Hanımlara Mutfak Düzenleme Önerileri

Mutfak düzenleme fikirleri için her hanımın söyleyecek bir sözü vardır. Mutfak düzenlemede asıl amaç çok kullanılan mutfak eşyalarına en kısa sürede erişmek olmalıdır.Ayrıca mutfaktaki eşyalar mutfak trafiğini engelleyecek şekilde düzenlenmemelidir.

Mutfak dolapları nasıl düzenlenir

Mutfak dolaplarının düzeni için her bayan kullanım sıklığına göre kişisel bir düzenleme tercih eder. Bizim size bunlarla ilgili küçük ama etkili mutfak düzenleme önerilerimiz olacak.

Mutfak dolabı nasıl düzenlenir

Soğan, patates gibi ürünleri buzdolabında saklamayız bunları sakladığımız geniş bir çekmeceli dolap varsa çekmeceleri oluklu mukavva ile bölerek gıdaların birbirine karışmasını engellemiş oluruz.MUTLAKA OKUYUN:  Çocuk Odası Süsleme için 5 Harika Öneri

Bitki çayları konusunda titizseniz ve bu çaylar farklı çeşitleri ile evde çokça kullanıyorsa size tam da istediğiniz bir çekmece düzenleme fikri:

Kontrplaklarla yapacağınız çekmece bölmeleri sizin için mükemmel bir dolap düzenleme örneği olacaktır. İçecek makineleri gibi düşünerek konservelerinize yer açabilirsiniz.

Bu ve buna benzer birçok fikri mutfak dekorasyonu nasıl yapılır isimli yazımda bulabilirsiniz.Bir dolap kapağının içerisine konserve şarjörü monte ederek konservelerinize yeni yerler açabilirsiniz.

Çok fazla kullanılmayan lavabo altındaki alan için küçük bir plastik boruyu monte edip bu boruya sprey temizleyicilerinizi asabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri için Muhteşem Öneriler
Mutfak düzenleme önerileri

Baharat kavanozlarınızı saklayacağınız bir yer bulamadınız mı?

Evdeki dolap kapaklarını değerlendirebilirsiniz. Dolap kapağınızın içerisine bir metal levha takıp, kavanozların altına mıknatıs yapıştırın.

Kavanozları kolayca tutturun. Eski metal tepsilerinizin içerisine kontrplak ile raf yapın. Duvara astığınız tepsilerin içerisine baharatlarınızı yerleştirin.

Baharat kavanozlarınızın kapaklarına etiket takmanız çekmecede bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Mutfak dolabı nasıl düzenlenir işte cevabı…

 

 

Farklı mutfak dolabı düzenleme fikirleri

Mutfak dolaplarınızdaki en büyük sorunlardan biri tepsilerdir. Tepsilerin nereye konulacağı ciddi problem oluşturur. Bunun için uzun bir mutfak dolabının arasına bölmeler yaparak tepsileri enine koyduğunuzda bu sorunu çözebilirsiniz. Aynı bölmeleri tencere kapakları için de kullanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Kapalı Balkon Dekorasyonu için 5 Harika Fikir

Mutfak düzenleme yöntemlerinden biri de her ürünü çeşidine göre ayırmak ve bu ayırma işlemini de isimlendirerek yapmaktır. Böylece mutfak dolabını açtığınızda neyin nerde olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz.

Mutfak dolabı düzenleme

Geniş ve uzun dolabınız varsa özellikle tavalarınızı buralarda değerlendirebilmeniz daha kolay olacaktır. Kancalar yardımıyla sıralayacağınız tavalarınıza kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Mutfak düzenleme için dikkat edilebilecek önemli noktalardan biri de özellikle çekmeceleri bölmeli olarak kullanmaktır. Bölmeli çekmeceler düzen ve ulaşım kolaylığı getirir.

Mutfak dolabı yerleştirme örnekleri


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x