İyi Bir Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Hayatınızın önemli bir bölümü iş yerinde geçiyor. İş yerinde yaşadığımız stres ve iş hayatının getirdiği yükler insanı fiziksel ve ruhsal yorgunluğa itebiliyor. Ofis dekorasyonu bu sebeple önem kazanmaktadır. Çalışma verimliliği ile doğrudan etkili olan ofis dekorasyonu fikirlerine gelin beraber bakalım.

Ofis dekorasyon önerileri

Masa konumunu ayarlamak ofis dekorasyonu için en önemli işlerdendir. Masanın konumu, mümkünse sol taraftan ışık alacak şekilde düzenlenmelidir. Bu sayede yazı yazarken kalemin gölgesi sizi rahatsız etmez.
Ofis dekorasyon nasıl yapılır
Ofiste kullanacağınız kanepelerin rahat olması, misafirlerinizle yapacağınız görüşmelerin de olumlu neticelenmesini sağlayacaktır. Sıkıcı ve rahatsız edici bir kanepede kimse çok fazla oturmak istemez. Çok fazla hareket gerektiren ve stresli işlere sahip olan ofis çalışanları ofis dekorasyon için ayakaltında fazla aksesuar kullanmamalıdır. Bu aksesuarlar kazalara neden olabilir. Ofis dekorasyonu için kullanılan fazla eşya, gözü yoracağı gibi çalışma hayatını da etkileyecektir. Ofis duvarları için seçeceğiniz renkler de önemlidir. Ofisinizde saldırgan ve uyarıcı bir his oluşturacak kırmızı renk ile uykunuzu getirecek turuncu rengi kullanmanız doğru olmaz. Bu renkler yerine özellikle pastel renklerin kullanılması iş verimliliği açısından daha etkili olacaktır. Ofis dekorasyonunda iş verimliliğini etkileyen önemli ayrıntılardan biri de ofisin aydınlatma sistemidir. Genellikle iyi ışık alan ofislerde çalışma düzeni daha iyidir. Loş ışıkların olması ve iyi aydınlatılmamış ofislerdeki çalışanların istekleri düşmektedir. Gözü yormayan, yeterli ve iyi bir açı ile elde edilmiş ışıklar, ofis çalışanlarını rahatlatacaktır.

Ofis dekorasyon ürünleri

Ofis dekorasyonu için abartıya kaçmayan ancak şıklık ve işlevselliğin ön plana çıktığı ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun için aslında her gün kullandığımız ofis ürünlerinin daha işlevsel ve şık görünüme sahip olanlarını tercih edebiliriz. Örneğin eşyalarımızı asmak için kullandığımız askıları çok farklı şekilde ( ağaç dalı gibi ) tercih edebiliriz. Aynalar, biblolar, duvar stickerları, tablolar, farklı duvar saatleri ofis içinde çokça kullanılan ürünlerdir.

Ofis dekorasyonu örnekleri

Ofis dekorasyon örneklerini incelerken ofisinizin büyüklüğü, çalışan kişi sayısı, kullanılan masa sayısı gibi ana parametreler ofis dekorasyonu için belirleyici olacaktır. Bunlar düşünülmeden oluşturulmaya kalkılan dekorasyonlardan doğru sonuç almak mümkün değildir. Sizler için derlediğim örnek ofis dekorasyonlarına aşağıdaki görsellerden bakabilirsiniz.
5/5 - (79 votes)
“İyi Bir Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?” üzerine 4 yorum
  1. Kişiler ofis ortamında olmaktan mutluluk duyarlar. Dışarıdan gelen misafirler için iyi bir ilk izlenim oluşmasını sağlar. Tüm bu avantajların olabilmesi için ofis dekorasyonları özenle yapılmalıdır. Hem göze hitap etmeli hem de sağlığa uygun tasarlanmalıdır. Yapılan işe göre tasarlanmalı ve ofisin ölçüsü de mutlaka temel alınmalıdır.

    Yanıtla
Yorum yapın