İstenmeyen Tüyler Kurtulmanın Yolları

Bu yazımda sizlere istenmeyen tüyler ve doğal kurtulma yolları hakkında bilgiler sunacağım.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün mü

Vücudumuzda belirli bölgelerde tüylerin varlığı toz ve kirden korunma, vücut sıcaklığını kontrol etme açısından gereklidir. Ancak özellikle bayanlarda bazı bölgelerdeki tüylenmedeki artış görüntü ile ilgili problemlere neden olabilmektedir. Vücuttaki aşırı tüylenmenin nedenlerini bilirsek önlemimizi de buna uygun alabiliriz. Hormonal değişimler istenmeyen tüyler olarak vücutta etki bırakabilir. Kadınlarda androjen hormonu seviyesindeki artış özellikle yüz bölgesinde tüylenme yapabilir. Böbrek üstü bezlerinde gelişen tümör ile vücutta istenmeyen tüyler çıkabilir. Ayrıca insülin direnci de istenmeyen tüyler için bir nedendir.

İstenmeyen tüylerden nasıl kurtulurum

İstenmeyen tüyler için birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı kremler ve losyonlardır. Krem ve losyonları talimatına uygun olarak tüylenmenin olduğu bölgeye sürdükten sonra bir süre bekleyin. Daha önce kaleme aldığım selülit nasıl geçer isimli yazımı da okumanızı öneririm. Bekleme süresinin sonunda kremin içindeki maddenin o bölgedeki tüylerin deriden kolayca ayrılmasını sağladığını göreceksiniz. Krem sürdüğünüz bölgeyi Ilık su ile yıkayıp temizleyerek uygulamayı bitirebilirsiniz.

İstenmeyen tüylere çözüm

Ortalama bir hafta boyunca krem uygulaması yaptığınız bölgede tüylenme olmaz. Bir haftanın sonunda aynı uygulamayı tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Tüy dökücü krem ya da losyon uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bir nokta da alerjidir. Alerjik bünyelere sahip kişilerde bu kremler yan etki gösterebilir. Bu sebeple kullanmadan önce derinizin ufak bir bölümünde test etmeniz önerilir. Ter kokusuna bir türlü çözüm bulamadıysanız işte size ter kokusu hakkında bilgiler veren harika bir yazı.

Istenmeyen tüyler kesin çözüm

İstenmeyen tüyler için kesin çözüm diyerek insanları kandıran bazı firmalar vardır. Öncelikle her insanda her ürün aynı etkiyi oluşturmaz.

İstenmeyen tüyler için kesin çözüm

Bazı kişiler için doğal çözümler daha etkilidir ve bunları kullanmak doğrudur. Bazı insanlarda da farklı çözüm yolları aramak gerekir. Güneş lekesi nasıl geçer yazımı okuyarak güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yolları

İstenmeyen tüyler için evde uygulayabileceğiniz birçok yöntem vardır. Peeling bu yöntemlerden biridir: Biraz zerdeçal tozu, besan unu ve suyu birlikte iyice karıştırarak bir karışım elde edin.

İstenmeyen tüylerden kurtulma yolları

Elde ettiğiniz karışımı vücudunuzda istenmeyen tüy bölgelerine uygulayın. Bu uygulama sırasında hafifçe masaj yaparak karışımı yedirebilirsiniz. Karışımın kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık bir suyla bu bölgeyi yıkayın. Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınızda faydasını göreceksiniz. İstenmeyen tüyler için ayrıca jilet, el ağdası, sir ağda, epilatör, iğneli epilasyon, lazer epilasyon ve epilight gibi yöntemler de vardır.  İstenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yolları için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz.
5/5 - (99 votes)

  1. Anonim: İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin yolu lazer epilasyondur. Ben özellikle kadınlar için lazer epilasyonu tavsiye ederim. Lazer epilasyon sanıldığı kadar da pahalı bir işlem değildir. Lazer epilasyon fiyatları gireceğiniz seans sayısına, vücudunuzdaki kıl miktarına, hormon ve metabolizmanıza göre değişiklik gösterebilir. Reply
  2. Anonim: Nane çayı, bir erkeklik hormonu olan ve aşırı kıllanmadan da sorumlu olan testosteron kan düzeyini azaltır. Bu özelliği nedeniyle istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılabilir. 2-Ponza taşı: İstenmeyen tüylerden geçici olarak kurtulmanın bir yolu da bir ponza taşı kullanarak tüyleri yok etmektir. Reply