Harika Bir Kış Tatili için Gidilecek 5 Yer

Kış tatili, bazılarımız için yazın ve baharın neşeli tatillerinden daha caziptir. Kışın, muhteşem manzarası, beyazın dinlendirici etkisi ve soğuk ama temiz havanın ciğerlere kadar işlemesi, çoğu insanın hoşuna gider.Dünyanın birçok ülkesinde dört mevsimi ülkemizdeki kadar güzel yaşamak mümkün değildir. Her mevsim, doğal harikaları ile Türkiye cennet bir vatandır.

Özellikle kış turizmi ülkemizde son dönemde gerek yerli gerekse yabancı turist için cazip imkânlar sunmaktadır. Konaklama, yiyecek, spor alanları açısından geliştirilen tesisler turizmin canlanmasını da sağlamaktadır.

Neler Okuyacaksınız?

Kış tatili için nereye gidilir

İşte size kış tatili için tercih edebileceğiniz en güzel beş yer:Uludağ

Bursa Uludağ kış tatili önerisi

En eski kayak merkezlerinden biri olan Uludağ, öteden beri sosyetenin uğrak mekânlarından olmuştur. Böyle olması ve “Uludağ tatil fiyatları çok yüksektir.” Düşüncesi sizi korkutmasın.

Son dönemde günübirlik hizmet alabileceğiniz oteller ve kayak merkezleri Uludağ’da artmış görünüyor. Bursa’ya 1 saat mesafede olması da burayı daha cazip hale getiriyor.Bolu – Abant

Bolu Abant kış tatil önerisi

Fotoğraf severlerin hemen her mevsim uğrak yeri olan Abant’ta, kış başka bir güzelliğe bürünür. Çam ağaçlarının üzerindeki beyaz giysiler ve muhteşem doğa manzarası, Abant’ı tarif etmekte yetersiz kalacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Haftasonu için İstanbul’da Sonbaharda Gezilecek 5 Yer

Güzel bir hafta sonu tatili düşünüyorsanız, kış aylarında mutlaka Abant’ı da listenize almalısınız. Abant Gölü’nün kış manzarasını ise tarif etmek mümkün değil.

Ayrıca otellerin mimarisinin doğa ile uyumlu yapılması da kış tatili için seçiminizi etkileyecek unsurlardandır.

Uzungöl

Uzungöl kış tatil önerisi

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan doğal güzelliği ile ön plana çıkmış Uzungöl, genellikle yazın çok kalabalık olur. Yazın ayrı bir güzelliğe sahip olan Uzungöl’ün kış mevsimindeki dinginliği, sessizliği ve muhteşem manzarası kış tatili için iyi bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

Palandöken

Erzurum Palandöken kış tatil önerisi

Soğuk kış mevsiminde Erzurum merkeze 10 dakika uzaklıkta olan Palandöken’de kayak yapmak, kış tatili için unutulmaz anılara sahip olmak demektir.

MUTLAKA OKUYUN:  Tatil Cenneti Kuşadası Gezilecek Yerler 2020

Ilgaz – Kastamonu

Kastamonu Ilgaz kış tatil önerisi

Kayak severlerin gece kayak yapmasına imkân sağlayan ve gecenin aydınlatılması ile kar manzarasının tarifsiz seyrini yakalayabileceğiniz Ilgaz Kayak Tesisleri, Ilgaz Milli Parkı içerisinde yer alıyor.

Kış ayında evlenenlere kış balayı fikirleri için yazımı mutlaka okuyun.

Kış tatili için dağ evleri

Kış tatili için düşünülen alternatiflerden biri de dağ evleridir. Bu evler günümüzde kış turizminin olduğu çoğu yerde vardır.

Doğa ile baş başa kalabileceğiniz ve çeşitli alternatifleriyle bu dağ evlerini de kış tatiliniz için düşünebilirsiniz.


Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x