Ipek Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İpek, en lüks ve en çok tercih edilen kumaşların başında gelmektedir. Çünkü ipek %100 doğaldır. ipek eşarp alırken bu doğallığı hissederiz.Tırtıl ve dut yapraklarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan tamamen organik olan bir iplikten üretilmektedir.

Yapısındaki aminoasit sayesinde insansı bir dokuya sahiptir. Bu sebeple gerçek ipekten üretilmiş ipek eşarp, elinize aldığınızda size çok yumuşak bir his verecektir.

ipek eşarp alırken nelere bakılır?

Hanımlar ipek eşarp alırken nelere bakmalı

Eşarp alırken kalitesi muhakkak önemlidir. Bunun yanında eşarbın ten renginize ve yüz hatlarınıza da uygun olması gerekir.MUTLAKA OKUYUN:  Hamile Modası ve Hamile Giyim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Almayı düşündüğünüz eşarbın, kayan bir cinsten olmaması, kullanışlı olması, renginin giyeceğimiz kıyafete uygun olması gerekir.

Tesettürlü çoğu bayanın dolabında birçok farklı renk ve modelde eşarbın olması bu özelliklere uymaya çalıştığını göstermektedir.

İpek eşarp alırken sahtelerinin de olduğunu düşünerek hareket etmemiz gerekir. O kadar para verip çabuk kırışan, baştan kayan ve bir süre sonra renginde değişmeler olan bir eşarp alarak kandırılmamanız gerekir.Günümüzde twill olarak adlandırılan eşarp türleri vardır. Twill, ipeğin en lüks ve kaliteli dokunmuş haline denir. Twill ipek eşarp ele alındığında iki parmak arasındaki yumuşaklığı ile size kalitesini ortaya koymaktadır.

MUTLAKA OKUYUN:  Daha Şık Olmak için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Birçok pahalı markanın ipek eşarp için kullandığı kumaş twilldir. Twill ipek eşarplar aynı zamanda baskı hatalarının olmadığı eşarplardır. Pahalı olmasının bir sebebi de budur.

Yeri gelmişken son dönemlerde oldukça moda olan dantelli şal modelleri ile ilgili yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

[affiliate_news2 id=”2778″]

Bir kumaşın ipek olduğunu anlamanın en güzel yolu elimizde hissetmektir. Gerçek ipeğin verdiği yumuşaklığı katkılı kumaşlar veremez.

İpek eşarpların inceliği kalınlığı, kumaşında kullanılan ipek ipliklerin sayısına yani katına bağlıdır. Bu aynı zamanda ipeğin ağırlığı anlamına gelir. İpeğin ağırlığı ve kalınlığı momme denilen birimle ölçülür.

Kaliteli twill eşarplar 12-16 mommelik eşarplardır. Daha düşük momme eşarplar, twill özelliğini kaybeder. Yine hakiki ipek fakat twill olmayan eşarp türleri carmreuse, sifon, gauze, georgette, crepe de chin, organza eşarplardır.

MUTLAKA OKUYUN:  Tamamen El Yapımı Keçe Bayan Çanta Modelleri

Hanımların aklına takılan sorulardan olan ipek eşarp temizliği ile ilgili daha önce kaleme aldığım ipek eşarp nasıl yıkanır yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

[affiliate_news2 id=”158″]

En iyi eşarp markaları nelerdir?

En iyi markaları ipek eşarp alırken tercih etmeli

Markaya geçmeden önce kaliteli ancak tanınmamış markaların olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Satıcınıza güveniyorsanız bu bilinmeyen markaları da satın alabilirsiniz.

Aker, Armine, Vakko, Pierre Cardin, Sarar, Karaca, Cacharel, Pashmina markaları piyasada öne çıkan ve çok tercih edilen ipek eşarp markalarıdır.

Örnek ipek eşarp modelleri

https://www.youtube.com/watch?v=XT042Zz2v3w


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x