Ilkbaharda Gezilecek Yerler 10 Harika Öneri

Bu yazımda sizlere ilkbaharda gezilecek yerler önerisinde bulunacağım. Birbirinden harika yerler için yazımı sonuna kadar incelemenizi öneriyorum.Baharda gidilecek yerler

İlkbahar mevsiminde tabiatın yeninden canlanması ile insanlarda da bir hareketlenme oluyor. İşte size bu canlılığın değerlendirileceği ilkbaharda gezilecek yerler sıralamasından 10 güzel öneri.

İlkbahar nereler gezilir

Halfeti:

Halfeti

Karasal iklimin yazın ve kışın çok fazla kendini hissettirdiği Halfeti’de ilkbahar mevsiminde hem manzara hem de iklim gezi için mükemmeldir. %80’inin Birecik barajı nedeniyle sular altında kalması, Halfeti’nin tarihsel dokusunu daha da anlamlı kılmıştır.

MUTLAKA OKUYUN:  Harika Bir Kış Tatili için Gidilecek 5 Yer

Hatay:

Hatay

Çoğu insan yaz aylarında Akdeniz bölgesini tercih etse de aslında güney bölgelerimizdeki şehirlerin çoğu ilkbaharda seyahat edilecek yerler sıralamasında önlerdedir. Yemekleri, kültürü, kaleleri ve tabiat güzellikleri ile Hatay’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz.Çanakkale:

Çanakkale

Çanakkale zaferine şahitlik yapmış bu şehri, ilkbaharda gezilecek yerler listenize muhakkak almalısınız. Boğazın eşsiz manzarasının tarih ile harmanlandığı mekânlara sahip Çanakkale, baharda bir başka güzeldir.

Trabzon:

Trabzon

Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü gibi pek çok mimari eseri içinde barındıran Trabzon, eşsiz tabii güzellikleri, baharda görebileceğiniz yeşilin çok farklı tonları ile bu mevsimde gezilecek yerler arasındadır.

Uçmakdere:

Uçmakdere

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı Uçmakdere’de doğal güzellikler, yamaç paraşütü, balıkçılık, ATV Safari gibi özellikler burayı ilkbaharda gezilecek yerler kategorisine almamızı sağlıyor.MUTLAKA OKUYUN:  Tatil Cenneti Kuşadası Gezilecek Yerler 2020

Bursa:

Bursa

Gerek tarihi güzellikleri gerekse doğal güzellikleri ile ilkbaharda gezilecek yerler listenize almanız gereken şehirlerden biri de Bursa’dır.

Ulu Cami, Bursa Botanik Parkı ve Hayvanat Bahçesi, Uludağ, Cumalıkızık, Koza Han, İznik Gölü, Suuçtu Şelalesi, Yeşil Türbe ve Irgandı Köprüsü Bursa gezinizde ziyaret etmeniz gereken mekânlardır.

Sakarya:

Sakarya

Marmara bölgesinde yaşıyorsanız ve ilkbaharda gezilecek yerler nereleridir? Diye düşünüyorsanız Sakarya’yı ve ilçelerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Sapanca, Taraklı, Göynük, Eşme, Karasu, Maşukiye gibi doğal ve tarihi güzellikleri bünyesinde barındıran Sakarya da listenizde olmalıdır.

MUTLAKA OKUYUN:  Haftasonu için İstanbul’da Sonbaharda Gezilecek 5 Yer

Kapadokya:

Kapadokya

İlkbahar denilince ilk akla gelen yerlerden biri de Kapadokya’dır. Ihlara Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi ve mağaraları en güzel, ilkbahar mevsiminde gezebilirsiniz.

Mardin:

Mardin

Binlerce yıllık kültürel ve mimari geçmişe sahip olan Mardin’de Süryani kiliseleri, Deyrülzeferan Manastırı, tarihi konaklar, Hasankeyf gibi tarihi mekânlar bulunmaktadır.

Polonezköy:

Polenezköy

İstanbul’da yaşıyorsanız baharda mutlaka Polonezköy’ü ziyaret edin. Polonya mimarisine özgü evlerin, tabiat güzelliklerinin ve kahvaltı keyfinin tadını burada doyasıya çıkarabilirsiniz.

İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerler yazımı da okumanız

İlkbaharda gezilecek yerler tabii ki bunlarla sınırlı değil fakat şimdilik bunlar bu ilkbaharda size yeter dahası bir başka yazımıza… 🙂


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x