fon perde renkleri
Kahverengi koltuklara uygun fon perde renkleri

Kahverengi koltuk takımına ne renk perde uyumlu olur diyorsanız bu sorunun çok yönlü cevabını vermemiz mümkün. Ancak koltuk takımınızın kahverengi tonunu doğru saptamanız gerekir. Kahverenginin tonları sütlü, taba, koyu kahve en çok tercih edilen tonlardır.

Açık kahve rengi tonu ev dekorasyonunda çok sık tercih edilmekle birlikte mavi, turkuaz ve krem gibi tonlardaki fon perdelerle muhteşem bir uyum yakalamaktadır. Taba tonundaki kahverengi koltuk takımlarınız için ise gold sarısı, bordo gibi renkler muhteşem bir ahengi sizlere sunacaktır.

Kahverengi Koltuk Takımına Hangi Renk Perde Tercih Etmelisiniz?

Kahverengi koltuk takımına hangi renk perde
Kahverengi koltuk takımına hangi renk perde

Perdeler, ev dekorasyonuna şıklık ve hareket katarken estetik görünüşüyle de ev dekorasyonunuzu tamamlar. Salonunuzda kahverengi koltuk takımına ne renk perde sorusunun cevabını arıyorsanız seçeneğiniz oldukça fazla.

Kahverengi koltuk takımınızda mavi, turkuaz ve krem renklerinde perdeler tercih edebilirsiniz. Hatta turkuaz ya da mavi renkleri ile kahverenginin bir arada olduğu perdeler salonunuzda koltuk takımınızla uyum sağlarken ev dekorasyonunuzu da tamamlayacaktır.

Kahverengi koltuk takımına ne renk perde için elbetteki renkler buradakiler ile sınırlı değil. Ortamdaki diğer renkler ile de adapte edebileceğiniz birbirinden farklı renkleri de kullanmanız mümkün. Mesela sütlü kahverengi koltuklar için koyu renk kahverengi fon perdeler tercih edilebilir. Ortamı rahatlatmak için beyaz tül perde ile de kombin yapıldığında ortamın genel renk dengesi sağlanmış olur.

Antre giriş ve koridor dekorasyonu için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

5/5 - (16 votes)
“Kahverengi Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?” üzerine 2 yorum
  1. Duvar rengi evinizin havasını tamamen değiştirebilir. Kahverengi koltuklara ne renk duvar boyası diyorsanız canlılık sevenler ve odanızın enerjisini yükseltmekten hoşlananlar için kahverengi koltuklara uyumlu renkler; → zeytin yeşili, →Buz mavisi. →Açık toprak rengi.

    Yanıtla
  2. Kahverengi koltuklara ne renk perde yakışır ya da beyaz koltuk için ne renk perde almalıyım gibi sorular için yakalamaya çalıştığınız kontrastı düşünmeniz gerekir. Örneğin yeşil tonlardaki koltuklar için vizon rengi perdeler, açık tonlar son derece şık duracaktır.

    Yanıtla
Yorum yapın