Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane-Mehmet Güler Kitap Tanıtımı

Bu yazıda Mehmet Güler‘in kaleminden çıkmış olan Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane adlı kitabın bizzat okuyucuları tarafından yapılmış olumlu ve olumsuz eleştirilerini bulacaksınız.Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane Kitap Tanıtımı

Mehmet Güler Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane adlı kitabı hakkında öğrenmek istediklerinizi aşağıdaki yazıyı okuyarak edinebilirsiniz.

galatasaray-destan-fenerbahce-efsane-mehmet-guler
Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane

Romanda anlatılan kahramanımız Onur, sevgisini, sevdasını, aşkını FUTBOL’a odaklamış bir genç…

Spor yapmak, futbol oynamak elbette ki güzel bir şey.Sahi hem spor yapsak hem de futbol aşkımızı gürültüsüz, kavgasız, küfürsüz yaşasak. Kadıköy’e “ölmeye, ölmeye” değil, sporun özünde olan “sevgi, kardeşlik, dostluk, centilmenlik, estetik” değerleri duyumsamak için gitsek. Kanımız “sarı kırmızı” ya da “sarı lacivert” akmasa. Hatta hiç akmasa. Onun yerine yüreklerden yüreklere sevgi aksa. Farklı takımlardan olduğumuz hâlde tribünlerde kol kola girsek. Karşı takımın başarılarını da alkışlasak. Doksan dakikalık yarışı dostça, arkadaşça güle oynaya izlesek. Tribünleri sevda şarkılarıyla çınlatsak…

Bir düş gördüğümüzü mü söylüyorsunuz?

Düş de olsa özlüyoruz bunu. Ama gördüğümüz manzara bu değil. Stadyumları dolduran insanlara bakın; zenginler, yoksullar, yaşlılar, gençler, çocuklar, erkekler, kadınlar, patronlar, işçiler, öğrenciler, okuma yazma bilmeyenler, yazarlar, gazeteciler, tinerciler, yeni evliler, bir gün önce baba olanlar, boşananlar, ev hanımları, işini kaybedenler, kafeleri dolduranlar, cep telefonuna gelecek maç haberlerini dört gözle bekleyenler, evleri yakın olanlar, çok uzaklardan gelip stadyumun kapısına iki gün önceden yatanlar…Hayatın bu kadar renkli ve çoğul olduğu, stadyumlardan başka bir yer var mı? Bunun değerini niçin bilmiyoruz da hoyratça harcayıp ziyan ediyoruz?

Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane romanını okuduğunuzda “Hangi takım kazanacak acaba?” diye tatlı bir heyecan yaşayacaksınız. Fanatizmi yeniden sorgulayacaksınız. Gerçek futbol aşkına bir adım daha yaklaşacaksınız…

Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane kitap bilgileri

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe

Yayınevi: Özyürek Yayınevi

Sayfa Sayısı : 184

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Galatasaray Destan Fenerbahçe Efsane Kitap Yorumları

Hikayeyi çok beğendim. Futbol oynamayı seven ve takım fanatikleri olan arkadaşlarımız rahatlıkla okuyabilirler. Hele ki Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımlardan birini tutuyorsanız bu kitap okunmayı kesinlikle hak ediyor. Kitabın konusu, Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının lig finali mücadelesi. Kimin kazanacağını şimdi söylesem sürprizi kaçar , ondan dolayı sonuna kadar okumalısınız.

Serhathan Yıldız – Kahta Girne Ortaokulu


Kitabı Galatasaraylı ve Fenerbahçeli olan tüm arkadaşlarımız okumalı. Son sayfaya kadar okumalısınız yoksa hangi takımın kazanacağını bilemiyorsunuz. Kitap kalın, fakat eğer zevkle okursanız kitabı bir günde hatta daha erken bitirebilirsiniz. Yazıları biraz göz yoruyor fakat başladıktan sonra dahi fark etmiyorsunuz. Kendinizi okumaya bırakıyorsunuz.

Evrim Erdal – Kahta Girne Ortaokulu

Daha önce kaleme aldığım Yılmaz Yeşildağ’ın çocuk kitapları içerisinde çok önemli bir yeri olan Acar Dedektif Eda kitap tanıtımı ve yorumlarına göz atmayı unutmayın.

MUTLAKA OKUYUN:  Peygamberimizin Mutlu Yuvası-Hilal Çelikkol Kara Kitap Tanıtımı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x