Gripten Kurtulmak için 7 Harika Öneri

Grip hava yolu ile geçen bulaşıcı bir hastalıktır. Özellikle gribe yakalananların hapşırması ve havaya karışan virüslerin solunması ile hastalığa yakalanabilirsiniz. Peki gripten kurtulmak için ne yapılmalı? Ortak kullanım alanlarındaki kapı kolu, masa, merdiven, telefon gibi etkenler de virüsün bulaşmasının nedenlerindendir.

Gripten Kurtulmak için neler yapılmalı?

Gripten kurtulmanın doğal yolları

Gripten kurtulmanın yolu doğru beslenme
Grip en çok ellerimiz vasıtasıyla bulaştığı için özellikle gribin yaygın olduğu dönemlerde gripten kurtulmak için sık sık ellerinizi yıkayın. Bu yıkama işleminde sağlıklı ve doğal bir sabun kullanın. Bağışıklık sisteminiz ne kadar güçlü olursa olsun, hasta kişilerle temas kurmaktan kaçının. Bu durum gripten korunmak için en doğru yöntemlerdendir. Bazen insanlar tokalaşmaktan ya da sarılmaktan kaçınmanın alınganlık oluşturacağını düşünse de bu doğru değildir. Gripten kurtulmak için kapalı alanları havalandırmanız gerekir. Havalandırma ile oksijen oranı yüksek temiz hava, ortama yayılacağı için bu, sağlık açısından da önemlidir. Aşırı sıcak ortamları grip virüsü sever.
Gripten kurtulmanın yolu evi havalandırmak
Masa, kapı kolu ve telefon gibi sık kullanılan bölgeleri temizleyin. Kalabalık ortamlarda ve özellikle toplu taşıma araçları gibi insanlar arasındaki mesafenin kısaldığı bölgelerde maske takın. Bu gripten korunmanın etkili yollarından biridir. Gribe yakalanmamak için son dönemde kışa girmeden önce uygulanan güçlü aşılar geliştirilmiştir. Özellikle risk grubundaysanız bu aşıları vurdurmanız önem kazanmaktadır. Ayaklarımızın ve topuklarımızın deri emilimi yüksektir. Buralara sürdüğünüz maddelerin vücuda yayılma hızı fazladır. Bir limonu ortadan ikiye bölerek ayak ve topuk bölgenizi on dakika kadar ovarsanız gripten kurtulmak için mükemmel bir uygulama yapmış olursunuz.

Gripten korunmak için ne yemeli

Gripten kurtulmanın yolu ev yoğurdu
Gripten kurtulmak ve korunmak için bağışıklık sistemini güçlü tutmamız gerekiyor. Bunun için günde bir kâse yenilen ev yoğurdu zinde hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca gripten kurtulmak istiyorsanız bol bol sıvı tüketmelisiniz. Bu sıvıların temelinde su vardır. Suyun yanında bitki çayları da grip için iyi gelecektir. Bitki çaylarından ıhlamur, ahududu, böğürtlen gibi antioksidan yönünden yüksek seviyeli çayları düzenli tüketmek de gripten kurtulmak için önemli uygulamalardandır. Yeşil yapraklı sebze ve meyvelerin tüketilmesi de vitamin takviyesi açısından önemlidir. Sebze ve meyve tüketimi hem beslenme düzeniniz ve sağlığınız için faydalı hem de bağışıklık sisteminizin güçlenmesi için gereklidir. Gribin hızlı şekilde geçmesini istiyorsanız 1 günde grip nasıl geçer konumu okuyabilirsiniz.

Gripten korunmanın yolları videolu anlatım

5/5 - (44 votes)
“Gripten Kurtulmak için 7 Harika Öneri” üzerine 5 yorum
 1. Gripten başka bi hastalık yaşamıyorum ya buna o kadar sinirleniyorum ki.Başka hastalık yokmu kardeşim.

  Cevapla
  • Gripten kurtulmak için buradaki yöntemleri uyguladım. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca maske takmayı da unutmayın!

   Cevapla
 2. 7 SAATTEN AZ UYUMAYIN. Vücudun içerisinde yer alan hücrelerin dinlenmeye ve yenilenmeye ihtiyaçları vardır. Bu nedenle en geç 23:00’da yatağa girip en az 7 saatlik bir uyku çekin. Uyku tam gerçekleşmediği zaman vücut kendini dengede tutabilmek için depolanan yağlardan kullanarak vücudun bağışıklık sistemini düşürür.

  Cevapla
 3. Sıcak uygulama önemlidir. Sıcak banyo, karın üzerine ısıtılmış havlu uygulaması veya sıcak su torbası ağrıyı azaltabilir. Spor ve egzersiz düzenli yapılmalıdır: Yürüyüş, bisiklet, yüzme gibi hafif…

  Cevapla
Yorum yapın