Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane-Mehmet Güler Kitap Tanıtımı

Bu yazıda Mehmet Güler‘in kaleminden çıkmış olan Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane adlı kitabın bizzat okuyucuları tarafından yapılmış olumlu ve olumsuz eleştirilerini bulacaksınız.

Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane Kitap Tanıtımı

Mehmet Güler Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane adlı kitabı hakkında öğrenmek istediklerinizi aşağıdaki yazıyı okuyarak edinebilirsiniz.
galatasaray-destan-fenerbahce-efsane-mehmet-guler
Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane
Romanda anlatılan kahramanımız Onur, sevgisini, sevdasını, aşkını FUTBOL’a odaklamış bir genç… Spor yapmak, futbol oynamak elbette ki güzel bir şey. Sahi hem spor yapsak hem de futbol aşkımızı gürültüsüz, kavgasız, küfürsüz yaşasak. Kadıköy’e “ölmeye, ölmeye” değil, sporun özünde olan “sevgi, kardeşlik, dostluk, centilmenlik, estetik” değerleri duyumsamak için gitsek. Kanımız “sarı kırmızı” ya da “sarı lacivert” akmasa. Hatta hiç akmasa. Onun yerine yüreklerden yüreklere sevgi aksa. Farklı takımlardan olduğumuz hâlde tribünlerde kol kola girsek. Karşı takımın başarılarını da alkışlasak. Doksan dakikalık yarışı dostça, arkadaşça güle oynaya izlesek. Tribünleri sevda şarkılarıyla çınlatsak… Bir düş gördüğümüzü mü söylüyorsunuz? Düş de olsa özlüyoruz bunu. Ama gördüğümüz manzara bu değil. Stadyumları dolduran insanlara bakın; zenginler, yoksullar, yaşlılar, gençler, çocuklar, erkekler, kadınlar, patronlar, işçiler, öğrenciler, okuma yazma bilmeyenler, yazarlar, gazeteciler, tinerciler, yeni evliler, bir gün önce baba olanlar, boşananlar, ev hanımları, işini kaybedenler, kafeleri dolduranlar, cep telefonuna gelecek maç haberlerini dört gözle bekleyenler, evleri yakın olanlar, çok uzaklardan gelip stadyumun kapısına iki gün önceden yatanlar… Hayatın bu kadar renkli ve çoğul olduğu, stadyumlardan başka bir yer var mı? Bunun değerini niçin bilmiyoruz da hoyratça harcayıp ziyan ediyoruz? Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane romanını okuduğunuzda “Hangi takım kazanacak acaba?” diye tatlı bir heyecan yaşayacaksınız. Fanatizmi yeniden sorgulayacaksınız. Gerçek futbol aşkına bir adım daha yaklaşacaksınız…

Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane kitap bilgileri

Sayfa Sayısı: 184 Baskı Yılı: 2012 Dili: Türkçe Yayınevi: Özyürek Yayınevi Sayfa Sayısı : 184 İlk Baskı Yılı : 2012 Dil : Türkçe

Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane Kitap Yorumları

Hikayeyi çok beğendim. Futbol oynamayı seven ve takım fanatikleri olan arkadaşlarımız rahatlıkla okuyabilirler. Hele ki Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımlardan birini tutuyorsanız bu kitap okunmayı kesinlikle hak ediyor. Kitabın konusu, Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının lig finali mücadelesi. Kimin kazanacağını şimdi söylesem sürprizi kaçar , ondan dolayı sonuna kadar okumalısınız.

Serhathan Yıldız – Kahta Girne Ortaokulu


Kitabı Galatasaraylı ve Fenerbahçeli olan tüm arkadaşlarımız okumalı. Son sayfaya kadar okumalısınız yoksa hangi takımın kazanacağını bilemiyorsunuz. Kitap kalın, fakat eğer zevkle okursanız kitabı bir günde hatta daha erken bitirebilirsiniz. Yazıları biraz göz yoruyor fakat başladıktan sonra dahi fark etmiyorsunuz. Kendinizi okumaya bırakıyorsunuz.

Evrim Erdal – Kahta Girne Ortaokulu

Daha önce kaleme aldığım Yılmaz Yeşildağ’ın çocuk kitapları içerisinde çok önemli bir yeri olan Acar Dedektif Eda kitap tanıtımı ve yorumlarına göz atmayı unutmayın.
5/5 - (30 votes)
“Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane-Mehmet Güler Kitap Tanıtımı” üzerine 2 yorum
  1. Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane Galatasaray ve Fenerbahçe tutkunları zaman zaman, takım tutmak ve fanatikleşmek arasındaki farkı korumanın ne kadar önemli

    Yanıtla
  2. Kitap Adı Galatasaray Destan – Fenerbahçe Efsane. Yazar Mehmet Güler. Yayınevi Özyürek Yayınevi. İlk Baskı Yılı 2012. Dil Türkçe. Barkod 9789754769081.

    Yanıtla
Yorum yapın