Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır?

Hasta ziyareti oldukça önemli bir vazife olarak bireylerin önemle yerine getirmesi gereken bir gelenek. Yalnız, hasta ziyaretine giderken ne götürülür, hastaya ne alınır ya da hasta ziyaretine giderken ne alınır gibi sorular akılları kurcaladığı için bir yazı kaleme almak istedik.

Hasta ziyareti için çiçek

🤒 Hasta ziyaretine giderken ne alınır? nelere dikkat etmeliyiz?

Hasta ziyaretine giderken ne alınır diye düşünürüz ve bunla ilgili bazı amaçlarımız vardır. Bunlardan biri hastaya moral vermektir ki hastanın iyileşmesinde de önemli bir etkiye sahiptir. Diğer amacımız hastanın temel birtakım ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Bunu yaparken de hasta eğer hastanedeyse hastane yönetiminin izin verdiği kıyafet, yiyecek v.b. ihtiyaçların karşılanmasına dikkat etmemiz gerekir. Hasta ziyaretine giderken hedeflediğimiz bir başka amaç da doktorlardan bilgi almaktır. Bunu da uygun bir dille gerçekleştirmeliyiz.

Bazı hastaların ziyaret edilmesi uygun değildir. Bunlar genellikle yoğun bakım hastaları ya da ameliyattan yeni çıkmış hastalardır. Peki, hastaneye herkes rahatlıkla gidip ziyarette bulunabilir mi? Tabii ki hayır. Özellikle on yaşın altındaki çocuklar, aktif olarak solunum yolu hastalığı bulunanlar, bulaşıcı bir hastalığa sahip olanlar bir de hastaneden enfeksiyon kapabilecek riske sahip olan kişilerin hasta ziyaretine gitmeleri doğru olmaz.

Hasta ziyaretine ne alınır, ne gider
 • Bunların dışında hasta ziyareti sırasında aşağıdaki maddelere dikkat etmeliyiz:
 • Hasta ziyareti hastanenin belirlediği saatler içinde gerçekleştirilir.
 •  Ziyaret süresi çok uzun tutulmamalıdır. Özel bir durum yoksa 10 dakikalık bir ziyaret yeterli olacaktır.
 • Hastanın yatağına oturmak ve hastanın başında çok fazla kalabalık olması hastaya zarar verebilir.
 • Hasta ile ilgili tedavi malzemelerine kesinlikle dokunulmamalıdır.
 • Hasta ile yüksek sesle konuşup onu rahatsız etmemek gerekir.
 • Moral bozucu ifadelerden kaçınılmalıdır. Samimi bir dille şifa dilenmelidir.
 • Hasta mahremiyetine dikkat edilmelidir.
 • Ziyaret saatleri dışında ısrarla ziyaret etme isteğinde bulunulmamalıdır.
Hasta ziyaretine giderken çiçek götürülür mü

🤒 Hasta ziyaretine giderken ne alınır / götürülür?

Hasta ziyaretine giderken götüreceğiniz hediyeler hastayı düşündüğünüzün ve ona değer verdiğinizin bir göstergesidir. Peki, neler götürülebilir?

Hasta ziyaretine giderken çikolata götürülür mü

Hastaları Memnun Eden 5 Farklı Geçmiş Olsun Hediyesi

 1. Ev tekstil ürünleri: Özellikle hastaların ve hasta yakınlarının faydalanabileceği terlik, havlu, pijama, nevresim gibi ürünler her daim ihtiyaç olan ürünlerdir.
 2. Bakım ve temizlik ürünleri: Antibakteriyel sıvı sabun, duş jeli, el kremi, şampuan gibi ürünleri isterseniz bir sepet yaparak takdim edin isterseniz herhangi birini götürün. Her durumda memnun olunup kabul görülecek ürünlerdir.
 3. Kitap – dergi: Hastanın seveceği bir kitabın ya da derginin hediye olarak verilmesi güzel bir alternatiftir.
 4. Kolonya: Klasik ama güzel bir hediyedir. Farklılık oluşturmak istiyorsanız farklı çeşitlerini deneyebilirsiniz.
 5. Çikolata – şeker: Hastanın mide bağırsak problemi yoksa ya da şeker hastası değilse hasta ziyaretine giderken götürülecek hediyelerdendir.

Yukardaki hediye grupları hastaları memnun edecek geçmiş olsun hediyeleri arasında yer almaktadır. Bu hediyelerden herhangi birini yakınınıza götürerek bu zor gününde onu mutlu edebilirsiniz. Peki siz ne götürmeye karar verdiniz ? Yorumlarda buluşalım.

Hasta ziyaretine giderken ne alınır konusuyla ilgili TRT Arşivinden iç açıcı bir video bulduk bunu da ekleyelim, belki bilenleriniz vardır.

🎁 Hasta olan birine ne hediye alınır?

Bitki çayı, çikolata, çiçek, kozmetik ürün, ayıcık, oyuncak veya okuması için bir kitap götürülebilir.

🎁 Hasta ziyaretine gelenlere ne ikram edilir?

Bisküvi, süt, muz, kolonya, meyve suyu gibi şeyler hasta ziyaretine gelen kişilere ikram edilmesi uygun olan şeylerdir.

🙏🏽 Hasta ziyareti sevabı nedir?

Her kim ki hasta ziyaretine gidip hasta kişinin gönlünü hoş ederse cennet bahçelerinde gezmiş gibi manevi değeri yükselir.

5/5 - (4 votes)
“Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır?” üzerine 2 yorum
 1. Hastane Ziyaretine Giderken Ne Almalı? Chakra. Bambu içeren yumuşacık havluları, nevresim takımları ile dokunanı büyüleyen Chakra’nın duru ve yalın bir zevke sahip ürünlerinden sabahlık, pijama, terlik ya da sabun seçebilirsiniz. Molton Brown. Kitap/ dergi. Kolonya. L’occitane. Çikolata/ makaron.

  Cevapla
Yorum yapın