Hasta Ziyaretine Giderken Ne Alınır?

Hasta ziyareti oldukça önemli bir vazife olarak bireylerin önemle yerine getirmesi gereken bir gelenek. Yalnız, hasta ziyaretine giderken ne götürülür, hastaya ne alınır ya da hasta ziyaretine giderken ne alınır gibi sorular akılları kurcaladığı için bir yazı kaleme almak istedik.Hasta ziyareti için çiçek

Hasta ziyaretine giderken nelere dikkat etmeliyiz?

Hasta ziyaretine giderken bazı amaçlarımız vardır. Bunlardan biri hastaya moral vermektir ki hastanın iyileşmesinde de önemli bir etkiye sahiptir. Diğer amacımız hastanın temel birtakım ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Bunu yaparken de hasta eğer hastanedeyse hastane yönetiminin izin verdiği kıyafet, yiyecek v.b. ihtiyaçların karşılanmasına dikkat etmemiz gerekir. Hasta ziyaretine giderken hedeflediğimiz bir başka amaç da doktorlardan bilgi almaktır. Bunu da uygun bir dille gerçekleştirmeliyiz.

MUTLAKA OKUYUN:  Suya Düşen Telefon Nasıl Çalışır?

Bazı hastaların ziyaret edilmesi uygun değildir. Bunlar genellikle yoğun bakım hastaları ya da ameliyattan yeni çıkmış hastalardır. Peki, hastaneye herkes rahatlıkla gidip ziyarette bulunabilir mi? Tabii ki hayır. Özellikle on yaşın altındaki çocuklar, aktif olarak solunum yolu hastalığı bulunanlar, bulaşıcı bir hastalığa sahip olanlar bir de hastaneden enfeksiyon kapabilecek riske sahip olan kişilerin hasta ziyaretine gitmeleri doğru olmaz.Hasta ziyaretine ne gider

Bunların dışında hasta ziyareti sırasında aşağıdaki maddelere dikkat etmeliyiz:

a) Hasta ziyareti hastanenin belirlediği saatler içinde gerçekleştirilir.

b) Ziyaret süresi çok uzun tutulmamalıdır. Özel bir durum yoksa 10 dakikalık bir ziyaret yeterli olacaktır.MUTLAKA OKUYUN:  Doğalgaz Faturası Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz 4 Soru

c) Hastanın yatağına oturmak ve hastanın başında çok fazla kalabalık olması hastaya zarar verebilir.

d) Hasta ile ilgili tedavi malzemelerine kesinlikle dokunulmamalıdır.

e) Hasta ile yüksek sesle konuşup onu rahatsız etmemek gerekir.

f) Moral bozucu ifadelerden kaçınılmalıdır. Samimi bir dille şifa dilenmelidir.

g) Hasta mahremiyetine dikkat edilmelidir.

h) Ziyaret saatleri dışında ısrarla ziyaret etme isteğinde bulunulmamalıdır.

Hasta ziyaretine giderken çiçek götürülür mü

Hasta ziyaretine giderken ne götürülür?

Hasta ziyaretine giderken götüreceğiniz hediyeler hastayı düşündüğünüzün ve ona değer verdiğinizin bir göstergesidir. Peki, neler götürülebilir?

a) Ev tekstil ürünleri: Özellikle hastaların ve hasta yakınlarının faydalanabileceği terlik, havlu, pijama, nevresim gibi ürünler her daim ihtiyaç olan ürünlerdir.

MUTLAKA OKUYUN:  Dikey Tül Perde Nasıl Dikilir?

b) Bakım ve temizlik ürünleri: Antibakteriyel sıvı sabun, duş jeli, el kremi, şampuan gibi ürünleri isterseniz bir sepet yaparak takdim edin isterseniz herhangi birini götürün. Her durumda memnun olunup kabul görülecek ürünlerdir.

Hasta ziyaretine giderken çikolata götürülür mü

c) Kitap – dergi: Hastanın seveceği bir kitabın ya da derginin hediye olarak verilmesi güzel bir alternatiftir.

d) Kolonya: Klasik ama güzel bir hediyedir. Farklılık oluşturmak istiyorsanız farklı çeşitlerini deneyebilirsiniz.

e) Çikolata – şeker: Hastanın mide bağırsak problemi yoksa ya da şeker hastası değilse hasta ziyaretine giderken götürülecek hediyelerdendir.


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x