Hamile Modası ve Hamile Giyim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Evlenip hayatını birleştiren çiftlerin en büyük hayallerinden bir tanesi olan çocuk yapmak kendi içinde birçok zorlu sürece bir aşamadır. Bu aşamaların zorluğu kişiden kişiye göre değişse de herkesin tecrübesinde mutlaka benzerlikler olacaktır. Hemen hemen her anne ve baba adayının bu süreçte zorlandığı noktalar bulunmaktadır. Günümüzde tıbbın da gelişmesiyle hamilelik dönemi için birçok yenilikler gelmiştir. Bu yenilikle beraber anne adaylarının ve baba adaylarının hayatları daha da kolaylaşmıştır. Bebeğini istediği her zaman takip eden anne adayları içleri daha rahat bir şekilde bu dönemi geçirmektedirler. Ayrıca bu dönem için günümüzde annelerin işi öyle kolaylaşmıştır ki ekstra olarak annelerin giymeleri için ürünler dahi üretilmektedir. Hatta bu ürünler defilelerde dahi sergilenmektedir. Günümüzde hamile adayları anneler de kendilerini gayet şık hissedebilmektedir.

Hamile giyim modası

Hamilelik döneminde anne adaylarına yani kadınlara en zor gelen şeylerden bir tanesi kilo alımıdır. Kilo alımı konusu dendiği zaman kadınlar için genellikle akan sular durmaktadır. Özellikle kıyafetlerine giremeyecek olma korkusu kadınları anne olmaktan iten konulardan bir tanesidir. Son dönemde tekstil sektörü bu konunun üstünü çizmeye başladı. Özellikle hamile giyim ürünleri bu dönemde fazlasıyla dikkat çekmektedir. Hamile giyim ürünleri sayesinde bu dönemde hormonal değişimlerle birlikte psikolojik olarak kendini bunalımda hissetmiş olan anneler bir miktar da olsa iyi hissederek şık görünecekler. Ayrıca kilo alımında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise bebeğin rahatlığıdır. Annenin şıklığı bu dönemde tabii ki oldukça önemli ancak bebeği sıkmayacak şeyler giymek de oldukça önemlidir. Bebeğin sıkışması bebeğin sağlığına ufak bir miktarda da olsa zarar verebilir ve bu riski almaya gerek yok. Günün her saatine özel hamile giyim ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler günümüzde fazlasıyla çoğalmıştır. Bu ürünlerde dışarıda bulmanın yanı sıra bir de internetten de bolca bulabilirsiniz. Birçok marka farklı farklı ürünler üreterek annelerin hizmetine sunmaktadır.

Anne adayları bu dönemde sadece günlük hayatta giydiklerinin rahatlığına değil gece giydiği şeylerin rahatlığını da dikkat etmelidirler. Gece uyku bu dönemde anne adayları için oldukça önemli konulardan bir tanesidir. Rahat uyumanın yolu ise rahat pijamalardan geçmektedir. Özellikle bu dönem için üretilmiş olan hamile pijama ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bu pijama ürünlerinin en büyük özelliği anne adayının terlemesini ya da üşümesini engellemesidir. Bu engelleme sayesinde anne adayı hasta olmaktan kurtulmaktadır. En önemlisi ise tuvalet ihtiyacını giderme esnasında bu pijamalar sizlere zorluklar çıkartmamaktadır. Kolaylıkla giyilmesi ve çıkartılması kolay olan bu ürünlerle hem evde oturabilir hem de gece kolaylıkla uyuyabilirsiniz. Ayrıca şık hissedeceğiniz bu ürünleri hemen hemen her yerde bulabilmeniz mümkün. Bu noktada önemli olan şey kendinize uygun bedeni bulmak olacaktır. Kendinize uygun bedeni bulmak en önemli şeylerden biri çünkü sıkmaması gerekiyor.

Anne adayları için bir diğer alternatif ise hamile gecelik ürünleri. Bu gecelikler pijamaya göre biraz daha rahat ürünler olmaktadır. Özellikle yaz ayları ya da daha sıcak bölgelerde tercih edilmektedir. Ancak bu ürünler de tıpkı pijamalarda olduğu gibi sıcak tutacak şekilde tasarlanmıştır. Pamuksu yapısıyla sizleri terletmez veya kolay bir şekilde üşümenizi engeller. Ayrıca tuvalete gitmeniz bu geceliklerle çok daha kolay olmaktadır. Ancak sizin anne adayı olarak tercihiniz pijama mı yoksa gecelik mi tamamen size kalmış. Bu noktada hangisiyle ne kadar rahat edecekseniz o şekilde düşünerek fayda analizinizi yapmanız en doğrusu olacaktır. İki alternatiften de istediğiniz şekilde kendi bedenize uygun bulabileceğiniz yerler mevcut.

5/5 - (56 votes)
“Hamile Modası ve Hamile Giyim Hakkında Bilmeniz Gerekenler” üzerine 2 yorum
  1. Hamile Kalmak Zordur, Hamileliği Sürdürmek Daha Zordur! 40-44 yaş arası kadınların düşük yapma riski %33 daha fazladır. Düşük ve ölü doğum riski, her yaştan hamile kadın için olasıdır. Ancak, yaşlandıkça düşük ve ölü doğum riskleri de artış gösterir. 20 haftadan önce meydana gelen düşükler, embriyolardaki …

    Yanıtla
  2. Hamilelikte kilo alındığı zaman vücudun ağırlık merkezi değişebilir. Pilates ise vücudun değişen dengesini daha iyi sağlamasına ve anne adayının duruşunun (postür) iyileşmesine yardımcı olabilir. Sırt kaslarını geliştirerek gebelikte sırt ağrısının azalmasına destek verebilir.

    Yanıtla
Yorum yapın