Hakkımda

faydaca-hakkimda

Alperen DERNEK, 2000’li yılların başında anne ve babasının eve bilgisayar almasıyla bilgisayar ile tanışmıştır. 2008’den itibaren internet âleminde çeşitli web projeleri üretmiş ve kendini sürekli geliştirmiş bir blog yazarıdır.

Yazar, 89’da Nasrettin Hoca’nın memleketi Akşehir’de doğmuş, ilköğrenimi ve liseyi burada tamamlamış, üniversite eğitimini, Ankara Gazi Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünde almıştır. Tokat’da Türkçe öğretmenliği yapan yazar, evli ve bir çocuk babasıdır.

2014 Nisan’da kurduğu Ev Dekorasyon Fikirleri sitesi Dekordiyon.com ile blog yazarlığını ileri bir noktaya taşıyan yazar, 2016 Kasım’da kurmuş olduğu Faydaca.com ile “Bilmenizde fayda var!” sloganı ile internet alemine faydalı ve doğru bilgiler ulaştırmayı gaye edinmiştir.

Günlük olarak dergilerden araştırma yapan, sosyal medyayı sürekli takip eden yazar, incelediği yabancı sitelerden edindiği bilgi ve tecrübeleri sizlerle paylaşmaktadır.

Faydaca.com ile insanlara ve insanlığa fayda düsturuyla bu harika sosyal içerik platformunu geliştirmeyi hedeflemektedir.

Yazarın çalışma ve emek ile ilgili düşüncesi şöyle özetlenebilir:

“Allah’ın milletimize yaratılıştan verdiği yetenekleri en üst derecede geliştirmek, memleketimize bağışladığı bütün kuvvet ve servet kaynaklarından en iyi biçimde yararlanarak güçsüzlük sebeplerini ortadan kaldırmak için, bundan böyle hiçbir fırsatı ve zamanı boşa harcamayarak “ÇALIŞMA”ya mecburuz.”

– Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Faydaca.com’u kurmamda büyük emekleri olan Edebiyat Öğretmenim Recayi ÖZDEMİR ile her gün maddi-manevi desteğini esirgemeyen eşim ve siz değerli ziyaretçilerime çok teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle…