Harika Bir Kış Tatili için Gidilecek 5 Yer

Kış tatili, bazılarımız için yazın ve baharın neşeli tatillerinden daha caziptir. Kışın, muhteşem manzarası, beyazın dinlendirici etkisi ve soğuk ama temiz havanın ciğerlere kadar işlemesi, çoğu insanın hoşuna gider. Dünyanın birçok ülkesinde dört mevsimi ülkemizdeki kadar güzel yaşamak mümkün değildir. Her mevsim, doğal harikaları ile Türkiye cennet bir vatandır. Özellikle kış turizmi ülkemizde son dönemde gerek yerli gerekse yabancı turist için cazip imkânlar sunmaktadır. Konaklama, yiyecek, spor alanları açısından geliştirilen tesisler turizmin canlanmasını da sağlamaktadır.

Kış tatili için nereye gidilir

İşte size kış tatili için tercih edebileceğiniz en güzel beş yer:

Uludağ

Bursa Uludağ kış tatili önerisi
En eski kayak merkezlerinden biri olan Uludağ, öteden beri sosyetenin uğrak mekânlarından olmuştur. Böyle olması ve “Uludağ tatil fiyatları çok yüksektir.” Düşüncesi sizi korkutmasın. Son dönemde günübirlik hizmet alabileceğiniz oteller ve kayak merkezleri Uludağ’da artmış görünüyor. Bursa’ya 1 saat mesafede olması da burayı daha cazip hale getiriyor.

Bolu – Abant

Bolu Abant kış tatil önerisi
Fotoğraf severlerin hemen her mevsim uğrak yeri olan Abant’ta, kış başka bir güzelliğe bürünür. Çam ağaçlarının üzerindeki beyaz giysiler ve muhteşem doğa manzarası, Abant’ı tarif etmekte yetersiz kalacaktır. Güzel bir hafta sonu tatili düşünüyorsanız, kış aylarında mutlaka Abant’ı da listenize almalısınız. Abant Gölü’nün kış manzarasını ise tarif etmek mümkün değil. Ayrıca otellerin mimarisinin doğa ile uyumlu yapılması da kış tatili için seçiminizi etkileyecek unsurlardandır.

Uzungöl

Uzungöl kış tatil önerisi
Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan doğal güzelliği ile ön plana çıkmış Uzungöl, genellikle yazın çok kalabalık olur. Yazın ayrı bir güzelliğe sahip olan Uzungöl’ün kış mevsimindeki dinginliği, sessizliği ve muhteşem manzarası kış tatili için iyi bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

Palandöken

Erzurum Palandöken kış tatil önerisi
Soğuk kış mevsiminde Erzurum merkeze 10 dakika uzaklıkta olan Palandöken’de kayak yapmak, kış tatili için unutulmaz anılara sahip olmak demektir.

Ilgaz – Kastamonu

Kastamonu Ilgaz kış tatil önerisi
Kayak severlerin gece kayak yapmasına imkân sağlayan ve gecenin aydınlatılması ile kar manzarasının tarifsiz seyrini yakalayabileceğiniz Ilgaz Kayak Tesisleri, Ilgaz Milli Parkı içerisinde yer alıyor. Kış ayında evlenenlere kış balayı fikirleri için yazımı mutlaka okuyun.

Kış tatili için dağ evleri

Kış tatili için düşünülen alternatiflerden biri de dağ evleridir. Bu evler günümüzde kış turizminin olduğu çoğu yerde vardır. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz ve çeşitli alternatifleriyle bu dağ evlerini de kış tatiliniz için düşünebilirsiniz.
5/5 - (48 votes)
“Harika Bir Kış Tatili için Gidilecek 5 Yer” üzerine 4 yorum
  1. Bir diğer tatil yeri olan Zigana geçidi kışın gidilebilecek en iyi tatil yerlerindendir.Trabzon ile Gümüşhane arasında bulunan geçit Gümüşhane iline aittir. Yılın beş ayı karlar ile kaplı olan tatil yerinde sık ormanlar ile panoramik görüntüler yakalamanız mümkündür.

    Yanıtla
  2. 5 günlük kayak ücreti 495₺ Gezilecek Yerler: Uludağ Milli Parkı, Uludağ Kayak Merkezi, Çobankaya Yaylası, Softaboğan Şelalesi, Aras Şelalesi, Kilimli Gölü, Buzlu Göl, Aynalı Gölü, En İyi Zaman: Şubat (Kış, Kayak Mevsimi) İdeal Süre: Günübirlik veya 1 gece konaklamalı. Eskişehir

    Yanıtla
Yorum yapın