Gripten Kurtulmak için 7 Harika Öneri

Grip hava yolu ile geçen bulaşıcı bir hastalıktır. Özellikle gribe yakalananların hapşırması ve havaya karışan virüslerin solunması ile hastalığa yakalanabilirsiniz. Peki gripten kurtulmak için ne yapılmalı?Ortak kullanım alanlarındaki kapı kolu, masa, merdiven, telefon gibi etkenler de virüsün bulaşmasının nedenlerindendir.

Gripten Kurtulmak için neler yapılmalı?

Gripten kurtulmanın doğal yolları

Gripten kurtulmanın yolu doğru beslenme

Grip en çok ellerimiz vasıtasıyla bulaştığı için özellikle gribin yaygın olduğu dönemlerde gripten kurtulmak için sık sık ellerinizi yıkayın. Bu yıkama işleminde sağlıklı ve doğal bir sabun kullanın.

MUTLAKA OKUYUN:  Buz Lazer Epilasyon Denizli’de Acısız ve Ağrısız Epilasyon Devrimi

Bağışıklık sisteminiz ne kadar güçlü olursa olsun, hasta kişilerle temas kurmaktan kaçının. Bu durum gripten korunmak için en doğru yöntemlerdendir.Bazen insanlar tokalaşmaktan ya da sarılmaktan kaçınmanın alınganlık oluşturacağını düşünse de bu doğru değildir.

Gripten kurtulmak için kapalı alanları havalandırmanız gerekir. Havalandırma ile oksijen oranı yüksek temiz hava, ortama yayılacağı için bu, sağlık açısından da önemlidir. Aşırı sıcak ortamları grip virüsü sever.

Gripten kurtulmanın yolu evi havalandırmak

Masa, kapı kolu ve telefon gibi sık kullanılan bölgeleri temizleyin.Kalabalık ortamlarda ve özellikle toplu taşıma araçları gibi insanlar arasındaki mesafenin kısaldığı bölgelerde maske takın. Bu gripten korunmanın etkili yollarından biridir.

MUTLAKA OKUYUN:  Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Gribe yakalanmamak için son dönemde kışa girmeden önce uygulanan güçlü aşılar geliştirilmiştir. Özellikle risk grubundaysanız bu aşıları vurdurmanız önem kazanmaktadır.

Ayaklarımızın ve topuklarımızın deri emilimi yüksektir. Buralara sürdüğünüz maddelerin vücuda yayılma hızı fazladır. Bir limonu ortadan ikiye bölerek ayak ve topuk bölgenizi on dakika kadar ovarsanız gripten kurtulmak için mükemmel bir uygulama yapmış olursunuz.

Gripten korunmak için ne yemeli

Gripten kurtulmanın yolu ev yoğurdu

Gripten kurtulmak ve korunmak için bağışıklık sistemini güçlü tutmamız gerekiyor. Bunun için günde bir kâse yenilen ev yoğurdu zinde hissetmenizi sağlayacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  İstenmeyen Tüyler Kurtulmanın Yolları

Ayrıca gripten kurtulmak istiyorsanız bol bol sıvı tüketmelisiniz. Bu sıvıların temelinde su vardır. Suyun yanında bitki çayları da grip için iyi gelecektir.

Bitki çaylarından ıhlamur, ahududu, böğürtlen gibi antioksidan yönünden yüksek seviyeli çayları düzenli tüketmek de gripten kurtulmak için önemli uygulamalardandır.

Yeşil yapraklı sebze ve meyvelerin tüketilmesi de vitamin takviyesi açısından önemlidir. Sebze ve meyve tüketimi hem beslenme düzeniniz ve sağlığınız için faydalı hem de bağışıklık sisteminizin güçlenmesi için gereklidir.

Gribin hızlı şekilde geçmesini istiyorsanız 1 günde grip nasıl geçer konumu okuyabilirsiniz.

Gripten korunmanın yolları videolu anlatım


Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x