Gerçek Selanik Örgüsü Kolay Nasıl Örülür?

Sevgili hanımlar merhaba, bugün sizlere gerçek selanik örgüsü kolay nasıl örülür tüm detayları ile anlatacağım. Gerçek selanik örgüsü birçok örgü modelinde kullanılan hanımların ısrarla sorduğu ve merak ettikleri bir örgü tekniğidir.

Bu yazıdan sonra anlatacağımız yalancı selanik nasıl örülür yazısına da bakmanızı öneriyorum. Selanik örgü kaç ilmekle başlanır, selanik örgüsü nasıl yapılır soruları ile hemen hemen her gün karşılaşıyoruz. Şimdi sizlere selanik nasıl örülür tüm detayları ile anlatmaya başlayayım:

Videodan da anlaşılacağı üzere gerçek selanik örgüsü modern  görünümlü kışlık giysilere kolaylıkla uygulanabilen oldukça güzel ve kolay bir örgü şekli.

İlginizi Çekebilir: Yelek örmeyi merak edenler için kolay yelek nasıl örülür yazımı okumalarını tavsiye ediyorum.

Gerçek selanik için gerekli malzemeler

  • 1 yumak orta kalınlıkta ip ( yunculerden bulabilirsiniz)
  • 4 nolu şiş ( yücülerden bulabilirsiniz )

Gerçek selanik örgüsü yapılışı:

Gerçek selanik ile yapacağımız giysiye göre ilmek alınır. İlk ilmekten başlayarak gerçek selanik modelini yapalım.

Gerçek selanik yapılışı
Gerçek selanik yapılışı

İlk ilmek ters olarak örülür.2. ilmek tersinden alınıp ip dolayarak örmeden sağ taraftaki şişe geçirilir. 1 ters örülür.2. ilmek tersinden alınıp ip dolayarak örmeden sağ taraftaki şişe geçirilir.

Bu işlem ilmek bitene kadar devam eder. Arka yüzünde tek olan ilmekleri tersinden ip dolayarak örmeden sağ taraftaki şişe geçirilir.

Dolayarak aldığımız çift olan ilmekleri ters olarak örülüp tek ilmek yapılır. En baştaki ilmekler örülerek alınırsa örgü düzgün ve sıkı olur.

Gerçek selaniğin modeli bu şekildedir. Gerçek selanik örgüsü kışlık kalın kazak ,atkı,bere, erkek ceketleri, bebek ceketlerinde vb gibi örgülerde kullanılır.

Selanik nasıl örülür
Selanik nasıl örülür

Modern bir görüntü sunar örgülerimize. Yapılan işe göre ilmek sayısı belirlenir.

Gerçek selanik ile yapılan örgülerimiz kış günlerinin sıcacık giysileridir. Sağlıklı günlerde kullanmanız dileğiyle.

Selanik örgü modelleri

Gerçek selanik örgüsüyle yapılan işleri çoğaltmak mümkün.Modern görünümü  sayesinde hemen hemen kışlık kalın olan her giysiye uygulanır.

Gerçek selanik örgüsü örneği
Gerçek selanik örgüsü örneği

Erkek ceketleri, kazak, atkı, bere, kaşkol, hırka vb. giysilere uygulanır. Aklınıza takılanları aşağıdaki yorum alanından benimle paylaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

İlginizi Çekebilir: Örgü modellerinde kullanabileceğiniz bir başka örgü şekli olan burgulu kemer yapılışı için bağlantıya tıklayın.

5/5 - (14 votes)
“Gerçek Selanik Örgüsü Kolay Nasıl Örülür?” üzerine 2 yorum
  1. Selanik Örgüsü Nasıl Örülür? Selanik örgüsü yan yana çift duran ilmeklerin tek hale getirilirken yan yana tek duran ilmeklerin çift hale getirilmesi ile oluşturulan bir örgü modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çift ilmek alarak örgüye başlayın. Örgünün uzunluğuna ve kalınlığına göre ilmek sayısını isteğinize göre arttırın.

    Yanıtla
  2. This is a really great and easy guide on how to make the Gerçek Selanik Örgü! I’m so excited to try this out, thank you so much for sharing! 🙂

    Yanıtla
Yorum yapın