Haftasonu için İstanbul’da Sonbaharda Gezilecek 5 Yer

İstanbul’un şehir gürültüsü, trafiği, stresi insanın ruhunu yoran bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple İstanbul’da yaşayanlar en ufak bir boşlukta tatil mekânı ararlar. Sonbahar mevsiminin hüznü ise iş hayatı ile birleşince bu arayış daha da anlamlı bir hale gelir. İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerler alternatiflerine bizim de bir katkımız olsun istedik.

İstanbul’da sonbaharda gezilecek 5 yer

1.Polonezköy

istanbulda-gezilecek-yerler-polenezkoy
İstanbul’da sonbaharda gezilecek yer Polonezköy
İstanbul’da sonbaharda gezilecek mekânların başında gelen Polonezköy’e ailenizle birlikte gidebilir ve doğa ile iç içe bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Yeşilin ve ormanların sonbahar mevsimindeki renkleri sizi buraya tekrar getirmek için cezbederken sessizliğin ve zaman zaman duyulan kuş seslerinin dinlendiriciliği de üzerinizdeki negatif enerjiyi alacaktır.

2.Büyükada

istanbulda-gezilecek-yerler-buyukada
İstanbul’da sonbaharda gezilecek yer Büyükada
İstanbul’da yaşıyorsanız Büyükada’yı bir de sonbahar mevsiminde ziyaret etmelisiniz. Yazın telaşının ve kalabalıklığının sona erdiği bu mevsimde Büyükada’da yapacağınız fayton turu ile adanın tarihi evleri arasından tarihsel bir yolculuğa çıkmış gibi olacaksınız. Ben fayton sevmem diyenler için bisiklet alternatifinin olduğunu da söyleyelim.

3.Belgrad Ormanları

istanbulda-gezilecek-yerler-belgrad-ormanlari
İstanbul’da gezilecek yer Belgrad Ormanları
Avrupa yakasının en çok bilinen doğal mekânlarından olan Belgrad ormanları da İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerler listesinde yer alıyor. 6 km’lik koşu parkuru sizi tatmin etmezse parkur dışına çıkıp piknik yapabileceğiniz alanlar da bulabilirsiniz. Ayrıca küçük göletler ve ormanın sonbahar renkleri sizi manzara olarak da tatmin edecektir.

4.Saklıgöl – Şile

istanbulda-gezilecek-yerler-sakligol-sile
Sonbaharda gezilecek yer Saklıgöl-Şile
İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerlerden birisi de adı gibi çok bilinmeyen bir yer Saklıgöl. Saklıgöle’ gitmek için Şile’den geçmeniz gerekiyor. Hazır gelmişken Şile sahilinde temiz deniz havası almanızı da tavsiye ediyorum. Ormanların arasındaki gölün huzur verici iklimi insanın bütün stresini alıyor. İsterseniz restoran hizmetinden de faydalanabilir, kahvaltı ya da mangal servisi isteyebilirsiniz.

5.Garipçe Köyü – Rumeli Feneri

istanbulda-gezilecek-yerler-garipce-koyu-rumeli-feneri
İstanbul’da gezilecek yer Garipçe Köyü – Rumeli Feneri
3. köprü yakınlarında yer alan Garipçe Köyü’nün içinde kahvaltı yapabileceğiniz mekânlar mevcut. Ayrıca fenerin uç kısmındaki balıkçılardan mevsimine göre her çeşit taze balık bulabilirsiniz. Boğazın muhteşem manzarasından bahsetmeye gerek yok sanırım.

Sonbaharda İstanbul’a yakın gezilecek yerler

Ayrıca hafta sonu İstanbul’a yakın olan gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri ile ön plana çıkmış Kocaeli, Bursa ve Edirne şehirlerini de gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.
5/5 - (11 votes)
“Haftasonu için İstanbul’da Sonbaharda Gezilecek 5 Yer” üzerine 3 yorum
Yorum yapın