Eski Kazaktan Ceket Nasıl Yapılır?

Eski kazakları değerlendirme gibi bir fikriniz var ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız işte sizlere eski kazaktan ceket dönüşüm fikri sunuyoruz. Dilerseniz videoyu izleyebilir, dilerseniz da aşağıdaki yazıdan yararlanarak güzel bir ceket tasarlayabilirsiniz.

Kazaktan ceket yapımı

Serin havalarda en sıcak yardımcınız olan kazakların cekete dönüşebileceğini biliyor muydunuz? Eski kazaklarınızı model değişikliği ile güzel bir cekete dönüştürebilirsiniz.

Kazaklardan ceket yapımı
Kazaklardan ceket yapımı

Böylece hem farklı bir modelde yeni bir cekete sahip olacaksınız hem de ceket için masrafa girmemiş olacaksınız. Modeli ve rengi ne olursa olsun eski bir ceketini varsa bence bununla yeni bir ceket yapmaya değer. Eski kazaktan ceket nasıl yapılır gelin beraber bakalım.

Eski kazaktan ceket yapımı gerekli malzemeler:

 • İğne
 • iplik
 • makas
 • boncuklar ( istediğiniz tarzda kendi seçeceğiniz boncuk olabilir. )
 • Kumaş yapıştırıcı
 • kumaş tebeşiri.

İlginizi Çekebilir: Çocuk kazak örgü modelleri yazıma da göz atarak farklı tarz modelleri inceleyebilirsiniz.

Eski kazaktan ceket yapımı

Ceket yapımı için kazağın tam ortasını ayarlayalım. Ortayı ayarlarken kazağı boyuna katlayıp tebeşirle ayarlamasını yapabilirsiniz.

Tam ortasının bir santimetre sağından ve bir santimetre solundan çizgiler çizelim. Bu çizgilerin olduğu bölümleri makas ile keselim.

Kesim işlemini yaka dâhil olmak üzere gerçekleştirelim. Kesilen yerlerden biraz içeri katlayıp kazağın katladığımız yerini baştan aşağı ütüleyelim.

Katlama ve ütüleme işlemini iki taraf için de yapalım. Yeleğimizin kesilen ve ütülenip dikilen bölgelerine süsleme amaçlı boncuk koyacağız. Bunun için satın aldığınız boncukları yeleğimize sabitlemenin en güzel yolu dikmektir.

Kazaktan ceket son hali
Eski kazaktan ceket son hali

Dikmek uzun sürer diyorsanız kumaşlar için özel olarak üretilmiş kumaş yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Bu yapıştırıcı silikona göre daha sağlam bir yapıştırma sağlayacaktır. Silikon kullanmanızı önermiyoruz.

Silikon, ufak boncuklar olduğu için yapıştırmayı sağlam yapıyor gibi gözükse de bir süre sonra boncuklar yerinden çıkabiliyor. Eski kazakları değerlendirmek bu kadar kolay. Şimdiden kolay gelsin.

İlginizi Çekebilir: Resimli anlatımlarla efe yeleği nasıl yapılır merak edenler bağlantıya tıklayarak öğrenebilir.

5/5 - (82 votes)
“Eski Kazaktan Ceket Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum
 1. Eskileri değerlendirip yeni yeni aksesuar ve eşyalar yapmayı sevenler için bugün Eski Ceket Nasıl Değerlendirilir onu izleyelim istedim. El emeği göz nuru eserlerinize başlamadan önce eski ceket ve makası elinize alın ve ekranın karşısına geçin. Hadi başlayalım. Eski deri mont değerlendirme ve deri olmayan ceketleri bu …

  Yanıtla
 2. The Eski Kazaktan Ceket Nasıl Yapılır? article is a great resource for anyone looking to learn how to make a jacket from scratch. The author provides clear instructions and plenty of photos to help readers follow along. This would be a perfect project for someone with some sewing experience.

  Yanıtla
Yorum yapın