En Kolay Resim Çizme Teknikleri

Kolay resim çizme teknikleri için aşama aşama gitmekte fayda vardır. Resim çizme teknikleri için kafanızda bir model oluşturmamışsanız bu modelin aşamalarını da belirleyemezsiniz.Oluşturduğunuz figürün bazı ayrıntılarını resim çizerken de hayal edebilir ve uygulayabilirsiniz ancak temel noktalarını kafanızda tasarlamanız gerekiyor.

Resim çizme teknikleri açısından temel kural basitten ayrıntıya gitmektir. Önce ana taslak daha sonra ayrıntı çizilir. Boyama yapılacaksa en son yapılır.

Basit çizim teknikleri

Birçok farklı figür, düşündüğünüzden çok kolay bir şekilde çizilebilir. Özellikle okul öncesi öğrencilerine gösterebileceğimiz kolay hayvan figürleri çizme teknikleri ile öğrencinin varsa yeteneği keşfedilecek, yeteneği azsa da geliştirilebilecek bir noktaya gelinir.MUTLAKA OKUYUN:  Gizli Yediler-Enid Blyton Kitap Tanıtımı
Kolay ağaç çizim tekniği

Bu uygulamalardaki temel amaç öğrencilerin, genelde sanatı sevmelerini sağlamak, özelde de resimle ilgili yetenek, görüş, bakış açısı gibi kavramları geliştirmeye çalışmaktır.

Resim çizme teknikleri anlatımlı

Resim çizme teknikleri öğrenilebilecek ve geliştirilebilecek tekniklerdir. Bunun için çok fazla çalışma yapmanız gerekiyor.

Aşama aşama kolay resim çizme resimleri için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.[affiliate_news2 id=”4345″]

Gelin, bir obje nasıl çiziliyor hep beraber bakalım:

a) Kâğıdınızı eşit büyüklükteki karelere bölmeniz bir objeyi doğru yerleştirmenize yarayacaktır. Birden fazla obje de çiziyorsanız aynı işlemle başlamak daha doğrudur.

MUTLAKA OKUYUN:  Dilekçe Nasıl Yazılır?

b) 2B kaleminiz ile fazla bastırmadan, daha önce çizdiğiniz karelerden de faydalanarak objeleri doğru bir şekilde yerleştirmeye çalışın. Bu işlemi yaparken yanlış yapmaktan korkmayın.

c) Ana taslağı tamamladıktan sonra ayrıntıya girip ufak tefek eklemeler de yapabilirsiniz.

d) Ana taslak işleminden sonra resmi gösteren önemli unsurlardan olan gölgelendirme çalışmasına geçebiliriz. Bunun için kömür kalemi kullanmalısınız. Işığın yönünü doğru tayin edin ve sert ya da yumuşak gölgelendirmeler için farklı kömür kalemleri kullanın.

e) Gölgelendirme çalışması sırasında en küçük detayı atlamayın. Nesnenin ayrıntılarını yakalayın.

MUTLAKA OKUYUN:  +14 Tane Kolay Resim Çizme Resimleri

f) Çizimini ve gölgelendirmesini tamamladığınız alanların üzerini bir parça kâğıt ile kapatın. Bu, resminizin kirlenmesine engel olacaktır.

g) Gerekli gördüğünüz bölgelerdeki ışık ayarlaması için silgi ve kurşun kaleminizi kullanmaktan çekinmeyin. Resim size ait, istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Özgür olun.

h) Resim çizme teknikleri için öğrenilebilecek çok bilginin ve yöntemin olduğunu unutmayın. Her ressamdan farklı birçok bilgi elde edebileceğinize ve bunları geliştirerek uygulayabileceğinize inanın.

Kolay resim nasıl çizilir

https://www.youtube.com/watch?v=j4k6vWr6Z0c&feature=youtu.beAbone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x