Göz Makyajı Temizleme İçin Harika Öneriler

Her gün makyaj yapan hanımların bir de bu makyajı temizleme gibi bir sorumlulukları var. Göz makyajı temizleme şekli de en az makyaj yapmak kadar hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Göz çevresinin makyaj yapılan diğer yüz bölümlerine oranla daha hassas olduğunu bilmek gerekir. Bu hassasiyete uyulmadan gelişi güzel yapılan göz makyajı temizleme işlemi enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. Bu yüzden göz makyaj temizliği için kullandığımız üründen, bunların uygulanmasına kadar tüm inceliklere riayet etmeliyiz.

Göz makyajı nasıl temizlenir

Göz makyajı nasıl temizlenir
Göz makyajınızı yatmadan önce mutlaka temizlemelisiniz. Makyaj temizlemeden yatıldığında cilt gözeneklerinin tıkanma ihtimali artacak ve bu da sivilcelere neden olacaktır. Pamuğu, göz makyajı temizleyicisi ile ıslatın. Gözlerinizi kapatın. Yavaş ve hafifçe kirpik köklerinden uçlara doğru rimeli çıkarın. Rimelin kirpiklerden tamamen çıkması gerekir, bundan emin olduktan sonra, üst göz kapağını içten dışa doğru temizleyin. Sert hareketler yapmamaya dikkat edin. Göz çevresi hassas olduğu için çok çabuk tahriş olabilir. Göz makyajı yaparken makyaj malzemesini ne kadar çok kullanır ve yoğun bir makyaj yaparsanız göz makyajı temizleme işi de bir o kadar uzun ve zahmetli olacaktır. Bunu düşünerek makyaj yaparken ufak hilelerle ve fırça kullanarak az boya kullanın. Göz makyajınızı temizledikten sonra durulama ve kurulama işlemlerini muhakkak ihmal etmeyin. Bu işlemler derinizin ve göz çevrenizin çabuk kırışmasına engel olacaktır.

Göz makyajı temizleme ürünleri

Göz makyajı temizleme ürünleri
Göz makyajı için piyasada birçok ürün bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilenenleri ve en çok tercih edilenleri şunlardır: Neutrogena göz makyajı temizleyici, Yves Rocher ekspres göz makyaj temizleyicisi, Garnier çift fazlı göz makyajı temizleyicisi, Flormar çift fazlı göz makyaj temizleyicisi, Nivea çift fazlı göz makyaj temizleyicisi.

Doğal göz makyajı temizleme önerileri

Göz makyajı temizleme için vazelin, hem doğal hem de ucuz olan bir üründür. bu ürünü göz çevresine sürün ve pamuk yardımıyla cildinizden temizleyin. Yine bir parça pamuğa zeytinyağı sürüp bunu göz çevrenize hafifçe bastırarak göz makyajınızı silebilirsiniz. Bu yöntem hem sağlıklıdır hem de güzel sonuç verecektir. Hassas ciltler için bebe yağı da kullanılabilir. Bir parça pamuğa süreceğiniz 4-5 damla bebe yağı ile göz makyajınızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Göz makyajı temizleme rutini videolu anlatım

5/5 - (25 votes)
“Göz Makyajı Temizleme İçin Harika Öneriler” üzerine 3 yorum
  1. Göz makyajı doğru temizlenirse göz altları hırpalanmaz, kırışmaz, uzun yıllar sağlıklı kalır.Göz makyajı nasıl temizlenir? Göz makyajını temizlemek için en i…

    Yanıtla
Yorum yapın