Halat Ipten Kapı Süsü Yapılışı Videolu Anlatım

Sevgili hanımlar halat ipten kapı süsü nasıl yapılır sizlere onu anlatacağım. Her eve lazım olan bu aksesuar kapılara renk katan harika bir süstür. Halat ipten kapı süsüne isim de yazılabilir. Değişik fikirlerle farklı farklı modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Çalışmalarınızı düzene koyacak kendin yap planlayıcı için yazımı okuyabilirsiniz.
Halat ipten kapı süsü için gerekli malzemeler

Halat ipten kapı süsü yapımı için gerekli malzemeler:

 1. Karton (kırtasiyede bulunur )
 2. Halat 5 mt (nalburiyede bulunur )
 3. Sıcak silikon ve tabancası (nalburiyede bulunur )
 4. Yapay çiçekler ve  inci (züccaciyede bulunur )
 5. İsteğe göre harfler (züccaciyede bulunur )

Halat ip kapı süsü yapılışı:

Halat ipten kapı süsü yapmak için öncelikle kartondan yuvarlak yapmalıyız. Ortasının oyuntusu yani çapı 19 cm kenarların kalınlığı 7 cm olacak şekilde kartondan yuvarlak halka keselim. Kartonun ortasında ki halkanın bir ucundan başlayarak sıcak silikon sıkarak halat ipleri yapıştıralım. Yuvarlak tamamlandıktan sonra 2. sıraya geçelim.
Halat ip kapı süsü yapımı
Bu şekilde halat ipleri sıcak silikonla yapıştırarak 7 sıra yapalım. Son sıra olan 8. sırada üstten 36 cm atlayarak halat ipi genişce bırakalım.Bu geniş bıakılan halat ip kapıya asmak içindir. Son sırayı bu şekilde tamamlayıp alttan halat ipin ucunu bantla yapıştırarak keselim. Halat ipten kapı süsü yuvarlak kısmı tamamlanmıştır. Halat ipten yapılan kapı süsün isteğe göre harflerini yapıştıralım. Örneğin; hoş geldiniz olabilir veya ev sahibinin soyadı olabilir.
Hasır ip kapı süsleri
Bu örnekler tamamen kişinin zevkine kalmıştır. Şimdi süslemeleri için yapay çiçekleri zevkimize göre, başlangıç ve bitiş yerlerindeki görüntü çirkinliğini örtmek için kullanalım. Sıcak silikonla önce yaprakları, sonra uygun yerlere çiçekleri silikon yardımıyla yerleştirelim. İncileri de uygun yerlere yerleştirelim. Halat ipten kapı süsünün asılacak yerine, halat ipten bükerek tekrar bir aksesuar yapalım. Hazırladığımız aksesuarı kapıya asılacak yere silikon yardımıyla yapıştıralım.
Jüt ipten kapı süsü
Halat ipten kapı süsü kapıya harika ve modern bir görünüm sağlar. Dekoratif kap ya da sepet yapmak için yoğurt kabından sepet yapımı yazımı incelemenizi öneririm.

Halat ipten kapı süsü videolu anlatım

Videoda da görüldüğü üzere halat ipten kapı süsü yapmak çok kolaydır. Dış kapıları süslemek ve  modern görünüm  sağlamak için harika bir aksesuardır. Değişik renkler ve değişik yapay çicekler kullanarak halat ipten kapı süsünü çeşit olarak çoğaltmak mümkündür. https://www.youtube.com/watch?v=6SCWsPW4ryg
5/5 - (14 votes)
“Halat Ipten Kapı Süsü Yapılışı Videolu Anlatım” üzerine 2 yorum
 1. Otomatik tamamlama sonuçları kullanılabilir olduğunda incelemek için yukarı ve aşağı oklarını, seçmek için Enter tuşunu kullanın.

  Yanıtla
 2. Halat ipten basit kapı süsü yapımı-kendin yap- ev dekorasyonu Upload, share, download and embed your videos. Watch premium and official videos free online. Download Millions Of Videos Online. The latest music videos, short movies, tv shows, funny and extreme videos. Discover our featured content.

  Yanıtla
Yorum yapın