Harika Bebek Tulumu Örgü Fikirleri

Bu yazımda sizlere bebek tulumu örgü fikirlerini paylaşmak istedim. Bebek tulum örmekleri isteyenler ve örnek bebek tulumları için yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

Örgü bebek tulumu nasıl yapılır

Örgü bebek tulumu hazırlara göre daha avantajlı oluyor. Hazır bebek tulumlarına o kadar çok para verip içeriği bilinmeyen kimyasal boyaları bebeğinizin tenine değdirmek ve bebeğinizin bu kimyasalları solumasını istemiyorsanız örgü bebek tulumları tam size göre.

Örgü bebek tulum modelleri

Üstelik istediğiniz model ve renkte örebileceğiniz bu tulumlar, bebeğinizi sıcacık tutacak ve üşüyüp hasta olmalarını da engelleyecektir. Bebek tulum yapımına başlamadan önce kullanacağınız ipi belirlemek en temel basamaktır. Bu basamakta hata yapmamanız gerekiyor. Fiyatına aldanarak merdiven altı ipleri alırsanız sağlık açısından kalitesiz hazır bebek tulumlarından farkı kalmayacaktır. Bebekler için düşünülmüş bebek örgü atkı bere örnekleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Örgü uyku tulumu modelleri anlatımlı

Tarif edeceğimiz bebek tulum modeli için biz beş numaralı şiş ve kaliteli bir markanın yumaklarını kullandık. Bebek tulumu örmek için 73 ilmek ile başlayın. 5 sıra haroşa ördükten sonra 7’şer ilmek yanlarda bırakarak 14 düz 1 ters olarak enine 4 kare yapın.

Bebek tulumu örnekleri

Boyuna 6 kare olunca arkasını düz örün. 145 cm ördükten sonra şapka kısmını ikiye katlayıp dikin. Ponponları dikip 1 buçuk metre pazenle astarlayın. Bir yanı komple dikip diğer tarafa da isteğe göre düğme iliği ya da çıt çıt dikebilirsiniz. Biz daha pratik olması açısından çıt çıtlı olanı tercih ettik. Siz dilerseniz düğmeli olanı da tercih edebilirsiniz. Bir başka bebek tulum örneği olan kapüşonlu bebek tulum modelini aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

Bebek tulumları modelleri

Bebek tulumu modellerinde en dikkat çeken iki nokta var: Biri model diğeri de renk. Bebek tulumlarının yeni doğan bebekler için olanları genellikle bebeğin bacaklarının ve ayaklarının beraber korunacağı tek parça modelde olurken biraz büyüyen bebekler için bacaklarına ayrı ayrı giyebilecekleri pantolon tarzındaki tulumlar tercih ediliyor.
baykus-bebek-tulumu

Örnek bebek tulumları

Bu bebek tulumları bebek emeklemeye başlarken de kullanılabilir olması sebebiyle daha kullanışlıdır. Bizim önerimiz emekleme ve hareketlenme aşamasına kadar tek parça, daha sonra da pantolon tarzı giyilebilen tulumları örmenizdir. Renk seçimi tamamen sizin zevkinize kalmış olsa da kız çocukları için pembe, erkek çocuklar için ise mavi renkli tulumları kullanmak klasik hale gelmiştir. Tabii farklı renkleri tercih etmek ve modelle uygun hale getirmek tamamen sizin elinizde. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak örgü bebek tulumu modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
5/5 - (74 votes)

  1. Online Alışveriş Sitesi: Harika bir blog olmuş!! :)) Eline sağlık. Reply
    • Alperen Dernek: Değerli yorumunuz için teşekkürler... Reply
  2. Esra hanım: Nekadar çok bebek tulum örgü fikri varmış.İnsan seçmekte kararsız kalıyor. Reply
  3. Anonim: Bebek giyimi o kadar çeşitli ve alternatifleri çok ki herkes aynı renkte bu güzelliklere sahip olmak istiyor. Bu bölümde örgü bebek tulumu modelleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Son yıllarda özellikle eski adetlere geri dönüş hızlandı hatta bu durum bir nevi trend haline geldi. Örgü secimi için o kadar çok yemi model var ki hangi birinin size uygun olacağını yine ... Reply
  4. Anonim: Elbette ki bu durum örgü bebek tulumu tasarımları için de geçerliliğini korumaktadır. Günümüzde örgü tulum tasarımlarının göz alıcı tasarımlarıyla dikkat çekici bir etkiye sahip olduklarını biliyoruz. Özellikle örgü tulum modelleri tam da bu noktada harika tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu ... Reply