Erkek Bebek Hırka Modelleri Açıklamalı

Erkek bebek hırka modelleri ve yapılışları

Erkek bebek hırka modelleri arasından seçtiğimiz örneğe arkasını yaparak başlıyoruz. Arka bölümü iki parça olarak öreceğiz. Birinci parça için 55 ilmek başlıyoruz, her iki taraftan ikişer ilmek düz örülürken, ortada kalan 51 ilmek haraşo örgü yapıyoruz. Her iki taraftan ikişer ilmek düz örüldükten sonra da her düz sırada 26 defa birer ilmek kesilir, kalan 3 ilmekle bitiriyoruz. İkinci parça için 70 ilmek başlıyoruz, haraşo örgüye geçiyoruz. 3 diş haraşo örüldükten sonra bir taraftan (etek ucu olacak) her düz sırada 30 defa birer ilmek kesiyoruz ve daha sonra her düz sırada ilmek kesilen taraftan 30 defa birer ilmek artış yapılarak 70 ilmeğe ulaşıyoruz. 3 diş haraşo örüp, ilmekleri tek seferde kesip bitiriyoruz. Şimdi ördüğümüz bu iki parçayı dikebiliriz. Ön taraf için birinci parça; 70 ilmek başlıyoruz, her iki taraftaki ikişer ilmek düz, ortada kalan 66 ilmek haraşo örgü yapıyoruz. Her iki taraftan ikişer ilmek düz ördükten sonra, her düz sırada 31 defa birer ilmek keserek 8 ilmeğe düşürüp, bitiriyoruz. İkinci parça; 3 ilmek başlıyoruz, haraşo örgü yapıyoruz. Ön ortasına denk gelen kısımda artış yapmazken, diğer taraftan her düz sırada 27 defa 1′er ilmek artış yapıyoruz. Beden boyu (ön ortasından ölçü alınarak) 10 cm olduğunda ön ortasından yaka için, 15 ilmek kesiyoruz. Beden boyu 12 cm’de kalan 15 ilmeği tek seferde keserek bitiriyoruz. Üçüncü parça; 3 ilmek başlıyoruz, haraşo örgü yapıyoruz. Ön ortasına denk gelen taraftan artış yapmıyoruz, diğer taraftan her düz sırada 27 defa birer ilmek artış yaparak 30 ilmeğe ulaşıyoruz. Beden boyu (ön ortasından ölçülür) 14 cm’de ilmekleri tek seferde keserek bitiriyoruz. Örülen parçaları dikiyoruz. Kollar için 40 ilmekle başlıyoruz, 2 cm haraşo örüp, düz örgüye geçiyoruz. Her iki taraftan 4 sıra arayla 8 defa, birer ilmek artış yaparak 56 ilmek yapıyoruz. Kol boyu 20 cm’de ilmekleri tek seferde keserek bitiriyoruz. Diğer kolu da aynı şekilde örüyoruz. Yaka için, yaka etrafından şişe 170 ilmek çıkarıyoruz, 2 cm haraşo örüp, ilmekleri tek seferde keserek bitiriyoruz.

Erkek bebek hırka örnekleri

Erkek bebek hırka modelleri için genellikle mavi rengin tercih edildiğini görsek de son dönemlerde erkek bebek hırka modelleri için birçok farklı model ve farklı renkteki iplerle örülen güzel hırka modelleri ile karşılaşmaktayız.

Erkek bebek hırkası yapılışı

https://www.youtube.com/watch?v=2_QeDXUHolA
5/5 - (2 votes)

  1. Anonim: Reply
  2. Deniz Tessouat: Erkek bebek hırka modelleri açıklamalı makale hakkında dürüst bir yorum yazın. Sorularınızı yönelttiğiniz ilgili bir soru sorun ve Türkçe dilinde yazın. Bu, bir blog yazısıdır, bu nedenle dil kurallarına dikkat edin. Yorum 2 paragrafı geçmemelidir. Unutmayın, bu yorum Türkçe dilinde olmalıdır. Erkek bebek hırka modelleri açıklamalı makale gerçekten çok yararlı. Birçok farklı modeli ve özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, makalenin sonunda, bir elbise nasıl seçileceği hakkında ipuçları da veriliyor. Ancak, bazıları için, bu makale biraz ağır gelebilir. Özellikle de, elbiselerin tam olarak nereden alınacağına dair bir bilgi verilmediği için. Bu konuda biraz daha bilgi verilseydi, makale daha da yararlı olabilirdi. Reply